IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

У нас: 20 000 деца учат ислям, 3000 – християнство


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

110
Жо
преди 14 години
Харесвам 5 Не харесвам 4
ТРЯБВА ДА СЕ ПРАВИ РАЗЛИКА между религия и вяра, както и между въвеждане на обучение по религия и въвеждане изучаване на Библията. Никой не може насилствено да въвежда религиозни догми, но е съвсем нормално да се изучава Библията- Книгата на книгите, надживяла вековете. И, ако някой има нещо против Библията и не иска да я изучава, то (по същата логика) друг няма да иска да учи математика, трети- биология и т.н. Не можеш да твърдиш, че нещо е ненужно, без да си запознат с него.
отговор Сигнализирай
109
Факти: Айнщайн 2
преди 14 години
Харесвам 4 Не харесвам 6
Колкото повече се занимавам с наука, толкова повече аз вярвам в Бога. (АЙНЩАЙН, цитиран в Holt 1997).
отговор Сигнализирай
108
Анонимен
преди 14 години
Харесвам 10 Не харесвам 0
За православието и България. 1. Преди БГ да приеме христианството е една от най големите държави. 2. След приемането на христианството следва кратковтрменен напредък и след това небивал упадък довел до унищожаването на страната.3. След възстановяването на държавноста основен фактор за срива на 2рата Българска държавае течението "исихазъм". Това е религиозно течение в православието. Основно е проповядвало, че всичко ще се реши от бог и е грешно хората да се месят в божиите дела. В резултат се разпространява небивала апатия в управляващия елит. Голяма част от болярите без здрава и силна централна власт се отделят и това е края на 2рата Българска държава.4. По време на робството, турците признават само религиозната власт на константинополският патриарх. В резулт на това се дава право на християните да се самоорганизират в общини да се обучават в манастири но на гръцки.Събирани са църковни такси за църквата, събирали са ги поповете. С други думи ние сме си плащали зада се погърчваме докато турците са ни потурчвали насила и това благодарение на църквата.
отговор Сигнализирай
107
Факти: Айнщайн
преди 14 години
Харесвам 7 Не харесвам 4
Аз искам да знам как Бог е сътворил този свят. Аз не се интересувам от този или онзи феномен, от спектъра на този или онзи елемент. Аз искам да узная мислите на Бога; всички останали неща са детайли. (АЙНЩАЙН, цитиран в Einstein: The Life and Times by Ronald Clark, London, Hodder and Stoughton Ltd., 1973, с.33).
отговор Сигнализирай
106
Анонимен
преди 14 години
Харесвам 6 Не харесвам 1
За православието и България. 1. Преди БГ да приеме христианството е една от най големите държави. 2. След приемането на христианството следва кратковтрменен напредък и след това небивал упадък довел до унищожаването на страната.3. След възстановяването на държавноста основен фактор за срива на 2рата Българска държавае течението "исихазъм". Това е религиозно течение в православието. Основно е проповядвало, че всичко ще се реши от бог и е грешно хората да се месят в божиите дела. В резултат
отговор Сигнализирай
105
Августин
преди 14 години
Харесвам 2 Не харесвам 2
123"айде ти ми отговори,защото аз съм още първи клас и не знам отговора "Слепият няма нужда от очила.
отговор Сигнализирай
104
Гост
преди 14 години
Харесвам 4 Не харесвам 1
Не мисля, че автори като Достоевски, Дикенс, Балзак и т.н. могат да бъдат разбрани без познаване поне на основите на християнството. Същото важи и за творбите, създадени от атеисти - от Русо, през позивистичната материалистка философия на 19 в., филмите на Бунюел. Това е все едно да разбереш нещо от древногръцката култура, без да имаш елементарни познания по антична религия. В този смисъл изучаването на религия може да не е задължително в училище, но от гледна точка на общата култура е.
отговор Сигнализирай
103
Свети Герберий
преди 14 години
Харесвам 8 Не харесвам 1
Чадо, интернетът е създаден от неверници и богохулници! Не влизай в грях, отстрани се от това дяволско творение! Достатъчно присмех предизвика във форума, анатемосай несъгласните с тебе и си изключи компютъра - това дело на Сатаната!
отговор Сигнализирай
102
Августин
преди 14 години
Харесвам 3 Не харесвам 3
Благодаря Джон, поне си откровен!Наистина диалогът стана доста семпъл, но съм спокоен за децата на България - те ще изучават вярата на дедите си, и това е най важно. Това, че няколко дузини старци из форумите не са си извадили петолъчките от главите и гърдите не е болка за умиралка.Приятен обяд!
отговор Сигнализирай
101
123
преди 14 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
айде ти ми отговори,защото аз съм още първи клас и не знам отговора
отговор Сигнализирай
Новини