IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Приоритети в здравеопазването: Онкология, долекуване, домове за деца


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

28
пак лекар
преди 14 години
Харесвам 6 Не харесвам 0
Исакм да кажа на четящите и мислещите / и на Анюта в частност/,че няма нищо рисковано да се започни емперично лечение след подробен разпит на пациента и преглед от клинициста И е задължително Динамичното наблюдение над пациента от най- добре познаващия го лекар.........това дава 100%сигурност ...Изследванията носят едва 7% информация и често забавят процеса а, понякога са и много противоречиви.
отговор Сигнализирай
27
пак от 2 лекар
преди 14 години
Харесвам 7 Не харесвам 0
Даже имах казус с искане на "някакъв антибиотик за Плеврит""??!!Поисках снимката да видя да какво се касае и отговора беше 4е снимка няма ,а чрез интернет е поставена диагноза плеврит!!!
отговор Сигнализирай
26
лекар втори
преди 14 години
Харесвам 7 Не харесвам 0
До АнютаКолегата е прав....Масово се изчанчи психиката на пациентите ...забравиха да съобщават симптоми ,влизат в кабитена със "Заключение"-" сигурно е от кръвното","май истинах"","Съседа умря от ...нещо си"??4Пих ..еди какво си"
отговор Сигнализирай
25
Анюта
преди 14 години
Харесвам 3 Не харесвам 0
Коментарът ми започва с начина на живот-това ми беше основната мисъл Ако човек живее лошо-никаква профилактика няма да му помогне-така мисля аз
отговор Сигнализирай
24
ЛЕКАР
преди 14 години
Харесвам 7 Не харесвам 0
Профилактиката цели да не допускаме развитието на болестите. А за това всеки лекар дава съвети за здравословен начин на живот, за правилно хранене, спорт и т.н. Друг е въпросът кой слуша. Вместо да давате съвети на лекарите как да лекуват, направете така, че да не се налага да ходите на лекар, освен за профилактични прегледи.
отговор Сигнализирай
23
ЛЕКАР
преди 14 години
Харесвам 6 Не харесвам 0
И когато се установи, че високата температура се дължи на банална вирусна инфекция, с какво ще я лекувате?С парацетамол.Най-честата причина за повишено кръвно налягане е т.нар. първична хипертония.Ако лечението не помогне,логично е да се направят изследвания и да се види защо.Нали се досещаш до къде ще стигнат парите за здравеопазване, ако на всеки хипертоник се пуснат още в началото щитовидни хормони, ангиография на бъбречни артерии, хормони на надбъбреци?И, нещо повече, НЕ ТОВА Е ПРОФИЛАКТИКА!
отговор Сигнализирай
22
факти
преди 14 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
.."нормална" заплата на медицинският персонал и ще се получи умопомрачителна сума за лечението на дори т.нар. "банални" заболявания в болница, заради които българинът е свикнал да "лежи" по седмица. Всичко писано до тук има за цел да каже, че народът ни НЕ СЕ Е научил, че за качествена медицина се плаща. И истински дразнещото е, че никой не роптае, когато за кола струваща 10 000 по Schwacke плаща 1000 лв. КАСКО, или плаща на фаянсаджията колкото поиска. Частни фондове и ще има медицина!
отговор Сигнализирай
21
АНЮТА
преди 14 години
Харесвам 2 Не харесвам 4
При този начин на живот никаква профилактика няма да има ефект,нито каквото и дя е лечение Какво се прави години наред примерно-при висока температура се дава парацетамол,ами трябва да се види откъде е тази висока температура/това се отнася за всички болести/ При високо кръвно все питат пиеш ли си хапчетата-ами вижте откъде идва това кръвно,а не тъпчете само с хапчета
отговор Сигнализирай
20
факти
преди 14 години
Харесвам 6 Не харесвам 0
НЕ СЕ включва труд на медицински персонал (доктори, сестри, санитари).НЕ СЕ включва цената за изследвания и медицински процедури.НЕ СЕ включва и цената за медикаменти и консумативи.Включени са разходите по материалната база за поддръжката на сградата, леглата, клиниката и храната за болните. Разходите за леглоден НЕ СЕ променят значително независимо дали клиниката е пълна или няма болни в нея. Прибавете сега и цената на изследвания, консумативи, лекарства и след нея, по преценка, и...
отговор Сигнализирай
19
факти
преди 14 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
А Вие замисляли ли сте се какво точно в здравеопазването можете да си "купите" тази "огромна" сума - 500 лв? И не говоря за далечни страни и "западни" стандарти на здравеопазване, а за цените у нас. Ето Ви фактите:Според официалните цени на МНЗ през 2003 г. (при тогавашните цени и преди 7г. инфлация) един леглоден в болница на Университетско ниво струваше 330 лв. И за да стане ясно точно колко е скъпо да се осигури медицинско обслужване ще Ви поясня какво се включва в това:
отговор Сигнализирай
Новини