IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Европеецът купува поне по 5 стоки от китайски сайтове


Обратно в новината

Коментари Коментари

45
Другарят Си
преди 4 месеца
Харесвам 5 Не харесвам 0
Европа щяла да слага мито на стоката с цена по- ниска от 150 евро.... Ами супер. Нали знаете че това мито отива да пълни чекмеджетата на търтеите от правителството. Защо да не го налагат. Така народа ще плаща повече за нещо което струва по-малко. Чист приход за безкрайните командировки на властимащите и за нови и по-големи увеличения на заплатите им на гърба на народите им. Браво. Европа задмина дори комунистически Китай . Ама иначе Китай бил виновен че продавал ефтино а то трябвало да е скъпо.
отговор Сигнализирай
44
Анонимен
преди 4 месеца
Харесвам 4 Не харесвам 0
Ще купуваме. Да! Защо да не купуваме?! Докога алчните местни търговци ще надуват цените и ще трупат пачки на наш гръб?
отговор Сигнализирай
43
Анонимен
преди 4 месеца
Харесвам 0 Не харесвам 1
Някакви пълни глупости - големите китайски сайтове като Алиекспрес от няколко години автоматично вкарват мито и ДДС за всички стоки, продавани в ЕС. Стигна се дотам, че понякога е по-евтино да купиш от магазин в ЕС, отколкот от Китай. А за качеството си е виновен самият купувач - не може да купиш нещо за 1 долар и да очакваш качество като за 100. Даже не знам защо ги публикувате тези статии.
отговор Сигнализирай
42
Анонимен
преди 4 месеца
Харесвам 0 Не харесвам 0
В Китай е комунизъм, сега и ЕС с Франция се е запътил. Червеният рай на чините и зелените ще спасят света.:)) голяма радост.:))
отговор Сигнализирай
41
обективен
преди 4 месеца
Харесвам 3 Не харесвам 0
Тези приказки че китаици работят за жълти стотинки ги забравете.Това е било преди 20 години.Сега са по добре платени от доста европейци.Проверете сами има достатъчно материали вече.Обичайна китайска заплата е около 7 000 юана.Колко българи работят за 1800лв чисто??Евтиния човешки труд не в Китай ами в Индия.Мислете малко..
отговор Сигнализирай
40
Мъде ин Чина
преди 4 месеца
Харесвам 7 Не харесвам 0
Много плиткоумни драскачи тука. Китай щял да обеднее ако не продавал на Запада. Вие от третия пол ли сте ? Знаете ли колко хиляди, десетки хиляди малки и големи фирми в Европа купуват от Китай и препродават ? Спирането на стоката от Китай означава фалит за всички тези малки европейски компании и сериозно намаляване приходите на големите компании. Вие ли ще седнете да произвеждате тия стоки дето до сега китаец ги е правил. Ще си зарежете бирата пред телевизора и ще работите ? А дано, ама надали.
отговор Сигнализирай
39
до анонимен 37
преди 4 месеца
Харесвам 2 Не харесвам 0
Много си далеч от истината.Работя в Нингбо в китайска фирма.Заплатите са обикновенни работници 500-700 долара.. Лекари висококлалифицирани работници твърдо 1000 долара и нагоре.Ниската цена идва от 2 неща евтини суровини и енергоресурси и качествено планиране разбирай политици краденето е минимално.Знаеш цената на тока?Буквално без пари е
отговор Сигнализирай
38
Всъщност...
преди 4 месеца
Харесвам 11 Не харесвам 0
Както вече Европа купува руски ресурси , не директно а с посредници от САЩ и с добавена надценка .... така и след тази "акция" Европа ПАК ще си купува китайски стоки, но през западни посреднически сайтове. Нищо няма да се промени , освен че цената ще се повиши малко. Амазони Ибей са американски и европейски ... ама 90% от стоките им там са китайски, НАЛИ ? И както се вижда за тях няма проблеми да продават. Нито Китай ще фалира, нито пък европейското простолюдие ще спре да купува китайско...
отговор Сигнализирай
37
Анонимен
преди 4 месеца
Харесвам 1 Не харесвам 1
До Анонимен 31Също така в тему има много артикули, които ги няма по бг магазините.Например в бг магазин не можеш да намериш много къси дънкови мъжки шорти а тему може да намериш.
отговор Сигнализирай
36
Анонимен
преди 4 месеца
Харесвам 2 Не харесвам 5
В Китай се експлоатира трудът и живеят роби зомбита. Именно, защото им се плащат жълти стотинки, всичко китайско е евтино. Робски труд = ниско качество (не на всичко, разбира се) = ниска цена. Например- Епъл имаше заводи в Китай. Китайчето не беше виждало сглобен Айфон никога, защото само му произвежда модулите с американски машини и части от Тайван. После Айфонът се асемблира в Калифорния. В него единственото китайско е ниската цена на робския труд. И това няма да е промени.
отговор Сигнализирай