Големият проблем на българския парламентаризъм е огромния брой партии с близки идеологии. В резултат, практически е невъзможно една партия да спечели мнозинство и да управлява. Тоест, ние сме обречени да ни управляват коалиции. А при съставянето на коалициите, започват договорки, компромиси и ДПС винаги е вътре в управлението. Според мене, вместо 4% бариера, трябва в парламента да влизат само първите 2 партии. Тогава едната от тях гарантирано ще има мнозинство и ще управлява...
отговорСигнализирай
Между шест и осем партии е много вероятно да има в следващото Народно събрание, показва национално представително проучване на Екзакта Рисърч Груп.ГЕРБ-СДС получава 26,4% подкрепа от твърдо решилите да гласуват, а Продължаваме промяната 16,8%. На трето място се подрежда ДПС с 12,6%, следвана от БСП за България с 10,8%. Възраждане се нарежда на пето място с 10,5% гласове, а Демократична България получава 8,0%. Има такъв народ получава 4,5% подкрепа, а Български възход 4,2%.
отговорСигнализирай
217
Анонимен преди 2 години
107
Ха-ха-ха-ха-ха-ха... ристьо лодкаря може само да си мечтае да гледа парламента отвътре тоя сезон! Ще прави компания на славуца на пейките до задния вход хахаха. А Възрждане отднавна са 2ра сила!
отговорСигнализирай
216
Колония ли сме преди 2 години
104
ще се разбере на 2ри Октомври. Последните години буквално нито едно решение касаещо външната ни политика не е взето в рамките на България. Всичко се спуска отвън. Че чак и Македонския въпрос се опитаха да ни решат Французите този път. Всичко беше решено, ние само трябваше да подпишем. Като болен, инвалидизиран човек който не може сам да реши съдбата си. Свободен е само да сложи подписа си върху присъдата си.
отговорСигнализирай
215
Чърчил цитат преди 2 години
103
Няма значение за кого гласуват, важно е кой брои гласовете
отговорСигнализирай
214
Анонимен преди 2 години
129
Наблюдаваме странна, но изключително последователна тенденция ... 100% от българските путлеро-фашисти са по някакъв начин - изпаднали неудачници-аутсайдери обвиняващи всичко и всички за нерадостната си съдба ... към момента въпросните съставляват около 20% от избирателната маса, и десните партии е добре да се замислят какво следва, ако продължават по същия начин.
отговорСигнализирай
213
Гласуване преди 2 години
52
Хората все по малко гласуват защото навярно осъзнават, че важните закони и решения не се пишат в София. И това е факт. Гласуването в условия на ограничена автономия е упражнение, лишено от смисъл.
отговорСигнализирай
212
Анонимен преди 2 години
612
Време е да станем нормална държава. За да стане това възможно трябва първо да си върнем държавния суверенитет, за да осмислим изборния процес (демокрацията). От 2007г. не избираме български държавници, а просто служели на ЕС. Излизане от наднационалния феодален блок е единствения възможен път за нас българите. Да може отново да си върнем бащиното право сами да определяме законите по които да живеем. Иначе защо ни е държава въобще.
отговорСигнализирай
преди 2 години
преди 2 години
преди 2 години
преди 2 години
преди 2 години
преди 2 години
преди 2 години
преди 2 години
преди 2 години
преди 2 години