Абе да питам знаещите батковци - абе бате, нали по телифонната жица тече ток, знаем щот я пробвахме да я близнем. Мога ли да го ползвам тоз ток бе бате, да зареждам батерия и накрая с батерията да си пускам сателита и телевизора?
отговорСигнализирай
161
176, преди 3 години
174
донякъде си прав, защото това е само част от истината. Но в цялата картинка къде останаха политиците и евробюрократите, а и тяхната политическа, материална и всякаква друга отговорност за вече взетите решения? А отговорността на днешния кой и да е европеец, имащ себе си за нормален гражданин и потребител, чиито дом е пълен с неособено нужни джаджи, но преобладаващо на стендбай. Не станахме ли твърде лесно консуматори с мерак за още и още? Няма безплатен обяд, а винаги идва момента за сметката...
отговорСигнализирай
160
Анонимен преди 3 години
450
Зелена сделка , а ?! хахахахахахахахахахахахахахаЕС и Брюксел - това са синоними на мал.оумие !
отговорСигнализирай
159
до 175 преди 3 години
33
И каква ми е на мен файдата да наливам акъл у кратуните на форумни философи а? Хората по света правят пари с идеите си а не си губят времето да философстват по виртуалните мегдани. На по-умен от немските учени ли ми се правиш? Айде въз!
отговорСигнализирай
158
Анонимен преди 3 години
540
Резултат от малоумната зелена политика. И докато Европа спазва стриктно самоналожените си ограничения, то САЩ, Китай и Индия замърсяват без никакви притеснения и развиват икономиките си.
отговорСигнализирай
Екоталибаните казаха, че е много хубаво да живеем като средновековни селяци и вие се съгласихте с тях - защо сега ревете, че ви е скъпа енергията? Ходете да се оплаквате при местните зелени гуру-шамани, които ви продадоха розовата утопия, за безкрайно хармоничен природо съобразен живот. КПД-то фотоволтаици и ветрогенератори е изключително ниско, особено на първите, така че проблема ще става все по-сериозен, може и до режим да се стигне, ще мръзнете, ще стоите на тъмно и т.н., но ще сте еко.
отговорСигнализирай
155
бррр преди 3 години
90
До "до 171" я обясни на нас непросветените как се охлаждат десетки и стотици километри "тънки жички в тръбички с течен азот", че да си подменим далекопроводите с тях и да увеличим кпд-то с 30%. Това, че нещо работи в лаборатория не значи, че може да бъде приложено на практика (поне не и така, че да има смисъл от него).
отговорСигнализирай
154
не може да бъде! преди 3 години
260
Както изтлежда ще трябва да проявим една трудна евроатлантическа солидарност!Не може в Европа да има кризас тока ,а при нас -не!Затова ние не само не трябва да строим Белене,ами да затворим и Козлодуй!ТЕЦ-овете така или иначе ще бъдат затворени и без да ни питат!
отговорСигнализирай
153
до 171 преди 3 години
212
Немците са го измислили със загубите при пренос - свръгпроводници, охлаждани с течен азот. Пренасяш мегавати през тънка жичка поставена в тръбичка с течен азот - колко по-евтино решение може да измислиш ти с твоите слънчеви панели и перки а?
отговорСигнализирай
преди 3 години
преди 3 години
преди 3 години
преди 3 години
преди 3 години
преди 3 години
преди 3 години
преди 3 години
преди 3 години
преди 3 години