IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Депутатите извънредно обсъждат закона за ГМО


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

68
Гъбарко
преди 14 години
Харесвам 4 Не харесвам 4
контролирани условия, без освобождаване на организмите в природата, генното инженерство е полезно. Много лекарства могат д а се получат в биореактори. Сега още, а и в близките 15-20 години не е правилно да се отглеждат такива култури у нас.
отговор Сигнализирай
67
дото до мич. и гъб.
преди 14 години
Харесвам 2 Не харесвам 0
Имам чувството ,че сме се виждали някъде . Сигурно по някой семинар или техн.среща.С респект за Генерал Тошево макар и само в минало време.
отговор Сигнализирай
66
дото
преди 14 години
Харесвам 4 Не харесвам 1
Аз лично съм изпитвал ГМО царевица устойчива на Раундъп през 2002 г. А генетиката е науката на бъдещето и ще промени живота много и надявам се за добро. Например вече има прасета с човешки гени,донори на органи.Някой да има нещо против особенно ако е на хемодиализа.
отговор Сигнализирай
65
Гъбарко
преди 14 години
Харесвам 2 Не харесвам 0
Всичко започна през 1979 година в Костинброд в лаб. за генно инженерство на Ат.Атанасов с личната благословия на Тошо. Всичко беше много авангардно и не можеше кой да е да отиде да работи там. Самата наука е полезна. Тя дава знания за това кой ген за какво отговаря. В Генерал Тошево имат сортове на над световно ниво. Това е единственият земеделски институт на печалба. А ние с теб сме връстници, вероятно . И аз съм против ГМО. Не искам да политизирам проблема. А може би трябва.
отговор Сигнализирай
64
МИЧУРИН
преди 14 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
Първият опит за използуване на наша земя за опити с ГМО се опитаха да пробутат едни предатели от института в Генерал Тошево в началото на 80-те години.Въпроса стигна до бай Тошо и той лично забрани всякакви опити на наша земя.Това е,за да знаеш историята от кога датира.А за престъпниците от Монсанто даже не ми се говори.Даже едната технология е с препарат с който обезлистяваха джунглата във войната с Виетнам и е силно отровен и хиляди американски летци и войници са пострадали момченце.Чети!
отговор Сигнализирай
63
Анонимен
преди 14 години
Харесвам 5 Не харесвам 1
Идете утре в най-близкия китайски магазин и си купете пластмасови банани, ябълки и круши. Те също са създадени по "образ и подобие" и също не са особено вкусни. Издържат на всякакви климатични условия, най-малко 20 години.И са по-евтини от био събратята си. Хайде и добър апетит.
отговор Сигнализирай
62
Гъбарко
преди 14 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Така както аз съм наясно със зеленчуците и болестите така ти знаеш само да пръскаш и не те интересува какво става по нататък. Малко е сложно за теб, но обяснявам. В ГМО има маркер. Той е от бактериален произходе. За да не се отхвърли има и ген за устойчивост към антибиотични вещества. Грубо казано, всеки организъм произвежда такива. Питай някой колега зеленчукар край полета с рапица от колко години бере ядове. Впрочем и хората придобиват резистентност към антибиотици . О къде почва грипа ?
отговор Сигнализирай
61
до гъбарко
преди 14 години
Харесвам 2 Не харесвам 4
От къде знаеш какво съм пръскал и какво не.Ти май не си в час със земеделието но това не ти пречи да си компетентен в ГМО-то.Нерде рапица ,нерде бактериози по зеленчуци. А за предпоникващо приложение на глифозат- практически това е невъзможно.
отговор Сигнализирай
60
Гъбарко
преди 14 години
Харесвам 3 Не харесвам 1
Ох, може би да, може би съвсем не. Не си се сблъсквал с проблема да спасяваш заразени с бактериози зеленчуци. Може би това няма нищо общо с ГМО, но след като в непосредствена близост някой непрекъснато сее рапица, какво да си мислиш. И след като прочетеш десетки статии за и против ГМО. Моят избор е ПРОТИВ. Не само заради това естествено.
отговор Сигнализирай
59
ШШШТТТ
преди 14 години
Харесвам 4 Не харесвам 4
Гъбарко.Ти наистина си от бранша но от гъбопроизводството.Всичко което си написал е смешно.
отговор Сигнализирай
Новини