IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

1100 българи се нуждаят от трансплантация на орган


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

11
Asp
преди 6 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
ДО анонимен добре де мини на диализа тогава и ако те извикат за трансплантация тогава питаи паскалев в александровска болница дали донора е починал от естествена смърт или е бил в кома ама на чужд гръб и 1000 тояги са нищо нали няма трупен донор коити да е дарявал органи и да е починал от естествена или внезапна смърт моя например е застрелян затова черния дроб не ставаше за трансплантация
отговор Сигнализирай
10
Аsp
преди 6 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Ако няма съгласие и няма отказ също тогава се иска разрешението на близките
отговор Сигнализирай
9
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Трансплантиран съм преди 12 години и съм наясно с работите бъдете живи и здрави всички
отговор Сигнализирай
8
Изгърбич Задвратян
преди 6 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
да намалят таксите за мотоциклети, освен
отговор Сигнализирай
7
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 3 Не харесвам 1
До AspПри внезапен инфаркт и съответна смърт може да вземеш всички други органи освен сърцето стига да действаш ВЕДНАГА и да има съгласие от самия човек ПРЕДВАРИТЕЛНО. Същото се отнася и при много други случаи на вече УМРЯЛ, при който дадени органи не са все още лишени напълно от кръв. Някой друг е неинформираният тук.
отговор Сигнализирай
6
Ха-ха
преди 6 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
Колко каскети чакат за присаждане на мозък?
отговор Сигнализирай
5
Asp
преди 6 години
Харесвам 4 Не харесвам 1
ДО 3 .Боже колко си ***.Едва ли знаеш че човек трябва да е кома и лекарите да преценят че няма шанс да бъде спасен и чак тогава идва психолог които да говори с близките във този труден за тях момент когато да загубили свои близък да ги убеждава че със неговата смърт може да спаси 4 човешки живота какво е това внвзапна смърт няма такова нещо донорите биват 2 вида жив и трупен донор
отговор Сигнализирай
4
До 3
преди 6 години
Харесвам 11 Не харесвам 1
Има си проблем и в самото законодателство. В Германия, например, здравната ти каса ти дава карта, която да попълниш и да избереш една от трите опции: 1) да дадеш право след внезапна смърт всички твои органи да бъдат дарени 2) Да попитат определен твой близък (даваш адрес и телефон) и 3) Да откажеш категорично. Работи доста по-добре отколкото у нас. Докато се свържат с близките вече половината органи не стават за даряване, а близките отказват, защото не им е до това и са в траур или са набожни.
отговор Сигнализирай
3
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 11 Не харесвам 0
"българите са добри хора и са склонни към донорство" - Едни от най-малко дарявашите сме в Европа, не знам вие от къде го извадихте това заключение.
отговор Сигнализирай
2
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 8 Не харесвам 0
И още 500 000 работещи НЕполитици в администрацията и те .
отговор Сигнализирай
Новини