IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Влез в час: Открива ли училището талантите на учениците?


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

19
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
А от къде изкопахте бележника на Пушкин? Да не е като едно време лафа копат из София да търсят дипломата на Тошко - Янко - ТАТО!:))))))))))))))))))))Я хе хочу печалит вас ничем. :))))))))))))))))))))))
отговор Сигнализирай
18
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
Винаги! България е осипана с таланти та се пръска като на задушница! Дали ще ваведът предмет "ятак"?
отговор Сигнализирай
17
Helleborus
преди 7 години
Харесвам 3 Не харесвам 0
Колкото до играта в училище, всичко зависи дали го ползвате като училище или забавачка. Ако не искате да губите времето на детето си да виси в училище, а го пращате наистина да учи, не бихте искали да има часове, в които да играе, макар полезни игри и да му пишат отсъствия за това. Играта е допълнителна опция, ако става дума за незадължителна занималня. Но не ми изглежда редно в задължителните му 6-7 часа дневно, да му се губи времето с песни, танци и игри. Заради малцинствата.
отговор Сигнализирай
16
Helleborus
преди 7 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
И за това е смешно очакването на МОН, децата да бъдат някак възпитани вечер и това да държи целия ден в училище. Децата не бива да се оставят никога в среда, която не може да ги възпитава, озаптява, контролира и дори наказва. Лошото лесно се учи. Хората, които не контролират децата ни ги развращават и скапват тяхното възпитание. Абсолютно логично е дете да направи беля в училище, която никога не би направило у дома, защото на едното място има ред, а на другото - произвол.
отговор Сигнализирай
15
Helleborus
преди 7 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
И една голяма лъжа, обучението го правим от 7.30 до 13.30. А възпитанието започва у дома, от 18 нататък, като се приберат родителите. Детето не може да пренася възпитание от една среда в друга, защото е дете, точно това е детството, нямаш установено поведение. Детето се държи различно навсякъде, където отива, според уменията за контрол на възрастните. Детето ви, което ви слуша и ви гледа в очите, ако го наблюдавате отстрани как върти баба си на пръста, няма да повярвате. Същото в училище.
отговор Сигнализирай
14
Helleborus
преди 7 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
Отново да напомня, че училището е продължение на семейството, защото се случва преди пълнолетието на децата, когато родителите и само родителите са отговорни за тях. А ученето е една малка част от родителската грижа към детето. Права как да бъде възпитавано и обучавано детето може да делегира само родителя, както е било през годините, а всяка форма на училище трябва да удовлетвори изискванията му. Училище, което остава отделено от семейството и преследва свои цели, никога няма да бъде ефективно.
отговор Сигнализирай
13
Helleborus
преди 7 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
Мъдростта е скрита в самия живот, който няма нужда да се имитира. Децата вървят след родителите си и им помагат, всъщност целта е да се научат на всичко, което могат те, за да ги отменят. А домашните дейности са по-разнообразни от всякакви играчки Монтесори. Играчките имитират живота, а животът не имитира играчките. Трудът у дома е разнообразен и развива ума непрестанно, защото изисква усъвършенстване, докато играчката изисква само забавление. Децата също предпочитат живия живот, пред играчката.
отговор Сигнализирай
12
Helleborus
преди 7 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
Трудът не е образователна самоцел. Децата трябва да помагат на родителите си, защото родителите не са им слуги или спонсори. Възпитанието тръгва от ето този важен урок, че детето има съвсем същите ангажименти към дома си, каквито имат и неговите родители от момента, от който се научи да ги изпълнява. Старата поговорка е - "слугува като син на баща си", ако детето не "слугува" у дома, то започва да чувства възрастните като свои слуги. Ефектът е комплексен, трудът развива уменията и мисленето му.
отговор Сигнализирай
11
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
Българското "образование" е престъпно. В гимназия се влиза със зубрене на готови теми, купени от учителки, във филологиите в университета не се чете нито една книга и не се пише нито една научна разработка, а се зубрят лекции. Няма я западната система на чиракуване със заплата за изучаване на професия, ученици излизат без никаква квалификация и шанс за работа. Да се учат всички точни науки на университетско ниво до 12-ти клас, това го няма никъде. Резултатът са неграмотни, които не знаят НИЩО.
отговор Сигнализирай
10
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 3 Не харесвам 4
Госпожа началната учителка първо да прочете в оригинал някое стихотворение на Пушкин, когато е бил например 14-годишен. Да се опита да вникне в паралелите, които прави с античната философия, литература и история, а след това да се изказва по въпроса за оценките и за нужността и ненужността на преподаваното.
отговор Сигнализирай
Новини