IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Луксозните сгради в Турция, които се срутиха: Всички са знаели за проблема, но никой не е направил нищо


Обратно в новината

Коментари Коментари

78
MIKE
преди 1 година
Харесвам 3 Не харесвам 0
Още едно приложение пак от началото на 20 в. за ГАСЕНАТА ВАР-като част от свързващото в-во при каменни или тухлени зидарии. До 80-те години все още се използваше и за пречистване на водата в по-големите водоизточници, както и за септични ями или екарисажи.Не трябва да се бърка CаО като част от съставките на видовете цимент-формулите са пределно ясни.
отговор Сигнализирай
77
MIKE
преди 1 година
Харесвам 3 Не харесвам 0
Както е видно от хим.формули по-долу,варта във всичките си разновидности не влиза в състава на циментовия клинкер.Нещо повече-варта не намира никакво приложение в строителството. В началото на 20в. преди втората св. воина гасената вар се е използвала предимно за интериорно или екстериорно измазване на къщите с цел предпазване от буболечки, приложима и до днес в по-бедните квартали.В момента се използва предимно за измазване на дънерите на млади дръвчета за предпазване нараняването им от животни.
отговор Сигнализирай
76
Анонимен
преди 1 година
Харесвам 0 Не харесвам 6
Mike, заблудена уфцу, "Калциевият оксид (CaO), известен още като негасена вар, е широко използвано в практиката химично съединение.Гасенето на варта е процес, в който негасената вар се залива с вода, което е съпроводено с отделяне на голямо количество топлина. Така образуваното съединение, Ca(OH)2 (калциев дихидроксид или още гасена вар), има приложение в строителството. "Цъкай си сам плюсове и лъжи. А и вземи да научиш правописа най-накрая.
отговор Сигнализирай
75
MIKE
преди 1 година
Харесвам 12 Не харесвам 0
3CaO.SiO2, 3CaO.Al2O3, 4CaO.Al2O3.Fe2O3, 2CaO.SiO Това е минералният състав на готовият циментов клинкер .Сам може да си избереш който и да елемент в течно,твърдо или газообразно състоияние и да се опиташ да получиш съединение на киселина или основа.Изравняването на формулите е елементарно и би трябвало да е по силите на всеки заваршил 6-и клас. Възможно е строителната индустрия в света да научи нещо ново от теб.
отговор Сигнализирай
74
Анонимен
преди 1 година
Харесвам 0 Не харесвам 12
MIKE, недей лъжи хората с умноизглеждащите си грешности. Не знам какъв химик си, но какво става в стоманобетона изобщо не ти е ясно.
отговор Сигнализирай
73
MIKE
преди 1 година
Харесвам 13 Не харесвам 1
За съжаление чистото му приложение в съвременното строителство е като облицовъчен материал и добавачен такав за производство на строителни смеси-цимент и добавки.Въпреки високата си твардост има доста слаба якост на срязване и натиск и доста висока крехкост.За сметка на това е много красив и може да го видите по доста фасади на сгради както и интериорни подови елементи.Варовикът е естествен елемент и той не може да се получи по изкуствен път.
отговор Сигнализирай
72
MIKE
преди 1 година
Харесвам 12 Не харесвам 3
Използването на варовика като добавка към останалите съставки при изготовката на цимента е много естествен процес-варовикът като естествен елемент в природата е с много високи якостни характеристики дори по таблицата на Моос за твърдост на елементите.От икономическа гледна точка е доста достъпен лесен за добиване и широко разпространен. Използва се в строителството от хилядолетия.
отговор Сигнализирай
71
MIKE
преди 1 година
Харесвам 14 Не харесвам 1
Варовикът може да е част от множеството естествени елементи при призводството на цимент , но тои няма нищо общо с крайния продукт получен след изпичането, както и варовиковите елементи нямат нищо общо с химическата формула на съединенията с основа, които така или иначе липсват в цимента.Точно обратното-бетонът с течение на времето не само подобрява техническите си характеристики, но тои и увеличава собствената си якост на натиск , която е и една от основните характеристики при оразмеряване.
отговор Сигнализирай
70
MIKE
преди 1 година
Харесвам 12 Не харесвам 1
При нито едно от химическите съединениа, които се получават при смесването и изпичането на отделните суровини за получаването на портландциментовият клинкер не се образува или отделя основа, нито калциева , нито силициева, нито алуминиева, нито каквато и да е.
отговор Сигнализирай
69
Анонимен
преди 1 година
Харесвам 1 Не харесвам 12
Чудно. Ха сега обясни, бетонът като е целия къде в микро, къде в макропукнатини, как така армировката е физически обвита и пасивирана? Защитата идва от основния характер на самия бетон, а именно минералите съдържащи калциевата основа - химическа защита. Бетоновото покритие се предписва точно заради превръщането на бетона във варовик с времето, който е с киселинен характер и води до корозия.
отговор Сигнализирай