IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Създадоха изкуствена ДНК


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

17
професор gandoni
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
...за разлика от нормалните компютри , които оперират с множество единици и нули , БИО компютрите работят само с една нула и една единица , която постоянно , с голяма скорост впиза и иизлиза от нулата . Бързината на действието се увеличава многократно , ако за буфер се използват спираловидни косми и фандаци , създадени от изкуственно ДНК .
отговор Сигнализирай
16
Влади
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Ако погледнем всички събития по-отгоре... Замислете се,та компютрите за домашна употреба също са били фантастика,когато е бил изобретен първият компютър.Далеч в миналото и полетът е бил фантастика... Няма нищо недостижимо,има само ограничения,които ние самите си поставяме(било то на себе си или на други лица)
отговор Сигнализирай
15
Иван Калев
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
kre, Линковете, които съм предоставил отговарят на критериите на Уикипедия за качество - зад всяко твърдение има външна референция към научна статия.Дори да искам да звуча научно, не мога, защото коментарите ми тук се задържат по няколко часа преди да бъдат изтрити.Ще го напиша отново: Уотърфол, коментарът ти е напълно неуместен. Очевидно е, че когато говорим за DNA computing, имаме предвид извършване на логически операции (computing), а не съхранение на данни (storage). Разработки на ДНК компютри са създадени преди 15 години, но не мога да ти дам линк, тъй като това вероятно ще доведе до автоматично изтриване коментара ми. Надявам се обаче, че ти си достатъчно голям и сам да напишеш "DNA Computer" в Google images и после да отвориш един от първите няколко резултата.
отговор Сигнализирай
14
kre
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Vanka, ako iskash da izglejdaj nauchno (a predpolagam iskash) nedei da citirash wiki. Inache za vyprosa si prav.
отговор Сигнализирай
13
Уотърфол
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Компютрите на биологична основа са си чиста фантастика поне в настоящия етап. Незнам защо изобщо се коментира това. Има далеч по удачни методи за съхраняване на информация от тази съхранена в химичен вид.А и най големите недостатъци на машините са техни най -големи плюсове и предимства.Що се отнася до думите :"защото ДНК компютри, или по-общо молекулярни компютри, отдавна са създадени . " Ми дай линк да ги видим тези отдавна сътворени чудеса . Или си гост от бъдещето . Хи хи хи
отговор Сигнализирай
12
begemot
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
съгласна съм с 11, и за статията, и за коментарите; само не мога да разбера, защо предишните ми постове, съдържащи линк към оригиналната статия, бяха изтрити
отговор Сигнализирай
11
Иван Калев
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Първо прочетох статията и се хванах за главата. После прочетох коментарите и вече по-скоро ми се иска да се откажа от българското си гражданство.Статията е много непълно препечатана/преведена - голяма част от смисъла се е загубил. Това я прави напълно неразбираема и на места абсолютно безсмислена.Става дума за ДНК, синтезирана от изкуствено създадени мономери (НЕ от познатите ни природни такива). Това се казва в статията - създадена е ДНК-подобна молекула, която има информационните и структурни свойства на ДНК, но НЕ е природна ДНК, защото НЕ е изградена от обичайните 4 нуклеозида, а от техни изкуствени модификации. Идеята е да се увеличи изкуствено информационният капацитет на ДНК, който в момента е 4^n.На биолозите, изказали се преди мен, бих искал да напомня, че технологията за синтез на ДНК съществува от много време - как според Вас са се синтезирали праймери за PCR през последните 20 години? (http://en.wikipedia.org/wiki/Oligonucleotide_synt hesis) Що се отнася до възможността класически ДНК молекули да се използват за къмпютинг, бих препоръчал на #6 (Анонимен) да бъде малко по-умерен в критиките си, защото ДНК компютри, или по-общо молекулярни компютри, отдавна са създадени . MAYA-II е пример за ДНК компютър. Е.. не бил много бърз в част от стандартните задачи, но работи.
отговор Сигнализирай
10

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
До *** професор СМЯХ.. Та професоре ,че не разбираш си личи от километър ама поне се научи да четеш!!ЦИТИРАМ: "Учените се надяват, че така ще могат да разширят възможностите за съхранение на информация. Освен това откритиете може да послужи за нови постижения в генната терапия, бъдещите нанокомпютри и други високотехнологични техники." А относно ДНК информацията си е заложена в молекулата. И тя се копира и всяка молекула е копие на предходната и всяка от тях носи инфото за цялото тяло. За това и от една клетка могат да те клонират едно към едно. Така ,че ако ти е трудно да го проумееш не се мъчи. Но никой няма намерение да прави хора от синтетична ДНК още повече ,че никъде не става въпрос за синтетика!! Четете ,че ставате много смешни като размахвате заучени постулати "УЖ" да изглеждате компетентни Копи-Пействъйки инфо от Уйкипедия.
отговор Сигнализирай
9
Робокоп
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
ИСКАМ ДА ГЛЕДАМ КАТО ТЕРМИНАТОР!!!
отговор Сигнализирай
8

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
pravi vpechatlenie povarhnostnoto otnoshenie na hora ot redaktsiata vi, kogato prevejdat novina. postarayte se malko poveche i ne se izlagayte! mladi ste i badete po-staratelni!
отговор Сигнализирай
Новини