IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Доходи и заетост е много вляво, но такъв е животът!


Обратно в новината

Коментари Коментари

508
Азе
преди 11 години
Харесвам 8 Не харесвам 1
Проблемът е, че никой не иска да сади домати у село, когато може да иде на Софията и да мята хартийки по дискотячниците!
отговор Сигнализирай
507
Анонимен
преди 11 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
506
дебили сте, ей
преди 11 години
Харесвам 14 Не харесвам 10
Ама колко е прос' българският народ, не е истина!За какво трябват магистрали? Инфраструктура е нужна, когато имаш ИКОНОМИКАТА ЗА НЕЯ. Това ще рече РАБОТА И ПРЕПИТАНИЕ ЗА ХОРАТА.Да, ама проблемчето в БГ е, че магистралата се построи, за да се удрят в гърдите тоя и оня. Когато няма бизнес в държавичката ни ***, когато няма как хората да си изкарвят хляба, за чий *** са тия пътища (направени некадърно при това)?Ми за богатите мутри с големите лъскави джипове, ето за кои. НЕ ЗА ВАС. ***.
отговор Сигнализирай
505
Самонает
преди 11 години
Харесвам 8 Не харесвам 6
Много лош материал броди из този сайт. Малииии!Ей злобарчета, защо не ревахте като симеончо и след това пак той с доганчо серГЕЙчо крадяха, презастрояваха и перяха парите??? А Костов с разбойническата приватизация?Щото имаше трохи и за вас, а това явно ви стигаше. Ама сега без трохи не можете и взехте да чуруликате. Марш на работа!!!
отговор Сигнализирай
504
Анонимен
преди 11 години
Харесвам 5 Не харесвам 2
Нормално е като сте се събрали тука само *** да не знаете как се говори с жени! После не се чудете защо дясната ви ръка ви е единственият сексуален партньор:D
отговор Сигнализирай
503
Info 1
преди 11 години
Харесвам 8 Не харесвам 1
В България от 1939 - 1989 селскостопанската продукция се увеличава с 265%. А за периода 1990 - 2008 селскостопанската продукция намалява с 630%. През 80-те години на миналия век площите с домати на открито в България са били около 280-300 хил. дка, средните добиви около 3 000 кг/дка и общото производство е достигнало максимума си между 800 и 900 хил. тона (1989 г.). С това България би била сега на пето място в Европа след четирите средиземноморски страни (Италия, Испания, Гърция и Португалия).
отговор Сигнализирай
502
Анонимен
преди 11 години
Харесвам 4 Не харесвам 1
SASIPVAT NI ZEMIATA ZA DA MOGAT DA SI PRODAVAT SEMENATA I DA IM YADEM BOKLUTSIATA !!!!!!!!!!!
отговор Сигнализирай
501
INfo 2
преди 11 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
С домати са били засаждани и големи полски поливни площи, които се прибират механизирано с комбайни или с влагане на много ръчен труд. България е била на едно от първите места в Европа по преработка и износ и на домати като различни продукти (белени консервирани домати, пюрета и пастети).Производството на домати, както всички интензивни култури и подотрасли в годините след 1989 г. преживява рязък срив. От 1990 г. до 2000 г. производството намалява повече от 2 пъти до 409 хил. тона. В следващите 4 години до 2004 г. се свива още два пъти до 213 хил. тона, а след това до 2011 г. - до само 103 хил
отговор Сигнализирай
500
Info 3
преди 11 години
Харесвам 4 Не харесвам 1
Това за страни с добри условия и традиции за зеленчуково производство е невероятен провал, който сигурно няма аналог в европейското земеделие. Сега България произвежда около 110 пъти по-малко домати от Турция, около 14 пъти от Гърция, 6 от Румъния, 8 от Холандия и 2 от Белгия. Затова не е чудно, че в нашите пазари рязко доминират вносните домати (около 80-90% по неофициални оценки). Като суровина за преработка се използва главно внос на домати от чужбина.
отговор Сигнализирай
499
Info 4
преди 11 години
Харесвам 8 Не харесвам 1
Състоянието на нашето зеленчуково производство е не само кризисно, а направо много тежко и трагично. Вече 20 години площите, добивите и продукцията зеленчуци намаляват, без реална тенденция за положителна промяна. Причините са комплексни, но основната е погрешната поземлена реформа, с която бяха раздробени и ликвидирани големите зеленчукови насаждения, както и липсата на държавна политика. Унищожаването на преобладаващата част от поливните системи е друга национална трагедия, с която се намали рязко възможността за отглеждане на поливните градински култури.
отговор Сигнализирай
Новини