IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Брокери: 454 евро/кв. м най-ниска платена цена за ново строителство


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

33

преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Продавам наистина качествени апартаменти по 600 евро/кв.м. в Пловдив. Купувах материалите на зверски цени миналото лято. На мен и по-малко ми стига.
отговор Сигнализирай
32
от 27
преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Виж сега пич - материалите падат от 6 месеца насам - въпрос за 6 месеца какво можеш да построиш? Технологичния срок на средна по големина кооперация е около 2 години! Така че в тази себестойност влизат материали и труд и земя взети на много по ранен етап от тези 6 месеца и на много по различни цени от сега!Да не прибавям и разходи, които не влизат в счетоводната себестойност, а се плащат свързани с всеки един обект - лихви за кредити, такси и комисионни, застраховки и т.нАйде докарай 200 евро - толкова излизало на един строител кв м /тук 19 дори не говори и за себестойност - чиста, а общо/Чак ме разсмя - хал хабер си нямаме от строителство:)))))))
отговор Сигнализирай
31
Da be
преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Samo da kaja, che ne e viarno. Tai kato v Govedartsi ima edin stroitel prodava za po 380 Evro na kvadrat do klyuch. Znam, che i v Slanchev Briag ima po 390 Evro. Sega e momenta da se kupuva.
отговор Сигнализирай
30

преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Абе 27 и 28! Ясно ми е, че ама и хал хабер си нямате от цени на материали за момента точно!!! Цените на материалите в момента са с пъти по-ниски отколкото до преди 6 месеца!! И го знам от личен опит!!! Колкото до земя и прочие това са само оправдания!!! Защото навсякъде по света 15 - 20% печалба от строителсво е нормата! А тук колкото и да искате вие и такива като вас да вдигате цените - 2000 евра на квадрат, дори и диаманти да има в земята под тоя квадрат пак ще е с 300% печалба!!! Печалбите от сторителсво в БГ надхвърляха 500% ей! Те и сега са с около 150% печалби! Пък то цени на земя, наеми за офиси, цени на материали, Дядо коледа, там заплати на работници и осигуровки, Дядо мраз, и прочие измислици премислици, за увеличени ще се намерят оправдания винаги !!
отговор Сигнализирай
29

преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
200 ЕВРО И ЗА КУРНИК НЯМА СТИГНАТ
отговор Сигнализирай
28

преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
И хабер си нямате от строителство, но сте компетентни. 200 евро себестойност, друг път. в момента не е по-малко от 350 до 400. Искате качество, ами нали това става с качествени материали и по-скъпи.
отговор Сигнализирай
27

преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Реалната цена на един квадрат в момента е около 400-500 евро за София, като на строителя той му излиза 200 евровизирам 200 евро себестойност - това може и да е било, но преди 2005 г А СЕГА СМЕ 2008/2009 технологичен строителен период и цените наистина са други и на земя, и на материали, и на труд...........
отговор Сигнализирай
26

преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Пускат ипотекирани двустайни жилища в София за 20 хил. EUR в. Новинар 26.05.2009 08:59Прочети коментарите (1) Виж форумите със същата тема () 9fd8a07f-3a4e-47d9-8e24-073c53afecf3Оцени материал (0) [1] [2] [3] [4] [5]Вече сте оценили този материал! Благодарим за гласа ви! Резултатите се ъпдейтват на 5 минути. Бум на публичните търгове с имоти, чиито собственици не могат да погасяват кредитите си, отчитат от Камарата на частните съдебни изпълнители Ипотекиран двустаен апартамент в добър столичен квартал може да се купи за 20-25 000 EUR на публичен търг, пише в. Новинар, цитирайки Камарата на частните съдебни изпълнители у нас. По думите на председателя й Георги Дичев през последните месеци се наблюдава бум на публичните търгове с имоти, чиито собственици не са могли да погасяват кредитите си към банките и са им били отнети. Обявите за такива търгове се излагат в районните кметства, а търгът се провежда в Районния съд. Отнетият от банката имот се оценява от съдия-изпълнител, който го обявява за продан на търг за поне 50% от пазарната му цена и оттам започва наддаването. Заради срива на цените на недвижимите имоти, предизвикан от икономическата криза, почти няма интерес към покупката на ипотекирани апартаменти или къщи, казва Дичев. Когато няма кандидати, имотът се пуска отново на търг след един месец, с около 20% по-ниска цена. Тепърва предстои бум на предлагането на ипотекирани имоти, тъй като хората нямат финансовата възможност да си плащат вноските, обясниха от камарата.
отговор Сигнализирай
25
jiko
преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
kupuvat..v Doganova bulgaria
отговор Сигнализирай
24

преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Червените нарочно оглозгаха до кокал строителния сектор, сега който дойде на власт ще трябва да развива далеч по-сложни отрасли. Досега беше лесно, дай им по една мистрия, нашия човек подпечатва разрешителни за строежи по градинки и паркове и те ти 6% годишен растеж.
отговор Сигнализирай
Новини