IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

ПП и "Възраждане" против 24 май да е национален празник


Обратно в новината

Коментари Коментари

113
Анонимен
преди 2 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
България е губеща по няколко причини:1. Падат жертви на бойните полета с братски народ.2. Заради Австрия не получава Пирот и Ниш. 3. Отваря се вражда между българи и сърби пропагандирана и до днес. А не се пропагандира омраза към Австрия, истинския ни враг. 4. Вече никой не позволява да се съединим с македония, гърци, сърби, запад всички бдят и рушат българщината, даже и днес с тая маке нация, признавана от запада, приемана във Ватикана на 24 май а ние на 23 май. и тн и тн и тн
отговор Сигнализирай
112
Анонимен
преди 2 години
Харесвам 2 Не харесвам 2
Въобще ролята на Батенберг и другата немска династия в нашата история, довели ни до редица национални катастрофи не е никак за подценяване.
отговор Сигнализирай
111
Анонимен
преди 2 години
Харесвам 7 Не харесвам 1
До Анонимен 119 "ЗАЩОТО ИСТИНСКИЯ ПЕЧЕЛИВШ ОТ БЪЛГАРСКОТО СЪЕДИНЕНИЕ Е АВСТРИЯ. ГУБЕЩИ СА СЪРБИЯ И БЪЛГАРИЯ." Хахахахахаха. България била "губеща" о Съединението!!!! Това само болен руски мозък, който със зъби и нокти драпа да защитава антибългарската позиция на руснаците по въпроса !
отговор Сигнализирай
110
ето соростролович
преди 2 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
Австрийското шпионче и паданик Батенберг предлага София да се даде на сърбите без бой, но българските офицери казват че тая диверсия няма как да стание и дават боя на Сливница. Ако София беше дадена без бой, сърбите можеше просто да не минат след София и така да си постигнат целите стиковани с Виена, да няма силна славянска държава на Балканите а Сърбия да губи земи от Австрия и да получава от България.
отговор Сигнализирай
109
Анонимен
преди 2 години
Харесвам 2 Не харесвам 4
ПЕТКО ВОЙВОДА Е ЗАТВОРЕН ВЪВ ЗАТВОРА ОТ СТАМБОЛОВИСТКИ-ЗАХАРИЕВО СТОЯНОВСКИТЕ АВСТРОФИЛСКИ ПРЕДАТЕЛИ.
отговор Сигнализирай
108
Евала
преди 2 години
Харесвам 6 Не харесвам 1
Тия са ясни, не са български партии. *** са си пета колона на Масква тук и трябва да се вкарат в затвора за национална измяна. Ония от ПП са зле отвсякъде, за тях всичко срещу ГЕРБ е добро. Затова и вече сме до гуша в л.ай.на.
отговор Сигнализирай
107
АНГЛ УИКИПЕДИЯ
преди 2 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
Позицията на Сърбия беше подобна на тази на Гърция. Сърбите поискаха значителни териториални компенсации по цялата западна граница с България. Отблъснат от България, но уверен в подкрепата на Австро-Унгария, крал Милан I обявява война на България на 14 ноември [ OS 2 ноември] 1885 г. Въпреки това, след решителната битка при Сливница , сърбите претърпяват бързо поражение и българите настъпват в Сръбска територия до Пирот . Австро-Унгария настоява за прекратяване на военните действия, заплашвайки, че в противен случай българските сили ще срещнат австро-унгарските войски. Прекратяването на огъня
отговор Сигнализирай
106
Анонимен
преди 2 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
Съюзът на България и Източна Румелия прави България де факто втората по големина държава на Балканите по това време след Турция в Европа, факт, който редица съседни страни не могат да приемат. Атина веднага поиска териториални компенсации и дори заплаши, че ще започне военни действия. В цяла Гърция имаше граждански демонстрации, които накараха правителството да обяви война на България. Въпреки това Гърция и България по това време нямат обща граница и са разделени от османска територия. Освен това намесата от страна на британското правителство помогна за успокояване на тази агитация.
отговор Сигнализирай
105
Анонимен
преди 2 години
Харесвам 3 Не харесвам 0
Позицията на Австро-Унгария се определя от нейната политика спрямо Сърбия . В таен договор от 1881 г. Австро-Унгария приема правото на Сърбия да се разширява в посока Македония. Целта на Австро-Унгария е да спечели влияние в Сърбия, като в същото време насочва сръбските териториални апетити към юг, вместо към север и северозапад. Освен това Австро-Унгария винаги се е противопоставяла на създаването на голяма славянска държава на Балканите от вида, в който ще се превърне обединена България.
отговор Сигнализирай
104
Анонимен
преди 2 години
Харесвам 3 Не харесвам 1
АНГЛ УИКИПЕДИЯВ годините след подписването на Берлинския договор петербургското правителство често е изразявало мнението си, че създаването на Източна Румелия от Южна България е неестествено разделение и ще бъде краткотрайно. Русия знаеше, че Съединението несъмнено ще дойде скоро и взе важни мерки за подготовката му. Първо, Русия упражнява успешен дипломатически натиск върху Османската империя, като я възпира да изпрати сили в Източна Румелия. Също така през 1881 г. в специален протокол, създаден след възстановяването на Лигата на тримата императори , е отбелязано, че Австро-Унгария и Герман
отговор Сигнализирай