IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

И все пак! Диабетиците ще плащат разликата в цената на инсулина


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

189
demon666
преди 9 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
никъде по света не се плащат или доплащат лекарствата на онко болните или диабетиците . Как няма да да се доплащат лекарствата трябват им бонусчета , заплатки , нови колички . Бе да *** вашта мама корумпирана ненаядена , *** ***
отговор Сигнализирай
188
Облагодетелстван
преди 14 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
Д-р Захариева,Що не вземете всички от НЗОК да се "облагодетелстватвате" с паркинсон, алцхаймер, множествена склероза и закон за забрана на ТПС ???
отговор Сигнализирай
187
С2Н5ОН
преди 14 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Цитат:"6,9% са диабетноболните от всички здравноосигурени, "а тази група болни са най-облагодетелствани", заяви д-р Захариева"А дано те облагодетелстват у Бакърена па тебе.
отговор Сигнализирай
186
Анонимен
преди 14 години
Харесвам 2 Не харесвам 0
по-шокиращото е, че казват....че нямат тази сума 250 000 лв. на месец доста странно!Хайде д-р Албена Захариева /зам.-директор на касата/както дава интервюта , да излезе и да каже истината!Защо периодично се създава изкуствено този проблем!
отговор Сигнализирай
185
Диабетик
преди 14 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
Не мога да повярвам що за същества има тук.Националистче, твоето състояние и сега е 100 пъти по-болестно от кой да е диабетик. Искам да знаеш, че болестта не пита. Някой ден, ако почука на вратата ти, нямаш възможност да кажеш "махай се". Тогава ще се жертваш ли, за да спасиш обществото от болното си присъствие, както предлагаш сега?Не съм диабетик по мой избор и желание да бъда "облагодетелстван" от НЗОК!
отговор Сигнализирай
184
Анонимен
преди 14 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
И тази е доктор само по диплома. Няма лекар на света, който да каже сериозно, че болният му е "облагодетелстван" по какъвто и да било параграф. Това е срам за гилдията. Ако тези пациенти не се лекуват адекватно, лечението на усложненията им струва МНОГО пари, оставяйки на страна социалния фактор. Това ли искате, "д-р" Захариева? Намалете краденето от "безплатни" лекарства, ще спестите не само за инсулините, но и за много други медикаменти!
отговор Сигнализирай
183
Наблюдател №1
преди 14 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
Пет лева може да са нищожна сума, но не и за пенсионерите! А като вземат по пет лева на 50 000 болни от диабет, се получава една никак не нищожна сумичка от 250 000 лв. за месец, или 3 000 000 лв. годишно!
отговор Сигнализирай
182
Какво не знаете за..
преди 14 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
Инсулинът е хормон, който се произвежда от панкреаса (задстомашната жлеза). Той е с хипогликемично действие, противоположно на това на епинефрина, глюкокортикоидите и растежния хормон, които повишават нивото на кръвната захар и се означават като контраинсуларни хормони. Инсулинът повишава отлагането на липиди в мастната тъкан, понижава концентрацията на свободните мастни киселини и инхибира метаболизма на белтъците, способства за усвояване на глюкозата от клетките на тъканите, по-специално в черния дроб и мускулите, и превръщането ѝ в гликоген.Инсулинът е единственият хормон в организма, който понижава нивото на кръвната захар. При недостиг на инсулин в организма настъпва болестно състояние - диабет. Инсулинът е открит в началото на 20 век от румънския д-р Николае Паулеску в Париж (нарича го панкреатин), но до 2004 г. заслугата за откриването му е приписвана на канадеца Фредерик Бантинг, който пръв е инжектирал инсулин на човек.На 11 януари 1922 г. за първи път в света в Канада е използван инсулин за лечение на болни от диабет лица.Химичен състав: Инсулинът е белтък с молекулна маса 5734. Изграден е от 51 аминокиселини, структурирани в А и В вериги, свързани са по между си посредством два дисулфидни моста, има и трети мост, който съединява шестата с единадесетата аминокиселина на верига А. Именно тази част се свързва с инсулиновите рецептори. Синтезираният хормон се съхранява в В-клетките под формата на кристали. Тези кристали са изградени от два атома цинк и шест молекули инсулин.Фармакокинетика: Инсулинът се прилага подкожно, а в спешни случаи - и венозно. Плазменият полуживот на цикулиращия в кръвната плазма инсулин е 3-5 минути. Той не се залавя за плазмените протеини, метаболизира се около 60% в бъбреците и около 40% в черния дроб.Фармакодинамика: Инсулинът участва в регулацията на въглехидратната, мастната и белтъчната обмяна. Той увеличава транспорта на глюкоза през плазмената мембрана на клетките на мускулите, сърцето и мастната тъкан. Стимулира нейонното окисление на цикъла на Кребс до въглероден диоксид и вода. Броят на инсулиновите рецептори намалява при затлъстяване.Показания: Използва се за лечение на инсулинозависим диабет. Дозите са индивидуални и се определят спрямо възрастта, нуждите от калории и придружаващите заболявания.
отговор Сигнализирай
181
какво
преди 14 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
хората не са виновни че се разболавата от такива неизличими болести и трябва до гроб да ползват разни медикаменти които са непосилни при нас за да поддържат живота си.
отговор Сигнализирай
180
Анонимен
преди 14 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
група "здрав" => хич не е облагодетлстван , т.е. само плаща без да харчи...група "болен" => не чак толкова облагодетелсван, т.е. плаща харчи малко група "болен диабетик" => най-облагодетелстван от всички групи болни т.е.плаща и много харчид-р Албена Захариева /зам.-директор на касата./ Това скала...за блага към здравната каса ли е?
отговор Сигнализирай
Новини