IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Финансирането на болниците – завръщане в миналото


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

15
Анонимен
преди 12 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Използва се методика за остойностяване на дейностите на ниво пациент. Обучиха се счетоводители за аналитично счетоводство и разпределение на разходите по метода Стъпково разпределяне на разходите (степ бай степ акаунтинг), което позволява да се отнесат всички непреки разходи към пациента (напр. административни, вода, ток, транспортни и др.). Тази методика дава възможност на болничните мениджъри да планират, наблюдават и управляват разходите и да знаят колко ефективно разходват ресурсите.
отговор Сигнализирай
14
Анонимен
преди 12 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
С нейна помощ и подизпълнители фирми 3М и AVT Сonsulting, са преведени Международната класификация на болестите 9-та ревизия - клинична модификация (МКБ-9-КМ), ръководства и инструкции за ползването им. Разработен и внедрен е софтуер за отчет на болниците (средствата за първоначална разработка и доставка на програмен продукт в 11 болници са осигурени от проект на програма PHARE), включващ и необходимите за целите на ДСГ параметри (линк Параметри на ДСГ). След обучение на персонала в единадесет болници в страната, се създадоха информационни звена за кодиране на преминалите болни. За тази дейност са ангажирани медицински специалисти, преминали обучение за кодиране по МКБ-9КМ, проведено от Барбара Флин от Болнична асоциация във Флорида.
отговор Сигнализирай
13
Анонимен
преди 12 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
- център за финансови и управленски технологии в здравеопазването (с директор д-р Димитър Илиев и зам. директори д-р Иван Букарев и д- - център за финансови и управленски технологии в здравеопазването (с директор д-р Димитър Илиев и зам. директори д-р Иван Букарев и д-р Златица Петрова);- национален център по обществено здраве (с директори проф. д-р Мирослав Попов и доц. д-р Любомир Иванов);- национален център по финансиране в здравеопазването (с директор д-р Димитър Илиев).В края на 1993 г. Роберт Фетер е поканен в България. След запознаване на експерти от българските институции в сферата на здравеопазването със същността на кейс-микс подхода и системата на ДСГ, през 1994 г., започва разработване на проект за внедряване на ДСГ в България, финансиран от USAID (Американска агенция за международно развитие).
отговор Сигнализирай
12
Анонимен
преди 12 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Защо дадоха тайно 4 милиона за австралийските ДСГ, като ние си имахме,:Идеята за въвеждане на кейс-микс подхода (Кейс-микс подход)и ДСГ в България датира отповече от 10 години. До момента са проведени няколко проекта, първият от които започва през 1993г. в Научно-практически център по здравноосигурителна система (с директор проф. Йордан Янчулев) и продължава последователно в следните структури на Министерство на здравеопазването:
отговор Сигнализирай
11
bg
преди 12 години
Харесвам 1 Не харесвам 1
Всеки град с повече от 1000 жители поне със лекарски кабинет - такава трябва да е политиката на държавата, а не да закриват болници заради някакви "условия" от ЕС.
отговор Сигнализирай
10
Анонимен
преди 12 години
Харесвам 1 Не харесвам 1
И НЕПРЕКЪСНАТО СЕ РАЗКРИВАТ НЯКАКВИ УЖ БОЛНИЦИ,ЗА ДА ВЗЕМАТ ПАРИИ ОТИВАШ НА 1 ПРЕГЛЕД РУТИНЕН И ТИ КАЗВАТ,ЧЕ ТРЯБВА ДА ТЕ СРЕЖАТ ,ЗА ДА ВЗЕМАТ ПАРИ ОТ ТЕБ И КАСАТА- АТИ СИ СИ ЗДРАВ-ВЕ4Е Е ПЪЛНО С ТАКИВА СЛУЧАИНИКОГА НЕ ВЯРВАИТЕ САМО НА 1 ЛЕКАР -АЗ ИСКАМ ДА СИ ПРЕГЛЕДАМ ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА-ОТИВАМ ДА СИ ЗАПИША ЧАС И СЕ ОКАЗВА,ЧЕ Е ЗАБРАНЕНО ДА СЕ ЗАПИСВА ЧАС-ПРЕГЛЕДЪТ Е САМО ПЛАТЕН,БЕЗ НАПРАВЛЕНИЕ,И АЗ ТРЯБВА ДА ЧАКАМ ЦЯЛ ДЕН С ВСИЧКИ БАБИ-И ТАКА 1Г НЕ МОГА ДА СЕ ПРЕГЛЕДАМ-ЩЕ ТЪРСЯ ВРАЧКА
отговор Сигнализирай
9
ЕДИН
преди 12 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
Само една забележка- не Семерджиев , а точно НДСВ осводи районирането , за да може. "парите да следват пациента".А колко лаеха срещу това Игнатов и компания- не ми се обяснява.Така е ,някои хора помнят повече от други!
отговор Сигнализирай
8
кака
преди 12 години
Харесвам 5 Не харесвам 1
тук мизерията е пълнаелате вижте окръжна болница Варнамазилка пада навредмухълхлебаркиперсонал,който се бори с това за нищожни заплатидобре поне 4е е топло,инак врати и прозорци не се затварятсградата е на 130г , а пари за ремонт няма
отговор Сигнализирай
7
Анонимен
преди 12 години
Харесвам 13 Не харесвам 1
Нямаш ли пари, умрял си от всякъде със или без здравната каса.
отговор Сигнализирай
6
Анонимен
преди 12 години
Харесвам 15 Не харесвам 1
Системата тук е такава, че работи на принципа:"Какво тук значи някаква си личност!". Пациентът, който би трябвало да бъде обект на тази система, отсъства. Няма значение какво се случва с него. Доболничната помощ има една единствена цел - да генерира потенциални пациенти за болничната помощ. За превенция и дума не може да става. Както преди време имаше нещо като реклама по БНТ - Новата здравна система - дал Бог живот и здраве. Май само на него можем да разчитаме!
отговор Сигнализирай
Новини