Хората са го измислили преди хиляди години. Баба ми и дядо ми например си затваряха бурканите и като стоеше на хладно в мазето ставаше за ядене дори след 3 години. Затваряха всичко- месо, риба, зеленчуци, компоти. Изкарвате го сякаш без Е-та не може, но всъщност може. И на некои граждани искам да им кажа, че навлиза модата хората в градовете да си гледат зеленчуци по терасите, така че като се каже буркани да не ми излизат със суфиенски логики за селяни и граждани, че там сте най-зле.
отговорСигнализирай
Е-330 е аскорбинова киселина наричана още витамин Служи да подобри втасването и набухването на хляба.При топлинна преработка се разгражда ,поради което не се открива в готовия продукт.
отговорСигнализирай
13
Инспектор преди 8 години
54
Колегата Д-р Николов е напълно прав.Тези адитиви , подправки и добавки не са измислени ей така , че на някой му е кеф.Целта е да се подобри вкусовото качеството , срока на годност и да се намали цената. Тези Е-та съществуват отдавна но при соца държавата не ги купуваше да не глезат народа , а и нямаше пари.Я опитайте еди ктремвирш Стара планина да видите на какво прилича. Неприятен тъмен цвят , без вкус , твърд и хрупкав.Зотова не се купуват.
отговорСигнализирай
12
До 10 преди 8 години
52
Предишния коментар е доста верен. Населението постоянно се увеличава, потребяваме ужасно много, не си го берем от градината, ами тазси храна в много случаи минава стотици километри, за да дойде във вашия магазин и след това на масата ви. Сами можете да се сетите, че това няма да е възможно, тъй като съвсем натуралната храна се разгражда в пъти по-бързо. Така че сами сме си го направили по начина, по който живеем. Ако искаш натурално - правиш си го сам и няма да консумираш Е-та!
отговорСигнализирай
11
Анонимен преди 8 години
1210
Като почнат да правят хляба само с брашно Мая и сол, и хвърлят половината на края на деня, кой мислите че ще го плаща? Потребителя. Ако искате храна без е-та ще трябва да плащате и за развалената продукция. Тоест 2-3 пъти нормалната цена. Ама никой няма да го направи това защото важното е бензина по 2 лева а не хляба по 70 стотинки. Ако цената е проблем, месете си сами хляб, ама и това няма да стане. Не може и вълка сит и агнето цяло. Искате хем евтино хем напълно натурално което не трае.
отговорСигнализирай
10
G преди 8 години
234
Др. Николов, аз да попитам само, след като в една вафла има 2-3 Е-та, то със сигурност тяхното количество е минимално и т.е безопасно. Но аз днес няма да изям само 1 вафла, ще ям месо, а то бъка от Е-та, ще си взема булюнче за супата, някой сос или недай Боже майонеза или пастет. Няма да минем и без хляб и т.н. В края на деня, докторе, колко Е-та ще съм погълнал и още ли няма да съм наближил опасната зона? А плодовете,докторе, с пестициди и парафини за тях нещо?И там ли количеството е важно?
отговорСигнализирай
9
Анонимен преди 8 години
93
E330 е лимонтозу, Е101 е витамин B2. Е номерата са за да се регулира кои и колко вещества са позволени в храните. Но може някой да каже че всички е-та и в най малки количества са вредни. Ако някой е на това мнение, да ми каже кой номер и какво причинява. Другото- производителите са задължени да ги пишат тези номера. Ако толкова ви притесняват, не ги купувайте. Като спрат да се купуват такива продукти, производителите ще спрат да ги правят. Ама всичко си има цена
отговорСигнализирай
8
АНОНИМЕН преди 8 години
101
Почна се великото ***.Вече изтрихте един пост,който спомена нещо за ТИПИТО,което САЩ иска да ни го наложи.
отговорСигнализирай
7
Доктор преди 8 години
613
Тука всички голееееми специалисти и по Е-та :)Бас държа, че нямате дори и базови познания по темата (2 статии в интернет не са познания, камо ли наука)Смешка, отивайте да носите киреч или напитки на клиентите.Народе!!!
отговорСигнализирай
преди 8 години
преди 8 години
преди 8 години
преди 8 години
преди 8 години
преди 8 години
преди 8 години
преди 8 години
преди 8 години
преди 8 години