IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Учителите с курсове по приложна магия


Обратно в новината

Коментари Коментари

45
Blo
преди 17 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
Ако действително материал, присъстващ на изпити за кандидатстване не присъства в който и да е учебник по съответната дисциплина, не е ли незаконосъобразно това и целящо да популяризира частните уроци?Продължавам да защитавам тезата, че няма нищо, което не може да се научи в училище и от учебниците по отношение на изпитите за кандидатстване. Преди години на частни уроци ходеха само най-глупавите и невъзприемчиви деца, а ми се иска да вярвам, че сега това не е така.Умишлено ще пропусна да коментирам частните уроци при преподавател, имащ връзка със заведението, в което детето иска да влезе.
отговор Сигнализирай
44
katerina
преди 17 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
42 е абсолютно прав, такива ситуации са реалност, но както и преди Ви казах, това е продукт от голямата власт в ръцете на директорите - те назначават и те решават кого ще съкратят и за съжаление без да се съобразяват с научната му подготовка и знания, а в крайна сметка основната работа на учителя е да научи учениците си на своята наука достоверно!
отговор Сигнализирай
43
katerina
преди 17 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
За съжаление, освен двойките и отсъствия за отмъщение, учителите нямат никакви други инструменти, само това е по Правилник!Относно учебната програма и частните уроци към 41 - не е така, има материал, който не присъства в учебниците!
отговор Сигнализирай
42

преди 17 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
Съгласен съм, че заплатите са малки и с тях неможе да се живее. От друга страна трябва да се запитаме дали всички учители заслужават висока заплата. Давам следния напълно реален пример. Дъщеря ми беше в шести клас и по Природознание (физика + химия) преподаваше една госпожа, която беше много назад с материала. Случайно съм преподавател по нещо подобно в университет и направо побеснявах от нейните глупости. За нея атома на кислорода е по - тежък от атома на сярата (беше поправила верен отговор в тест), медта е магнитен материал и много други. Мога да гарантирам, че на дъщеря ми е създадена необходимата мотивация за учене и учи в едно от най - добрите столични училища (така поне се води). Когато на родителска среща поисках насаме да поговорим с госпожата за грешките й, тя ми се сопна, че от 20 год. е учителка и не иска да й давам тон в живота. Взе си една торба с праз, който си бе купила през работно време и си тръгна. Затова смятам, че не трябва да се повишават заплатите на всички учители еднакво. Нека да се попитаме, защо не искат да се въведе някаква система за тяхното оценяване?
отговор Сигнализирай
41
Blo
преди 17 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
Категорично против частните уроци съм. Няма нищо, което да не присъства в учебниците и да го има на кандидат-гимназиален или кандидат-студентски изпит. Лично аз през живота си нямам нито час посещение на частни уроци и въпреки това кандидатствах и учих в гимназия, каквато искам и университата, който искам. разбира се, не става дума за частни такива, а за държавни, нормални и реномирани учебни заведения. Пак повтарям - става въпрос за мотивация, каквато учениците на притежават и която идва от семейната среда на първо време.Липсата на мотивация, тоталната незаинтересованост, отчайващата неграмотност и ярко невежество са отражение на обкръжаващата и възпитаваща ги среда. Срам за държава, в която таксиметровите шофьори получават по-големи заплати от преподавателите.
отговор Сигнализирай
40

преди 17 години
Харесвам 1 Не харесвам 1
Учителите си имат достатъчно инструменти за въвеждане на ред. Започнете да си разбирате от работата, колеги.
отговор Сигнализирай
39

преди 17 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
като съкратят излишните учители ще вдигнат заплатите двойно
отговор Сигнализирай
38

преди 17 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
благодаря за чудесната история, но какво общо има тя с темата?
отговор Сигнализирай
37
katerina
преди 17 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
Наистина е доста тъжно да гледаш отстрани. Българското образование се нуждае от много и сериозни реформи, за да стане отново солидно и конкурентно. Много е трудно да си учител в тези времена. Аз самата бях 13 години учител по химия. От една година напуснах образованието, но ми е доста мъчно за всичко което става с него. Има една и много ясна формула, за да може да се подобри качеството на обучението - да се намали броя на учениците в паралелка. Така ще се подобри дисциплината. Освен това не е зле държавата да помисли в Правилника за вътрешния ред да има някакви задължения за учениците, а не само права - сега нищо не може да се направи с учениците, които пречат на работата на класа - единствено могат да се търпят. Но ако се намали броят на учениците в класа, това ще породи назначаването на още учители, а държавата не желае да си бърка в джоба. И така лоша дисциплина, родители, които мислят, че учителите са им длъжни за всичко свързано с детето им, директори, които като яхнат властта се самозабравят - и в резултат лошо, много лошо и некачествено образование. Не случайно вече много колеги напускат, аз не вярвах, че след 13 години ще го направя, но ми се случи. Сега работя много по-спокойна работа, за много повече пари. В училище остават да работят само тези, на които им предстои пенсиониране в близките 10 години, всички други, които са кадърни напускат. За съжаление е пълно с много некадърни и незнаещи учебния материал учители, но това е следствие от голямата власт на директорите, както и от много мизерното заплащане. Не си мислете, че всички учители дават частни уроци - правят го само българици и математици, останалите доста по-слабо. Но и без частни уроци не може, защото в програмите за кандидатстване след 7 клас, както и при кандидатстудентските изпити има много материал, който не е включен в учебниците, които са другата много голяма далавера в това глупаво министерство. Изобщо много жалка картина.....
отговор Сигнализирай
36
българин
преди 17 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
Потомък съм на учителски род.Дядо ми е бил учител преди 9.09 .1944 г.Получавал е заплата 200 лева -но с нея е можел да ходи всяко лято на екскурзия в Европа -бил е в Париж,Лондон, Венеция ,Берлин...Баба ми не е работела -гледала е 7 деца -представете си -с едната учителска заплата .Баща ми е пишел ,че произхожда от заможно семейство .Естествено ,и той става учител.След 9.09. 1944г взима и той 200 лева ,но с тях не може и да мечтае да отиде дори веднъж на екскурзия в чужбина .Съучениците ми пишеха,че произхождат от заможни семейства-живеят в къщи -палати ,родителите им карат нови коли,бащата е барман,майката -сервитьорка...Аз пишех ,че произхождам от бедно семейство,нямаме собсвен дом-живеем при дядо,за кола ,пък било то и втора употреба дори не мечтаем,износвам дрехите от брат ми .Баща и майка -учители.
отговор Сигнализирай
Новини