IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

От Скопие: Не възприемаме тезата на България за обща история


Обратно в новината

Коментари Коментари

228
Анонимен
преди 2 години
Харесвам 20 Не харесвам 2
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/13/Govorot_na_Tempo%2C_Vtoro_zasedanie_na_ASNOM.pdfЕТО КАК СЪРБИНЪТ ТЕМПО Е ФОРМИРАЛ МАКЕДОНИЯ ОТ ПЪРВАТА РЕЧ ПЛАШИ ХОРАТА С РЕПРЕСИИ И УБИЙСТВА, СЕГА БЕРЕМ ОБЕЗБЪЛГАРЕНИТЕ ПЛОДОВЕ - И ТЕМПО И ДНЕШНО СКОПИЕ НЕ ПРИЗНАВАТ БЪЛГАРИ В МАКЕДОНИЯ.
отговор Сигнализирай
227
До Анонимен
преди 2 години
Харесвам 38 Не харесвам 5
"Бугарите да се извинат дека ни тормозиа, па ке видим". - Да, ке видите Европейския съюз през крив макарон.
отговор Сигнализирай
226
Балик
преди 2 години
Харесвам 41 Не харесвам 3
Тия българи от скопско са били винаги леко по луди. Що ни занимавате с българи които отричат българския си корен? Аз съм добруджанец. Румънците ни били, бесили и заточвали по Молдова. Но се наричаме българи от Добруджа. Макета не само вие сте имали революционни комитети и сте искали обединение с майка България.
отговор Сигнализирай
225
Анонимен
преди 2 години
Харесвам 36 Не харесвам 3
Най-смешния ход на македонския президент беше срещата с македонското малцинство в България, състоящо се от 8 човека. Всъщност всички те се оказаха на възраст, по-голяма от държавата Северна Македония. Което е показателно, че по-вероятно е да са сръбско малцинство.
отговор Сигнализирай
224
Анонимен
преди 2 години
Харесвам 12 Не харесвам 14
До Случаен минувач Сръпската влас е 1920-2022 г. в Скопие. Децата им са от смесени бракове със сърби, защото ако не е женена за сърбин и не говори сръпски няма работа и остава безработна. По същия начин е сега и в България ако си против ЕС и НАТО, ставаш предател или не те вземат никъде на работа или трябва да емигрира.
отговор Сигнализирай
223
Случаен минувач
преди 2 години
Харесвам 39 Не харесвам 2
След 70 години сръбска пропаганда мозъците им са промити. Няма как да си признаят, че са българи.
отговор Сигнализирай
222
Анонимен
преди 2 години
Харесвам 12 Не харесвам 1
През ноември 1946 г. е изправен пред съда. В съдебния състав влизат Лазар Мойсов и Коле Чашуле. Ченто е осъден на 11 години затвор в режим на принудителен труд. Прекарва в затвора в Идризово повече от 9 години, от които 59 месеца в пълна изолация. В резултат на условията в затвора се разболява тежко и е освободен предсрочно, но малко след освобождаването си умира. Така в комунистическа Югославия името му става табу, а когато се споменава, той е описван като предател и контрареволюционер. През 1990 година, непосредствено преди обявяване независимостта на Република Македония, след молба от сина
отговор Сигнализирай
221
Анонимен
преди 2 години
Харесвам 16 Не харесвам 4
До българче Най-голямото етническо прочистване не е в Македония а в България след 1989 г. когато много млади българи 2 милиона се принуждават да емигрират икономически и децата им не говорят вече бг език и самосъзнание. През турско много българи се спасяват в Русия, но Турция увеличава населението си 10 пъти защото много българчета са вземани за яничаре а бг мъже са избивани или касрирани за евнуси роби ако оцелее някой а жените им и бг момичета стават робини в хареми и раждат турчета.
отговор Сигнализирай
220
Анонимен
преди 2 години
Харесвам 11 Не харесвам 1
Ченто и неговото обкръжение имат за цел да използват предимствата на бъдещето федерално устройство на Югославия и да отдалечат Вардарска Македония от повторна сръбска доминация. На самото събрание избухва скандал между Ченто и пратеника на Тито Светозар Вукманович относно подбора на поканените и специално за включването на сърбомани в Президиума на АСНОМ. Изгонването на Вукманович от заседанието има негативни последици за Ченто, който и след това остава на мнение за недопускането на просръбски настроени комунисти на високи постове в Комитета.
отговор Сигнализирай
219
така правили сърбите
преди 2 години
Харесвам 11 Не харесвам 2
Методи Андонов-ЧентоПрез 1940 година на събрание в Прилепската гимназия открито се обявява срещу забраната на директора учениците да разговарят вкъщи и на обществени места на местен диалект. Веднага след това е арестуван и през януари 1941 година е интерниран в Баина Баща. По-късно е обвинен в държавна измяна и е осъден на смърт от военен съд, но след намесата на видни граждани Методи Андонов е спасен от екзекуция.
отговор Сигнализирай
Новини