IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Поскъпва недостигащият стаж за пенсиониране


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

34
Анонимен
преди 1 година
Харесвам 0 Не харесвам 0
Не признавате и неплатеният стаж, а вече всеки ти иска и по 6 месеца стажец .....
отговор Сигнализирай
33
Анонимен
преди 1 година
Харесвам 0 Не харесвам 0
*** учиш лии..ше бачкаш лии
отговор Сигнализирай
32
Анонимен
преди 1 година
Харесвам 2 Не харесвам 0
Верно бе Шопе,индивиди с неустановен пол като несретника-пияндурник на колко години ще се пенсионират?
отговор Сигнализирай
31
Шоп
преди 1 година
Харесвам 3 Не харесвам 2
Като уж има равенство в правата на половете що жение се пенсионират по-рано и с по-малък стаж? При положение че живеят поне 5 години по-дълго. И като сме на тая тема, джендъp половете как се пенионират, щото някои от тях не са уж нито мъже, нито жени?
отговор Сигнализирай
30
Анонимен
преди 1 година
Харесвам 12 Не харесвам 0
Хубаво поскъпва закупуването на недостигащият стаж,ами защо не дадете право на хората който вече го имат да се пенсионират,ами трябва да блъскат до 65 мъжете и до 63 жените?
отговор Сигнализирай
29
С други думи,
преди 1 година
Харесвам 8 Не харесвам 6
Който е учил 4 години техникум и после е следвал 5 години в МЕИ, е направил 18 месеца трудов стаж само от бригади и практика, но това не му се признава като стаж за пенсия. ЗАЩО?! Да не говорим пък, че някои са презаписвали и това прави още два месеца от още една лятна и една есенна бригада.
отговор Сигнализирай
28
А ученицитеПреди1990
преди 1 година
Харесвам 7 Не харесвам 2
Всяко лято 1 месец бригада, всяка есен 2 седмици бригада. В обикновена гимназия това прави 3 месеца и половина трудов стаж. В техникум или в езикова гимназия пък се натрупват 5 месеца трудов стаж. Сега се дискутира доколко е допустимо да се ходи на работа в юношеска възраст, а тогава учениците са изпълнявали норми като за пълнолетен човек в строителството, в селското стопанство и в комбинатите. Защо и това не се прибавя към трудовия стаж за пенсия, а изнудват хората да "купуват" такъв?
отговор Сигнализирай
27
За сведение
преди 1 година
Харесвам 11 Не харесвам 1
В Русия, както и в някогашния СССР редовното следване се признава за трудов стаж. Оказва се, че повечето българи, следвали някога в СССР, не знаят това. Веднъж вече писах тук, че когато моя позната научила това и отишла в пенсионната служба да пита какво трябва да направи, за да си вземе полагаемите се пари за периода на следването в СССР, там й казали, че не знаят за такова нещо. Когато поискала среща с началника им, оказало се, че той много добре знае и й казал какви документи да попълни.
отговор Сигнализирай
26
Напомням
преди 1 година
Харесвам 4 Не харесвам 6
1/ Ако си следвал 4 години, както беше в СУ например, 3 месеца си бил на летни бригади и 4 месеца на есенни. Плюс един месец стаж по специалността още преди да си завършил. Значи 8 месеца труд за родината, които днес не ти се зачитат за трудов стаж. 2/ Ако си бил студент в някогашното МЕИ, значи 5 години - 4 месеца летни бригади, 5 месеца есенни бригади и целия последен семестър практика. Тоест, 13 месеца си се трудил, но не ти ги признават за трудов стаж. ОТ КЪДЕ НАКЪДЕ?
отговор Сигнализирай
25
До25
преди 1 година
Харесвам 8 Не харесвам 0
От доста им време България използва така нареченият модел създаден от Бисмарк"договор между поколенията"където няма натрупване а всички вноски биват изплащани мигновено на пенсионерите,моделът не е лош,лошото идва когато намалеят заетите и се увеличат пенсионерите,нещо на което сме свидетели!
отговор Сигнализирай
Новини