IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Цачева е против да се мести паметникът на Цар Освободител


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

116
до 173
преди 12 години
Харесвам 6 Не харесвам 9
"Тоз, който ни освободи, той ще да ни и пороби"Слагайте минуси на Левски.-Наистина трябва да ти слагаме минуси, защото не си разбрал посланието. Левски е имал предвид, че този който ни освободи от османската държава, ще е много силен. Това можеше да е Австроунгария, Русия, или коалиция от Русия и Франция, която освобождава Гърция. А тези големи държави винаги искат да се разширяват териториално. Прочети им историята и ще видиш, че те непръснато са завладявали другите държави. Левски е прав.
отговор Сигнализирай
115
проф. Балкански
преди 12 години
Харесвам 7 Не харесвам 2
Искате паметник на кхан сюбиги Асперх. Дотук като цяло идеята изглежда нелоша. Но, нямаме никаква представа как е изглеждал. По време на соца, когато БАН беше поделение на Съветската акедемия на науките, нашенските учени приемаха руската теза, че той е бил от рода на татарите, а нашите художници го рисуваха с дръпнати очи. Оказа се, че прабългарите са от иранската група и нямат нищо татарско.Най-добре е засега да не прави паметник на Асперх, новите поколения ще решат по-добре.
отговор Сигнализирай
114
Васил Левски
преди 12 години
Харесвам 18 Не харесвам 0
"Тоз, който ни освободи, той ще да ни и пороби"Слагайте минуси на Левски...
отговор Сигнализирай
113
Георги
преди 12 години
Харесвам 5 Не харесвам 1
Паметника не трябва да се разваля или премества, мисля че има и други подходящи места на който може да се сложи паметник на Хан Аспарух. Примерно пред НДК-а, на мястото на сега рушащ се паметник, или при "новите" разкопки при ЦУМ. Не знам защо влагате, негативна енергия да плюете Русия, Америка и целият свят, а не дадете поне 5 места който са по подходящи в тая насока да върви спора. Защото има още много места, който ще е добре да има такива паметници.
отговор Сигнализирай
112
ЧУДЕНКА
преди 12 години
Харесвам 10 Не харесвам 3
Тези от СДС нямат умора, когато решат да събарят, но нещо изграждането не им се удава /вж.СДС/. Не сме достигнали нивото на предците си, за да коригираме направеното от тях, според нашите си представи за правилно и редно. Нека се съсредоточим върху настоящето така, че на внуците ни да не им се налага да скриват и събарят направеното от нас.
отговор Сигнализирай
111
до 166
преди 12 години
Харесвам 1 Не харесвам 5
впрочем през соца беше 30ст./лит. понеже го получавахме по "партийна" линия от СССР без да ни интересуват борси --При соца бензинът беше много скъп. С една заплата можеше да се купи към 450 литра, сега пак е същото.
отговор Сигнализирай
110
БГ
преди 12 години
Харесвам 16 Не харесвам 1
Ти що не ходиш само в един магазин за хранителни стоки? В различните магазини продават едни и същи неща на различни цени, въпреки че хранителните стоки се базират на пазарен принцип (суровините са борсови продукти). Когато имаш избор можеш да купиш по-евтино, но когато нямаш си прецакан.
отговор Сигнализирай
109
луди за връзване
преди 12 години
Харесвам 12 Не харесвам 3
Аз съм за местенето. Една седмица паметникът ще бъде на мястото на катедрата Александър Невски, Александър Невски отива на мястото на парламента, а парламентът на мастото на паметника. И така ще се разместват всяка седмица. Изключително патриотично решение с огромен икономически ефект.
отговор Сигнализирай
108
Анонимен
преди 12 години
Харесвам 3 Не харесвам 14
БГ-то, то бива простотия ама твоето минава всякакви граници .. какъв бензин .. нефта се купува на борсите и всички продавачи искат да получат възможно най-високата цена, това е логиката на пазар. икон. - максимизиране на печалбите. Няма абсолютно никакво значение къде е добит дали в С. Арабия, Иран Русия, ОАЕ и т.н. След като нямаме собствени източници ще го купуваме по пазарни цени .. впрочем през соца беше 30ст./лит. понеже го получавахме по "партийна" линия от СССР без да ни интересуват борси
отговор Сигнализирай
107
История
преди 12 години
Харесвам 17 Не харесвам 5
Руско-турски войни - 1568-1570, 1676-1681, 1686-1700, 1710-1713, 1735-1739, 1768-1774, 1787-1792, 1806-1812, 1828-1829, 1877-1878. Видно е, че ако руснаците са искали да ни са можели да ни "освободят" три века по-рано. Истината, че когато узрява решението за създаване на руска държава обединяваща всички славяни, чак тогава руснаците се сещат, че могат да ни приобщят към проекта.
отговор Сигнализирай
Новини