IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

ООН: Обезщетения за робството, за да се преодолеят "поколенията на дискриминация"


Обратно в новината

Коментари Коментари

123
..При кандидатстване
преди 8 месеца
Харесвам 6 Не харесвам 0
в държавен университет в южните щати, на афроамериканците са се давали определен брой точки заради расовата им принадлежност. Бял кандидатстудент с отлична атестация по всички параграфи събирал по-малък брой точки в сравнение с този стартов бонус за афроамериканците. С други думи, бял младеж-отличник е можел да стане студент в тези университети, само ако останат незаети места след като се запишат всички желаещи афроамериканци, повечето от които не са били отличници. Не знам дали отмениха това.
отговор Сигнализирай
122
Защо пренебрегват
преди 8 месеца
Харесвам 4 Не харесвам 0
голямата тема за множеството привилегии, дадени в някои държави на афроамериканците само заради расовата им принадлежност? Хайде, спомнете си нещо, за което писаха и нашите вестници по времето, когато обществото тук беше крайно политизирано и негодуваше затова, че 45 години у нас някои са се ползвали с привилегии? Тогава разбрахме за гражданските протести в южните щати на САЩ заради това, че при кандидатстване в държавен университет на афроамериканците са дават определен брой .......
отговор Сигнализирай
121
Бай Халил
преди 8 месеца
Харесвам 0 Не харесвам 2
Гут Ерещ е прав чиляка. Ся давам докомента и Кокорчо да ми плаща за робството при цар фердинанда, па бориса, па червенковия, па тошо, па чак и сега. Кокорчо да ми плаща, щото ще завали пак обеднен уран над софето, като през 99 та. Ще се олача на КОЙ. Тъй да знайте.
отговор Сигнализирай
120
До Анонимен 124
преди 8 месеца
Харесвам 3 Не харесвам 1
Романът "Отнесени от вихъра" описва периода на гражданската война между Севера и Юга и периодът непосредствено след това. Става въпрос за Американския Юг през 1860-1870 г. Ти наистина ли не знаеш как е била колонизирана Северна Америка през 16-и - 18-и век? Не знаеш ли, че по онова време държавата се е състояла предимно от дребни ферми? Едва през 19-и век и то благодарение на прокараните през целия континент ж.п. линии започвада се развива фабричното производство. Плантациите са в южните щати.
отговор Сигнализирай
119
gg
преди 8 месеца
Харесвам 11 Не харесвам 0
Защо само за неrрите? Мисля, че и Турция трябва да ни плаща. Както Япония пллаща на Корея.
отговор Сигнализирай
118
Анонимен
преди 8 месеца
Харесвам 10 Не харесвам 1
Положението на потомците на някогашните африкански роби е различно в различните държави. Например, в САЩ около 40 милиона човека в момента са на социални помощи и това е от години. Повечето от тези милиони, живеещи на гърба на данъкоплатците, са афроамериканци. Е, не се наплатиха вече белите хора за това, че преди повече от век и половина в плантациите са работили африканци?
отговор Сигнализирай
117
Анонимен
преди 8 месеца
Харесвам 1 Не харесвам 1
Какви милиони потомци на фермери, нищо такова няма. Конекрадци се стрелят на всеки завой и се ограбват, а на мястото на труповете пристигат нови мигранти на които съвсем не всичко им е чисто и далеч не са дошли да обработват земя. Поне да беше чел или гледал отнесени от вихъра.
отговор Сигнализирай
116
Анонимен
преди 8 месеца
Харесвам 5 Не харесвам 0
Вярно е, че е имало случаи на отвличане на африканци с цел да бъдат продадени като роби, но повечето са били продавани от техните местни царе и племенни вождове, които са имали търговски взаимоотношения с лица, търгуващи с всякакви стоки, включително и с тъмнокожи хора, които да бъдат използвани като сравнително евтина работна ръка.
отговор Сигнализирай
115
Анонимен
преди 8 месеца
Харесвам 6 Не харесвам 1
Защо милионите потомци на дребни фермери от вътрешността на Америка, които са си изкарвали хляба чрез собствения си труд, сега да са длъжни да плащат за това, че една шепа собственици на плантации са ползвали робски труд?
отговор Сигнализирай
114
Анонимен
преди 8 месеца
Харесвам 1 Не харесвам 1
117 нямаш право да се намесваш. Бхарат или бивша индия и сега е на кастова система. Обаче е ядрена държава. Теб един Люксембург с 5 замъка те прави крив обаче другите били слезли от клоните дето са имали и държава и азбука преди теб. От британското владение им остава тъпашкият крикет дето го играят само придворните на краля или кралицата.
отговор Сигнализирай