IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

"За" мажоритарен, задължителен и електронен вот


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

121
az-
преди 10 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
До Смех2008 г. не е имало мажоритарен вот. За какъв мажоритарен вот изобщо може да се говори, при положение, че т.н. мажоритарни кандидати са междувременно и водачи в по два избирателни района на партийните листи. Иначе мажоритарно влязоха един куп титани като Боко, Цоко, Фидосова и т.н. Ако това са мажоритарни кандидати аз съм балерина
отговор Сигнализирай
120
Анонимен
преди 10 години
Харесвам 4 Не харесвам 3
Изобщо не става дума какви да са точно изборните правила, целта на референдума е населението да си каже ясно иска ли мажоритарност или не. Защото в момента няма грам такава, заради измислените страшки на манолоподобните. Като се уточним, че хората задължително искат такава, ще се направи дебат в парламента с граждански организации,специалисти кой вид мажоритарност е оптималната.Но всичко това само при добра воля на управляващи, които се вижда, че я нямат
отговор Сигнализирай
119
Анонимен
преди 10 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
до 130Може да приемат закон по референдума който разрешава електронно, мажоритарно и задължително гласуване, но точно преди изборите може да го отменят и да си остане стария. Имат просто мнозинство в парламента и не може да стане. Когато се промени парламента, тогава да. Но тогава остава проблема, че референдума е безсмислен и загуба на време и пари. ГЕРБ така се подиграха с референдума за АЕЦ Белене и го отхвърлиха въпреки вота за.
отговор Сигнализирай
118
Смех
преди 10 години
Харесвам 6 Не харесвам 4
Мажоритарният вот е една титанична глупост,звучаща благо в ушите на простолюдието.Някой помни ли с нещо името на мажоритарно избран депутат при изборите от 2008г? Купчина мажоритарни прасета.Електронен вот без електронни подписи е невъзможен!Може би ще гласуваме през фейсбук?Смех!!!!
отговор Сигнализирай
117
az-
преди 10 години
Харесвам 4 Не харесвам 1
До вотДепутатите в обикновено народно събрание нямат задължение да променят Конст. Всъщност и закона за референдумите не позволява да се поставя на референдум въпрос, който противоречи на Конст., както и закони касаещи данъчните, акцизните, осигурителните и междудържавните отношения.
отговор Сигнализирай
116
az-
преди 10 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
127Ами примерен въпрос, който би бил годен за референдум би бил "Да се избират ли 40(50-100-всички) от 240 депутати в едномандатни райони". При отговор ДА на валиден референдум последиците ще са, че НС ще промени закона по този начин.В случая кво? Отговор ДА на валиден референдум какви последици ще има? Ами гласуват 1 депутат да се избира мажоритарно и са си изпълнили задължението :))) Предполагам разбираш разликата :)))
отговор Сигнализирай
115
Анонимен
преди 10 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
Винаги може да променят и закона за референдумите и тогава референдумът няма да има задължителна сила.
отговор Сигнализирай
114
вот
преди 10 години
Харесвам 2 Не харесвам 2
Може, може и нова да се приеме, но ... първо променяш Конст. и тогава променяш противоречащите и закони. А това, което предлагаш е обратното - да се гласува закон и после заради него да се промени Конст.Четеш като дявола Евангелието,нищо такова не предлагам.Предлагам референдум,на който суверенът избира кое как,ако избраното не пасва на Конст.депутатите я променят и после променят закона.Чисто и просто като къпан полицай.Ама някой го е страх?Защо?
отговор Сигнализирай
113
az-
преди 10 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
128Референдумът не е закон, но при определени обстоятелства поражда задължения за депутатите да приемат конкретен закон. Ако не го направят (макар, че няма срок и не е казано изрично) то те автоматично стават нелигитимни и мандатите им следва да бъдат прекратени, тъй като ще нарушат съществено Конституцията.
отговор Сигнализирай
112
az-
преди 10 години
Харесвам 2 Не харесвам 0
124Кухи, кой е твърдял, че Конст. не може да се променя? Може, може и нова да се приеме, но ... първо променяш Конст. и тогава променяш противоречащите и закони. А това, което предлагаш е обратното - да се гласува закон и после заради него да се промени Конст.Предполагам, че ако имаш елементарни познания в правото разбираш, че всеки закон, който противоречи на Конст. не поражда права и задължения за никой и никой не е длъжен да го спазва.
отговор Сигнализирай
Новини