IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Частен фалит или вечен длъжник?


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

8
До 6 и 7
преди 4 години
Харесвам 7 Не харесвам 5
Прави сте. Но как да се справим с онези, които теглят кредит без да имат намерение да го връщат? Нали парите на банките са всъщност нашите пари, които ние сме спечелили с труда си и сме вложили там?Разумният ход е да се затегнат правилата, въз основа на които се отпускат кредити. Сега какво се наблюдава? Банката гледа да зароби колкото е възможно повече длъжници дори когато е ясно, че месечните им доходи ще затруднят изплащането на дълга, яхва ги с яка лихва и после им отнема каквото може.
отговор Сигнализирай
7
Загуби
преди 4 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
Губим повече пари от липса на работна ръка, отколкото от кредити до 5х?. Някои държави ги чистят-за да не принуждават гражданите да емигрират
отговор Сигнализирай
6
Откриха топлата вода
преди 4 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
Десетилетие у ЕСто, са се сетихме, че не било много демократично заради 500? човек да си продава бъбрека. Тея милиони зад граница, 80% заминаха заради беззаконията в сектора. Да видим ко че измъдрят този път
отговор Сигнализирай
5
до 3
преди 4 години
Харесвам 6 Не харесвам 0
Като смяташ ,че е така направи го ти , да си вечен длъжник по добре ли е или може би ще си загубиш работата на събирач ? Теглиш не връщаш ,теглиш не връщаш ,то така става при фалита ,ама да си умрете на мъка дано да го гласуват !
отговор Сигнализирай
4
Фалически фалиТ
преди 4 години
Харесвам 16 Не харесвам 0
Банките не са държавни институции, въобще дори не са никакви институции, а търговски дружества. Не би трябвало да имат право да променят едностранно подписани вече договори, да си сключват застраховки в своя полза(но за сметка на клиентите си), да си измислят допълнителни задължения и най-вече да носят някаква отговорност за отпускане на необезпечени кредити в големи размери на неблагонадеждни кредитополучатели като политици и държавни служители.
отговор Сигнализирай
3
Анонимен
преди 4 години
Харесвам 5 Не харесвам 12
Трябва ни закон за частния фалит, че нямаме достатъчно бушони, хахахах. Бай Ангау ще има да тегли, фалира, тегли, фалира, тегли... а загубите ще си ги избиват от добросъвестните платци. Няма лошо!
отговор Сигнализирай
2
V
преди 4 години
Харесвам 16 Не харесвам 2
А може ли да обявиш фалит на лафка и булгартабак и да останеш милионер ???
отговор Сигнализирай
1
Андрешко ще измисли
преди 4 години
Харесвам 7 Не харесвам 14
как да цакне държавата и кредиторите изобщо.Който не проумява какво искам да кажа, нека се поинтересува защо преди около 90 години са били обмислени и приети мерки, които да защитят банките от хитри длъжници - взима кредит, после обявява фалит и след това си харчи взетите на заем парички, които няма да връща.По това време обаче прилагали и способи за "извиване на ръцете" на по-слабите и малки държави от страна на по-силните, което довело до деморализация. Поинтересувайте се, поучително е.
отговор Сигнализирай
Новини