IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Имало и по-зле от Foxconn


Обратно в новината

Коментари Коментари

17
До 21
преди 12 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
Защото не могат в рамките на 1-2 месеца да съберат 10000 инженера. Това го казва Стив Джобс на въпрос, защо не произвеждат в САЩ. Там им трябват 8 месеца, а в България като гледам колко и какви са останали, ще им трябват 8 години.
отговор Сигнализирай
16
пак аз
преди 12 години
Харесвам 3 Не харесвам 0
Еквивалентна работа на оператор в България, Ботевград -> ЕПИК бе по нико платена в момента !!!Защо не си преместят производството в България ..
отговор Сигнализирай
15
УАУ
преди 12 години
Харесвам 9 Не харесвам 0
?1,02 на час ли?!?! Че то тогава в БГ повечето фирми и държавни служби са по зле от Foxconn. Що не кажат колко евро на час взима един берач на бамя или сервитьорка в казанлък или служител на социално подпомагане.
отговор Сигнализирай
14
Анонимен
преди 12 години
Харесвам 2 Не харесвам 3
Китай ли? Не е добре. Да. Нямат демокрация. Имат олигархия. Елит. Елитите са зли.. Има ли елит значи няма демокрация нито социализъм и никакъв комунизъм. Евтино е защото валутата им е умишлено понижена спрямо конвертируемите, нали в България беше така, това е вид прийом в икономиката - девалвация.. Но имат планиране, и кейнсянство - както казах, и се боря с инфлацията и корупцията - с големи наказания. Това е някакъв ред. Но абсолютната демокрация е върхът на сладоледа. Близка до този връх е била ШВЕЦИЯ при Палме, както и по - протестантските държави - където между елит и масата от населението няма разлика - истинското християнство и социализъм са липса на елитарност. (аз съм от коментари: 2,4,5,6,11,12,15,16 - facebook/kapucinonews - питайте ме за икономика и политика там, може и въпроси за философиЯ и АБСОЛЮТ)
отговор Сигнализирай
13
Анонимен
преди 12 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
федерална република Германия? През 70те 80те и 90те е произвела една четвърт от световния резерв на валута. Валута без покритие е това, с която валута е ФРГ си е купила нещо - желязо, нефт, храни.. Тази произведена валута е дълг на ФРГ, ако се върне ще настане инфлация и ФРГ ще получи хартийки срещу това което е произвела. Както е станало през 70те в САЩ. Но лукавата ФРГ си унищожи този дълг, чрез еврото. Сега превърнатите марки в евро в резервите на държавите - не са длъжни да влезат в Германия. А и да влязат, много държави имат евро и няма да стане инфлация която да засегне само ФРГ.. Хитро.. Хитро.. И лукаво!Тези марки са били към два пъти БВП на ФРГ. Няколко хиляди милиарда марки - с които ФРГ е купила безплатно желязо, какао, захар, нефт - с които е правила продукти цели ТРИ ДЕСЕТИЛЕТИЯ.
отговор Сигнализирай
12
Анонимен
преди 12 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
Народна републи КИТАЙ? Имат собствени домове, и благоустройството е такова каквото при Хрушчов - дават почти безплатна земя, строят бързо и качествено - дори мрамор има където апартаментите са по 7000$, като минималната заплата е 200$- (при 2-3пъти по-ниски цени на масовите продукти, жилищата с 5-6пъти по-ниски цени от нас).
отговор Сигнализирай
11
Анонимен
преди 12 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
text-upload/read.php?id=329941&c=1326506Тук съм писал каква е причината за да нямаме добра икономика, освен това - и нямаме демокрация - неолибералните постулати трябва да обслужват банките и олигархията - и те ги налагат, не без намеса на Световната банка, и световното правителство на Дейвид Рокфелер и банките световни монополисти - та нали те създадоха тази система описана от Милтън Фридман и Фукуяма - която щеше да доведе краят на конфликтите - а с това и краят на историята. Иван Костов е бил супер много повлиян от тази система, а и Луканов - още в краят на 70-те. Иван Костов е писал в "Работническо дело" как да се въведе в България - неоконсерватизма - новият либерален капитализъм - контролиран само от банките.
отговор Сигнализирай
10
Анонимен
преди 12 години
Харесвам 3 Не харесвам 2
Всички бедни държави като България са неоконсервативни - нов либерализъм на капитализма след като САЩ се отказва от златният стандарт - поради невъзможност да се овладее цената на златото - и заради това и световните цени прибързани към долара. Тази система е била решена да се справи с инфлацията но и да замени кейнсиянската икономика. Кейнсиянската икономика е направила бум на благата за всички постигане на гигантски растеж - подобен на социалистическият. Постулатът който е неопровержим - гласи - че може да се печатът пари от държавата(с покритие разбира се) и да се увеличават заплатите - докато се постигне крайната ефективност на машини, инвестиции и труд. Сега това се прави от банките - те практически не печатат пари - но едни и същи пари-напечатани ги дават многократно - при това на работниции и потребители които те първа ще ги връщат - тоест взети от бъдещето. А кейнсиянството ги прави от самата икономика - и работниците ги имат в кеш, както и бизнеса.. Скандинавските държави и Германия повече се придържат към модела на Кейнс. И Китай го правят, затова имат огромен резерв и не са продали народа си на банките.
отговор Сигнализирай
9
Името
преди 12 години
Харесвам 3 Не харесвам 0
Като цяло ако всичко беше в съотношенията и процентите, математиката трудна трудна, ама не е чак толкова трудна наука, до ся да бяхме цъфнали и вързали. Математиката що се отнася до политиката е инструмент за наблюдение, но не и интеракция със ситуацията. Ако увеличението (респективно намалението) на 1 ~ 2 процента тук таме можеше да промени нещо... ехее... Въпроса е, че аз лично на 24 от както се помня гледам "Промени", само дето сега живея точно като преди 8 години, но тогава имах надежда поне
отговор Сигнализирай
8
Името
преди 12 години
Харесвам 3 Не харесвам 0
Филма е, че 90% от хората по управленческата верига реално нямат представа как какво и защо си написал, а хората които имат представа какво си написал (в това число и ти самият) нямат/е представа как да го наложите в реално действащ модел, така че тия съотношения които описа за германия да станат валидни и за България (ама взимаш ли предвид чистата разлика в броя население) Тука сме твърде малко за реална държава, според мен това играе огромна роля в какво се случва и какво не.
отговор Сигнализирай