IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Четири пъти по-малки: Пенсиите в Германия 1728 евро, у нас €445


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

244
8988
преди 1 година
Харесвам 5 Не харесвам 4
До икономист. Соца е сбъркан и като идеология и като икономика. Хората не са равни, като приравниш образован и работлив човек с *** безделник става така , че безделника си остава такъв, а работливия няма мотивация да работи и също става безделник. Същото важи и за еднопартийната система - няма конкуренция, няма прогрес. Ако си икономист няма смисъл да ти обяснявам колко е безумно всичко да е държавно и да се планира за 5г напред.
отговор Сигнализирай
243
икономист
преди 1 година
Харесвам 1 Не харесвам 2
Ясно, вече разбрах, че и двамата си нямате представа за какво говорите и явно не може да ви се помогне. Фалита си е фалит, при всяка една система... Държавата е най-големият работодател в една икономика, и ако не може да плаща заплатите в държавния сектор, както и да извършва останалите вменени и функции със събираните данъчи, това означава теглене на още заеми с още по-големи лихви. Или вдигане на данъците, обаче бизнеса не иска да плаща по-високи данъци, защото веднага ще има фалити на фирми
отговор Сигнализирай
242
икономист
преди 1 година
Харесвам 1 Не харесвам 2
Въпросът е не кога е създаден интернет, а кога е бил приложен на практика. Това е можело да се случи в онзи упадъчен соц. блок, ако партията е била решила друго. Можело е да изпреварят "свръх интелигентните" и "прогресивни" капиталисти. На които също им гърмят ракети от време на време на път за космоса.... По долу съм написал, че всяка една система може да се направи да работи по-добре. Това, че една система се е разпаднала не значи непременно, че причината е била в самата система.
отговор Сигнализирай
241
8988
преди 1 година
Харесвам 5 Не харесвам 0
До икономист. Аре аз ще коментирам. Не знам на колко години си , но аз от най ранното си детство слушам как запада е фарирал, изгнил и тн. Намери си вестник Работническо дело от коя да е година след 1960та и все има поне една статия в която пише някоя от сегашните опорки на кремълската пропаганда. Е как да го вярвам това?. Тогава партийците ми обясняваха за някакво светло бъдеще, а сега такива като тебе (не знам дали си живял дори тогава) ми разказват за някакво светло минало.
отговор Сигнализирай
240
икономист
преди 1 година
Харесвам 3 Не харесвам 5
Интересно защо никой нищо не спомена по отношение на един от коментарите ми, в който става дума за това, че в днешно време почти всички големи капиталистически държави са на практика фалирали или са пред фалит? Явно зачеквам неудобни теми.. Винаги е по-добре да се обсъжда колко зле е било по времето на един отдавна отишъл си режим, вместо да се покажат недъзите на настоящата система.
отговор Сигнализирай
239
8988
преди 1 година
Харесвам 4 Не харесвам 0
До икономист. Примера с кръчмите е за хранене, но не очаквах промика копейка да го разбере. Освен това, хората сами отговарят за себе си. Разбира се ти предпочиташ партията наготово да ти каже как да живееш живота се. Това е разликата между свободните хора и крепостните селяни.
отговор Сигнализирай
238
8988
преди 1 година
Харесвам 5 Не харесвам 2
До икономист. Пич тия градски легенди , че Русия е измислила всичко на света ги разправяй в някой клуб на пенсионера , примерно в село Сусурлево. Трябва да призная, че си прав за това че борда няма общо с дълга, но пък не е ли малко пресилено да ни наричаш л.м.п.ни. И ако си икономист трява да ти е ясно, че не е важно кой е имал идея да направи нещо, а кой е успял да го направи и то масово, а в соца масово се правеха само стоки, които никой не иска да си купи.
отговор Сигнализирай
237
икономист
преди 1 година
Харесвам 1 Не харесвам 5
Тоя пък за кръчмите се сетил... Пак добре са напрали с тия две кръчми, иначе щяха да възпитат поколение от пияници. Което все пак стана при капитализма, където всякакви вредни практики са ти позволени, стига да си платиш. Сигурно си много доволен, че можеш да се напиваш до припадък?
отговор Сигнализирай
236
икономист
преди 1 година
Харесвам 1 Не харесвам 3
Липсата на демократичност на онази система доведе до нейния крах. Както и липсата на прозрачност и ясни правила при вземане на важните решения за развитие на икономиката.Освен това, няма как група държави да се отделят и да правят планова икономика, докато останалият свят е капиталистически...
отговор Сигнализирай
235
икономист
преди 1 година
Харесвам 1 Не харесвам 6
До Радослав, както и до другите лу.мпени: Това, че нещо не е било добре направено през социализма, не означава, че не може да се направи по-добре от други хора! Знаеш ли, че през въпросния упадъчен социализъм, в края на режима, мисля че ставаше въпрос за 1986 година., в Русия е била измислена мрежа подобна на глобалната мрежа интернет, която възниква по-късно. Целта е била да се свържат всички предприятия в единна система. Обаче партията не е разрешила да се приложи. Ето това имам предвид...
отговор Сигнализирай
Новини