IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Румъния е заплашена от недостиг на работници заради Шенген


Обратно в новината

Коментари Коментари

32
Име
преди 4 дни
Харесвам 1 Не харесвам 2
Пооуляцията в световен мащаб се увеличава, а все има недостиг на работна сила!
отговор Сигнализирай
31
До 25
преди 4 дни
Харесвам 2 Не харесвам 6
Не случайно заетостта при висшистите е значително по-голяма, да повечето не работят по специалността си, но е факт, че сред тях безработицата е значително по-малка. Жалкото е, че се губят/губеха добри специалисти, и повечето висшисти работят нискоклалифицирана работа, но значително по-високо платена.
отговор Сигнализирай
30
анонимен
преди 4 дни
Харесвам 2 Не харесвам 5
ГЕРБ начело с лидеря си, за 12 години буквало намалиха безработицата в България до минимални нива. Просто хората се изнесаха да живеят и работят в чужбина. Сега ако Румъния има проблем с недостиг на работници да поискат съвет от Бойко Борисов, той ще им каже, че трябва да ликвидират бизнеси и така ще се отърват от недостига на пресонал. Когато хората напускат, най-разумното е да затвориш фабрики, хотели и бизнеси. И туй то, така е най-лесно, а не да се занимаваш с непалци и перуанци
отговор Сигнализирай
29
до 25
преди 4 дни
Харесвам 1 Не харесвам 7
Според отговорността, производителността, и уменията. Отговорност е да ходиш редовно в университета 4-6 години, да имаш допълнителни клалификации, да учиш и работиш, когато имаш възможност за работа, да развиваш работни умения. Един работник/служител, който е ходил редовно в университета 4-6 години, е развил това умение, и умните работодатели трябва да се сетят, че този човек е изкласил и е завършил, следователно ще ходи редовно на работа. През периода на обучение е давал пари за това.
отговор Сигнализирай
28
анонимен
преди 4 дни
Харесвам 9 Не харесвам 1
Някой написа. - " Заплатата не трябва да бъде определяна според образованието, а според происводителността, отговорността и работните умения на даден човек!!! ". Това го имаше до 1989 година, а след 1989 стана илюзия и въдичка за наивници. След 1989 обикновено по-кадърните и с по-висока производителност хора получават по-малко от по-некардърните и с по-ниска производителност от тях.
отговор Сигнализирай
27
анонимен
преди 4 дни
Харесвам 12 Не харесвам 1
По време на Бай Тошо кога хората са работили по 12-14 часа на ден + съботите, та и понякога неделите? Кога, питам аз? Тези в днешно време не са работодатели, а робовладелци. Ако има лесно ще карат хората да работят по 25 часа в денонощието, по 8 дена в седмицата и по 32 дена в месеца. Накрая работникът да даде някой лев на шефа си, защото бил благосклонен да го вземе на работа. Никой няма да работи за такива пари, разберете го. Инфлацията двойно по-голяма от заплатата. Така икономика не се гради
отговор Сигнализирай
26
анонимен
преди 4 дни
Харесвам 3 Не харесвам 2
Идеята за различна минимална заплата според образованието не е сложна. но явно трябва и да се поясни. Работодателя трябва насила да бъде накаран да използва възможностите на наетия от него човек. Тогава работодателя няма да назначи човек с висше образование за касиер в супермаркета, а този човек ще работи нещо друго, което да отговаря на образованието му, от което има ползва както самия човек, така и държавата като цяло.
отговор Сигнализирай
25
анонимен
преди 4 дни
Харесвам 8 Не харесвам 2
И от какъв зор заплатата на висшистите да е по-висока от тези на средняците? Ако висшистът е прототип на тези от парламента, а конкретно - да не върши никаква работа, тогава що да им се дават на висшистите повече пари? Заплатата не трябва да бъде определяна според образованието, а според происводителността, отговорността и работните умения на даден човек!!!
отговор Сигнализирай
24
анонимен
преди 4 дни
Харесвам 11 Не харесвам 2
До "фрофесора", който разправя тука, че нямало как заплатата изведнъж да стане 3000лв. И защо да няма как? Как в другите държави може, а тук не? Как така тук някой стоки са даже по-скъпи от стоките в Германия и Англия, а тука взимаме 3 пъти по-малко. Сигурно си работодател, който му се свиди да даде и троха хляб на работника си? Чукуундур сккаапан!
отговор Сигнализирай
23
анонимен
преди 4 дни
Харесвам 3 Не харесвам 6
Може минималната брутна заплата да е според образованието. Примерно за висшист минимална заплата от 9000 лева, за хората със средно образование да е 6000 лева, за хората с основно образование да е 2000 лева, а за хората без образование или с по-ниско от основно да е 1000 лева.
отговор Сигнализирай
Новини