IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Отказваме се от АЕЦ "Белене", правим газотурбинна централа?


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

294
баш майстора
преди 12 години
Харесвам 14 Не харесвам 3
Бойко ще строи ЕЦ на газ. Това момче не е добре. Колко? ще струва тази ЕЦ и каква ще е цената на тока от нея. След като цената на газта расте непрекъснато и ще расте А и той ще се крати като петрола А тока от АЕЦ е постоянна Русия предлага да инвестира нашия дял при изгодна лихва Нима хамериканеца ще го даде без лихва. Да ама ще е от Хамерика Изнасяме сега евтиния ток от АЕЦ а ние плащаме 18 пъти по скъпия от хамериканската Марица- изток Ако беше бай Тошо да сме забравили че се е строило АЕЦ.
отговор Сигнализирай
293
Анонимен
преди 12 години
Харесвам 10 Не харесвам 2
#350 ***, Франция имат 58 реактора, Германия 25, и т.н. Във Франция 90% от енергията им е от аец, в Германия над половината и т.н. за другите страни - ВЕЛИКОБРИТАНИЯ ЩЕ СТРОИ ОСЕМ НОВИ АЕЦ!
отговор Сигнализирай
292
Анонимен
преди 12 години
Харесвам 2 Не харесвам 2
дзвер, аз съм за смяна на политиката със субсидия да стимулираме ВЕИ, тези за които говоря и без да бъдат стимулирани по този начин могат да бъдат много изгодни, там е разликата, а за ВЕЦ-овете, по-добре е да се стимулират ПАВЕЦ-ове, които да бъдат изравняващи мощности на другите, на които пък хубавото им е, че не зависят от вятър и слънце, а само от качеството на оборудването.
отговор Сигнализирай
291
Анонимен
преди 12 години
Харесвам 4 Не харесвам 2
350, Франция ли ще се откаже от АЕЦ или може би Турция, бъдещ член на ЕС, рано или късно, които строят 3 централи, а може би САЩ или Канада. Потреблението на електричество расте, а запасите на нефт и газ намаляват всеки изминат ден и то главоломно. Какво ще правиш след 20 години, ще се надяваш да има слънце и вятър, за да можеш да си пуснеш комп-а и да пишеш в някой форум ли?
отговор Сигнализирай
290
дзвер
преди 12 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
до от 339/Достатъчно добре са стимулирани и тези ВЕИ-та.Цените са почти същите(само на малките ВЕЦ-ве са по-ниски).Най-скъпо се изкупува на прословутите екологични перки.Елементарно е-инвестираш и предлагаш цени на краен потребител.Не може с двойния аршин-за АЕЦ да е възможно най-ниска, а за екото- на майната си, че и изкуствено завишени.
отговор Сигнализирай
289
Анонимен
преди 12 години
Харесвам 4 Не харесвам 5
Ами кой нормален инвеститор ще влага пари в АЕЦ при условие, че страните една след друга започват да се отказват от (не)мирния атом. Кой може да им гарантира, че след 10 години няма да спрат всички атомни централи в света. Като казвам света нямам предвид Русия и Китай.
отговор Сигнализирай
288
от 339
преди 12 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
дзвер, ВЕИ не е само ФВ, има и много други, някои от които дори не излизат толкова скъпо и могат да донесат огромни плюсове, ВЕЦ-овете до 10 МВт, също са, биогаз, биомаса, сметищен газ, това са една малка част, инвестициите в тях могат да не са големи, а ако се стимулира да се изграждат и на мястото на потребление, примерно чрез данъчни облекчения и т.н. могат да станат много привлекателни и изгодни, без да е необходимо всички да плащаме за това.
отговор Сигнализирай
287
дзвер
преди 12 години
Харесвам 6 Не харесвам 0
до до дзвер от 339/Прав си, но лобито на тези е силно(Цветелина).Ако беше истинска пазарна средата, ТЕЦ-Варна да не стои в резерв, а да произвежда...Ама ги порязаха с цена под себестойността на тока им.Много са далаверите на герберите.За това няма инвестиции в нито една сфера.
отговор Сигнализирай
286
на 342
преди 12 години
Харесвам 1 Не харесвам 3
Няма ли да ти е мъчно да изгубиш всичките си роднини и близки наведнаж?
отговор Сигнализирай
285
до 335
преди 12 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
Дълбоко си неинформиран моето момче. RWE беше осъдена от екоорганизации в Германия за това, че е започнала строеж на АЕЦ в зона със сеизмична активност, при това проекта беше спрян и фирмата загуби поне милиард евро. Опарена от това RWE поръча собствена експертиза на площадката в Белене на германски институт. След като получиха резултатите избягаха като дявол от тамян от проекта. Вместо да поръчва безумно скъпи експертизи на HSBC, България можеше да плати на същия институт и да получи вече готовата експертиза, но тогава се сещаш какво би станало и с проекта АЕЦ Белене.
отговор Сигнализирай
Новини