IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Няма договор с Шеврон за шистовия газ, обясни Борисов


Обратно в новината

Коментари Коментари

195
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 1 Не харесвам 6
191,чаках отговор за добив на естествени горива които не е свързан с екологични проблемиявно рубладжиите разбират сам руски
отговор Сигнализирай
194
за 194
преди 13 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
Николов, това че си платено *** си и твой проблем. Ако изобщо си Николов, което е съмнително.
отговор Сигнализирай
193
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 9 Не харесвам 2
Шистовият газ няма как да е по-евтин от конвенционалният природен газ, защото химикалите, които се помпат в земята, освен че замърсят са и скъпи! Имаме замърсена природа + скъпо гориво!
отговор Сигнализирай
192
Василев
преди 13 години
Харесвам 2 Не харесвам 8
Обаче какво се оказа, руските *** нямат технология за извличане на шистов газ!!!Е баси и майтапа!!!Като настройват нашите червенотиквеници против щистовият газ, поне да вземат да се извинят за Станишевата зима без газ!!!Гарантирано от ГЕРБ!!!
отговор Сигнализирай
191
Николов
преди 13 години
Харесвам 1 Не харесвам 8
Освен че си анонимен си и доста *** и неинформиран.Полша има силна икономика и в момента е една от страните които нямат проблеми с кризата.Що се отнася до шистовия газ то той ще се добива и България, в това няма никакво съмнение. Ако сега ГЕРБ се откажат и прогонят американците, след някоя и друга година комунистите пак ще се доберат до властта и ще харижат добива на господарите си от русия. Когато газпром почне да добива газ, всички ние ще разберем що е то антиекологично производство.
отговор Сигнализирай
190
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
Методът, който използват за добиване на шистов газ, се нарича хидравличен удар. Той включва вкарването на вода, пясък и химикали на 2.500 метра дълбочина под земята. Самият удар е като малко земетресение. Огромният натиск разцепва скалата и освобождава газа. За да се постигне удар имате нужда от пробивна течност, смес от над 596 химикала, от непроизносимите и неизвестните, до твърде добре известните! Инхибитори на корозия, сгъстители, киселини, биоциди, изсушаващи елементи, желиращи елементи. А отстрани на цистерните пише: Просто добавяме вода. Всяко пробиване изисква между един и седем милиона галона вода! Всеки път, когато се връщат и използват вече пробита шахта, трябва отново да се добавят от един до седем милиона галона вода. Една шахта може да се използва до 18 пъти!Естествено, никаква технология не е способна да канализира целия освободен газ и той свободно се разпространява в почвата и всички подпочвени води по пътя си към земната повърхност. За капак остатъчните води от процеса се изхвърлят в реките и полетата, като водят след себе си болести и смърт.
отговор Сигнализирай
189
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 6 Не харесвам 0
Едно време не говореха ли и за пренасянето на петрол с танкери по океаните, че било безопасно? Ъъъ, аз до колкото зная там дето се е обърнал танкер с петрол щетите винаги са били сериозни. Не напразно и Бритиш Петролиум отнесе сериозни глоби заради оня залив дето стана един разлив миналата или по-миналата година. Същото ще бъде и с това, уж безопасно, безопасно и като стане гаф ще си цифрим един друг на раменете.
отговор Сигнализирай
188
за 188
преди 13 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
При добиваш на шистов газ терена как се рекултивира? Никак.
отговор Сигнализирай
187
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 3 Не харесвам 0
Така и не разбрах имаме ли газ или нямаме.
отговор Сигнализирай
186
123
преди 13 години
Харесвам 4 Не харесвам 1
А някой мисли ли си, че месечната сметка за парно ще стане 10,00 лв?
отговор Сигнализирай
Новини