IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Професиите на бъдещето – IT, медицина, био земеделие


Обратно в новината

Коментари Коментари

22
Анонимен
преди 9 години
Харесвам 3 Не харесвам 0
Всички знаем че има сектори в които има огромно търсене. Също така знаем че има сектори в които не се заплаща според труда. Как да отида да работя някъде електроника след като мога да работя програмист за повече пари?
отговор Сигнализирай
21
Анонимен
преди 9 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
Не това е типичната колониална политика - едно аморфно общество от роби. Един специалист се гради с години, за да стане добър в своята област. Как постоянно ще сменяш на някой професията? Може да се надграждат умения, но да се сменят постоянно познанията му е леко казано несериозно.
отговор Сигнализирай
20
Анонимен
преди 9 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
До Анонимен 21не съм съгласен с теб, защо да не може да се подготвиш сам, особено пък за софтуерен инженер. В университета ти дават основата, което далеч не те прави завършен кадър, трябва още доста да почетеш или да постъпиш на стаж, където да продължиш с обучението си. Почти всяка платформа има разработена доста подробна документация, достъпна за всички желаещи да инвестират в себе си.
отговор Сигнализирай
19
gtf
преди 9 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
май станаха множко статиите де бизнеса се оплаква, че няма кадри.. е няма и да има. Няма нормален човек, в която и да е точка на света, който да не търси по-добро заплащане и условия на труд. Да привлечеш обучени кадри, да обучиш такива, да задържиш настоящите е проблем единствено на РАБОТОДАТЕЛЯ.
отговор Сигнализирай
18
Св
преди 9 години
Харесвам 6 Не харесвам 0
Е не говорим за самоподготовка, а за човек, работил професията 10-15 години, с необходимост за квалификация, издигнал се от работник, началник смяна и т.н. Имахме задочници в нашия университет, говореха неща, които ние за 5 години само сме ги виждали на книга. Определено заслужаваха магистърски степени... А сега от нивото на тяхната възраст казвам че е и правилно, защото първите години на обща подготовка поне за мен са отдавна забравени.
отговор Сигнализирай
17
Анонимен
преди 9 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
Не можеш да станеш Физик нито инженер без да си ходил в университет.. Работи се със скъпа техника и консумативи в лаборатории.. Математик и Софтуерен инженер - може но почти невъзможно да се подготвиш сам..
отговор Сигнализирай
16
2
преди 9 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
...в някои щати на САЩ например можеш да станеш адвокат без да си учил право в университет, просто се явяваш на изпит пред щатска комисия, който е доста труден между другото. В сферата на изкуствата като киното и музиката също никой не те пита дали имаш диплома, но там нещата са други, не можеш да заблудиш хората или да си купиш диплома ако нямаш талант...
отговор Сигнализирай
15
1
преди 9 години
Харесвам 5 Не харесвам 3
Трябва да се даде възможност на хората да се квалифицират като отиват директно на изпити и ако ги издържат да получават диплома. Има доста свръх-интелигентни хора, които са много напред с материала, но просто на никой не му се занимава 5-6 години със зубрене, особено ако вече има собствен бизнес или семейство. Това е много по-удачен вариант, особено за някои хуманитарни дисциплини, тук изключваме специалностите, за които е нужна много практика, като лекар или инженер например...
отговор Сигнализирай
14
Анонимен
преди 9 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
Всички които реват за добро образование , ако го има 80% няма да завършат и тогава ще настане революция как така мамин Пешо ще бъде без диплома.. В Германия информатика имам по 5-6 домашни на седмица , теоретични презентация , програми , изчисления матлаб , реално всеки ден е сесия , освен това 3-пъти в семестъра задължително те дигат на дъската , може и по желания.. Имах приятелка мангизлийка баща и богат , умна , красива и богата - която остана в България защото искала да си живее живот
отговор Сигнализирай
13
до 16
преди 9 години
Харесвам 9 Не харесвам 1
Така е! България просто няма кадри. Всеки кадърен бяга. Ще вмъкна само и то от първа ръка, че западните фирми предпочитат да работят с Румъния в ИТ сектора, а не с България!
отговор Сигнализирай