IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Експерти съветват: Как да "хванем" вкъщи дали има глюкоза в меда или нишесте в киселото мляко


Обратно в новината

Коментари Коментари

34
Анонимен
преди 9 месеца
Харесвам 2 Не харесвам 0
"Пчелна отрова" се използува само за лечение на невротично и противовъзпалително действие, възпалителни и дегенеративни ставни увреждания (артрити и артрози), нарушения в периферната нервна система (радикулити, ишиас и пр.) Прилагането на отровата при тромбофлебит и други съдови нарушения се дължи на противовъзпалителното и противосъсирващото й действие Приета в терапевтични дози, пчелната отрова не води до странични явления и не уврежда организма.
отговор Сигнализирай
33
Анонимен
преди 9 месеца
Харесвам 3 Не харесвам 0
"Пчелният прашец" в комбинация с мед, е целебен при заболявания на стомашно чревния тракт(гастрит и язвена болест) Нормализира състоянието на стомашната флора и регулира чревната перисталтика (движението на червата). Нормализира обмяната на веществат и дейността на кръвотворните органи.
отговор Сигнализирай
32
Анонимен
преди 9 месеца
Харесвам 7 Не харесвам 0
"Прополисът (пчелният клей)" се отличава с широк антимикробен ефект. Проявява антибиологично действие, но за разлика от медикаментите с подобен ефект не убива полезната микрофлора и не води до дисбактериоза, дори ако се приема продължително, Лечебната практика показва, че към прополиса са чувствителни дори болетните микроорганизми, устойчиви на обичайните антибиотици. Прополис при лечение на язви, рани, и изгаряния, на гнойни процеси и възпалителни заболявания.
отговор Сигнализирай
31
Анонимен
преди 9 месеца
Харесвам 1 Не харесвам 15
Кисело мляко се прави много лесно в домашни условия. А медът, със или без глюкоза, е основно захар, така че е добре да се избягва. Твърде много захар се приема в днешно време.
отговор Сигнализирай
30
Анонимен
преди 9 месеца
Харесвам 4 Не харесвам 0
"Пчелно млечице" представлява секрет от горночелюстните жлези на "пчелите кърмачки" В този продукт присъстват всички вешества, необходими за изграждане на живия организъм.
отговор Сигнализирай
29
Анонимен
преди 9 месеца
Харесвам 14 Не харесвам 0
Взахареният мед удължава живота. "Ако изпитвате глад за сладко, по-добре хапнете лъжичка взахарен мед, вместо бонбони, вафли, близалки и други захарни измами". неслучайно напоследък ги наричат "джънк фут" (най-общо - лоша храна). Така е, защото в повечето случаи продуктите са от рафинирана захар са източник на безполезни калории, а медът представлява букет от необходими за организма вещества. Праисторическия човек боготвирял пчелния мед "дар от небето" и еликсир на младостта"!
отговор Сигнализирай
28
Анонимен
преди 9 месеца
Харесвам 7 Не харесвам 2
Медът никога не трябва да се подлага на термична обработка за да се втечнява, понеже става отровен. Та след като си направиш горещ чай. Остваи го да истине и като си потопиш пръста в чая и не чувстваш парене и може палеца ти дълго време да стой там това означава, че температурата е спаднала до 39 градуса и тогава може да подсладиш чая със взахарен мед!
отговор Сигнализирай
27
Анонимен
преди 9 месеца
Харесвам 4 Не харесвам 0
До Анонимен 25 - хубав съвет, но да отбележа, че казаното от теб не ажи за акациевия мед. Той не се захаросва изобщо, но пък може да бъде разпознат по специфичния аромат (и вкус).
отговор Сигнализирай
26
Анонимен
преди 9 месеца
Харесвам 5 Не харесвам 3
Мит (2) горещ чай с мед??? За съжаление медът в горещ чай не само. че е безполезен но е и опасен! При загряване до 60 градуса и над в него се образува опасно токсично вещество - хидроксиметил-фурфурол. Тази отрова се натрупва в черния дроб и става причина за хранително отравяне. А любителите на чайове регулярно пият горещ чай с мед и рискуват да получат ракови образувания в стомаха и червата.
отговор Сигнализирай
25
Анонимен
преди 9 месеца
Харесвам 12 Не харесвам 0
При процеса на кристализация на меда (това което наричаме на български "захаросване") се променят не свойствата на меда, а неговото физическо състояние, тоест концентрацията на меда и неговият цвят. При което кристализира всякакъв вид мед, но в зависимост от сорта "захаросването" продължава от 3 седмици до 3 месеца. Даже ако видиш в магазина или на пазара след 1-ви октомври не "взахаросан" мед значи е фалшив, понеже дотогава трябва да кристализира. Ако не се е взахарил значи е фалшив.
отговор Сигнализирай
Новини