IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Преговорите си вървят, учителите си стачкуват


Обратно в новината

Коментари Коментари

58

преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
даскали, стегнете си родителите по селата , близки и познати..всички заедно да гласуваме срещу кандидатите на БСП и ГЕРБПОБЕДА
отговор Сигнализирай
57

преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Какво ще стане с тези училища ,които не стачкуват и провеждат нормални занимания?
отговор Сигнализирай
56
novinar
преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Важно съобщениеСпирането на учебните занятия (поради мързела на учителите) забавило въртенето на земята и имало опасност те да изпаднат в безтегловност.
отговор Сигнализирай
55
rad4e
преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
54
Светлана
преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Смятате,че управляващите са способни да провалят учебната година само поради политическите си интереси ???? Много силно се надявам да не сте прав. Въпреки, че като гледам неадекватните реакции на премиера и на министрите ....Нямам думи
отговор Сигнализирай
53
бившъ ученикъ
преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Ако бях по-мнителен, непременно щях да предположа, че БСП-тата нямат интерес от решение на проблема преди изборите, за да може успешно да се втвърди електоратът им дотогава. К,во мислиш?
отговор Сигнализирай
52
Въпрос!!!????
преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Всички гооврят за стачкатачката на учителите,но никой нищо не казва за МАТУРИТЕ? и ще има ли такива или не???загубата на 1 месец от учебния процес ще повлиае значително върху зрелостниците.Това трябва да бъде взето под внимание!
отговор Сигнализирай
51
Светлана
преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Аз съм една средностатистическа учителка с 22 години преподавателска работа. Искам да благодаря на двамата министри за това, че най- после сплотиха учителското съсловие.БЛАГОДАРЯ ВИ ГОСПОДА!!! Благодаря на хилядите учители, които бяха на протестния митинг в четвъртък в София! Благодаря ВИ за това, че ми върнахте самочувствието на Човек и Учител. На 43 ще кажа- повече Не позволяваме да ни тъпчете и унижавате. Вие, които "разбирате" от образование като се опирате на спомените си от преди 10, 15, 30 години. Българския учител Няма повече да бъде изтривалка за никого!!!
отговор Сигнализирай
50
Истината
преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
аз съм учител и мога със сигурност да твърдя едно нещо-социалната политика и политиката на доходи в България е на толкова лошо ниво,че за никакво образование не става дума ,поне не и такова ,каквото съм получила аз.В клас е една безкрайна трагедия ,от гледна точка на успеваемост.реподаването е двустранен процес ,за да научи нещо човек,той трябва да иска да го научи ,а не със сила да му се налага-от тази страна погленато децата на които преподавам30 процента са на разведени родители или такива ,в чиито семейства няма спокойствие и загриженост за другия.Вдигайки го на урок или опитвайки се да му обясня нещо,то мисли за проблемите си ,които са прекалено големи за него ,започва да плаче,излизаме вън ,то обяснява ,че е имало скандал у тях и за съжаление това дете вече не може спокойно да учи и възприема нещо,,другата група деца са за съжаление с по-малко умствени възможности ,но с по-големи финансови-там няма стимул за учене ,всичко се дава на готово и идването в училище за него е купон,,остават една група деца ,които могат и искат да учат ,но на фона на целия клас просто не им се дава възможност-това е обучението в днешнш дни и то е следствие от социалната и финансова политика на нашите любими правителства досега.
отговор Сигнализирай
49
Оптимист
преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Първото условие, което трябва да се осъзнае от всички, е очевидно: за да има добро образование, в училище трябва да постъпват готови за учене деца. Но колко са българските родители, които подготвят децата си за училище така, че те да не изпълняват и техните задължения? Сигурно има родители, които вършат и работата на учителите; други, ако не учат с децата си, плащат за доизучаването им в уж така нежелани частни уроци и школи; трети са случили на умни деца, които се оправят и без семейни усилия, и без гениални учители. Но с още по-голяма сигурност трябва да се каже и това, че в българското училище - и то особено в началните класове - голяма част от времето се посвещава за преодоляване на липсите от елементарно семейно възпитание. Те отварят все по-голяма пропаст между обществените изисквания към от училището и отговорностите на родителите; пропаст, в която пропадат все повече деца. Както точно беше казал един юнак, "за *** като нас даскалите трябва да получават тройно по-високи заплати". А ето няколко по-точни характеристики на "бъдещето на страната".Почти половината от децата в България живеят в непълни семейства без значение дали се състоят само от майка и дете, или майката и бащата работят далеч, най-често в чужбина, с илюзията, че гурбетът е временен, а възпитанието е дълг на баби и дядовци. След пет-шест години броят им ще нарасне. Половината от тази половина не са стъпвали в детска градина или ясла, повечето трудно говорят български, нямат елементарни понятия за числа и абстрактни предмети, нямат дисциплинарни навици. Ако знаят нещо за света извън тесния си семейно-махленски опит,това е от телевизионни бози, заливаща бездруго всички с картинките на "истинския живот". В това отношение забележителни не са толкова процентите на учителските заплати спрямо БВП, а други. Примерно 70% от българските деца гледат телевизия над 4 часа дневно, но говорят с родителите си около 20 минути; 20% от 16- годишните не са пипали компютър, 40% до седми клас не са чели никаква книга освен учебници; след осми вече не четат и тях, защото гроздообразно отпадат от училище. Нещо напълно разбираемо, тъй като в над 30% от домакинствата книги изобщо няма, а и където има, са от сорта "Как да направим партньора щастлив?" и "Десет съвета за успех в живота". Впрочем това изцяло съответства на идеологията за бърз и щастлив ефект от знанието. На тази почва добре звучат призиви за качествено образование, но как да стане то, когато най-важният материал е некачествен - не по рождение, а по условия на живот?
отговор Сигнализирай
Новини