IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Кой ще строи 7-ми блок в "Козлодуй" не е предрешено!


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

22
Анонимен
преди 11 години
Харесвам 6 Не харесвам 1
За пръв път има упреци !!!!! За пръв път !!!!
отговор Сигнализирай
21
Иво
преди 11 години
Харесвам 14 Не харесвам 2
Кой ни натресе тая нескопосана гнида за премиер? Да не би да трябва да благодарим на гея и бея?Мамка им и ***. Тоя уж нямаше да се оправдава с лошо наследство а откакто е завзел поста само това прави. За съжаление българите сме обречен народ. Единствената надежда е българите да сме все още мнозинство след 30-40 г, когато всички живели при онзи строй няма да са живи и да поддържат тази партия на изкуствено дишане - БСП. Ако не България няма да я има.
отговор Сигнализирай
20
Анонимният
преди 11 години
Харесвам 11 Не харесвам 1
България има един реактор от Белене, платен, но неупотребен, в същото време се лансира тезата за закупуване на подобно съоръжение от Уестингхаус?!Консервирането на площадката не е безплатно и ще струва пари. А пари ще са необходими и за неустойки грубо към 800 млн евро. И то при положение, че ЕС ни подхвърля едва и на части, унизителните 300 млн евро за затварянето на читавите 3 и 4 блок на АЕЦ Козлодуй!
отговор Сигнализирай
19
Анонимният
преди 11 години
Харесвам 9 Не харесвам 2
Американският проект не е лицензиран в ЕС, а руският е лицензиран. Едно лицензиране на такива ядрени устройства трае около 6-7 години. Ако догодина се вземе решение за строителство на един блок, това е неправилно решение, трябва да има стратегия, заместващи мощности и най-малко два реактора. Строителството е 48 месеца съгласно проекта, но като сложим и спомагателни съоръжения, ще трябват още няколко години, тоест пак отиваме на 14-15 години
отговор Сигнализирай
18
Анонимен
преди 11 години
Харесвам 5 Не харесвам 15
БСП просто продължават програмата на ГРОБ.Пълно фиаско за Белене и замазване с некав калпав хамерикански реактор в Козлудуй.И двете партии взеха заеми от МВФ, не от БРИКСИ двете партии подкрепиха Вашингтон за Сирияи Боко и Серго ги првивикаха в Брюксел за мораториумаИма ли още ***, които още да се връзват на този театър, защо само АТАКА защитават интереса на държавата, а вие ги плюете?
отговор Сигнализирай
17
1
преди 11 години
Харесвам 14 Не харесвам 1
Комунистите винаги са били ***. До 2035г. нямаме нужда от нищо. До тогава бавно и полека ни трябва някаква заместваща мощност, след като видим арбитража , имаме си платен реактор, лицензирана площадка и т.н.Стойнев фъфлека от няколко дена го оставиха да ломоти глупости и сега Ореха го поля с вряла вода.
отговор Сигнализирай
16
Анонимен
преди 11 години
Харесвам 12 Не харесвам 0
Защо тогава беше необходим референдум за проруския АЕЦ "Белене"?За него отидоха около 20 млн.лв.Как сега БСП и ДПС ще обяснят на своите бабки,дядки и тютюнджии,че са ги излъгали с руския АЕЦ?Каква стана тя сега?
отговор Сигнализирай
15
Анонимният
преди 11 години
Харесвам 7 Не харесвам 2
Защото за една нова мощност вече 6-7 години е само лицензирането, строителството ще отнеме поне толкова, някъде 14-15 години в новите условия. Всички възможности вече са проиграни, трябва да се мисли за заместваща мощност.
отговор Сигнализирай
14
Анонимният
преди 11 години
Харесвам 5 Не харесвам 3
договорът за модернизация на 5 и 6 реактор струва 560 млн. евро и сега върви неговото изплащане до 2019 г. Ще се изплаща този договор за модернизация до 2019 г. Дотогава никой няма да иска спирането на 5 и 6 блок. В момента, в който се изплати този кредит, ще започне натиск за тяхното спиране. Но този натиск можем да го преодолеем. 5 реактор трябва да бъде спрян през 2017 г., а 2021 г. трябва да бъде спрян 6 реактор. Ние отсега трябва да започнем да мислим вече за заместваща мощност дали ще е Белене, Козлодуй, трябва да мислим за заместващи мощности на 5 и 6 реактор.
отговор Сигнализирай
13
....
преди 11 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
Като всяка машина или съоражение, така и АЕЦ-а, е от изключителна важност рентабилността. Произведеното да можеш да го продаваш на такава цена, че да покрива разходите си за подръжка и експлоатация и да има печалба. Друг е въпроса, че тези съоражения не се произвеждат България, нито косумативите, ние трябва да ги купим на добра цена. И най-големия ни проблем е в това, че нищо не произвеждаме! Ако България иска да е водеща страна в ядр енергетиката, най-добре е ние да произвеждаме тези "машини"..
отговор Сигнализирай
Новини