IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Детето в училище - слушащо или мислещо


Обратно в новината

Коментари Коментари

16
Анонимен
преди 10 години
Харесвам 5 Не харесвам 2
Образователната политика се в България се определеля от Световната банка. По
отговор Сигнализирай
15
Анонимен
преди 10 години
Харесвам 6 Не харесвам 6
Коментар 1 описва много добре състоянието на училището в момента. Материалът по различните предмети, макар отнасящ се за едно и също нещо, се различава. Не си разбрал - питаш. Отговор: обясняват ти колко си ***. Защо? Вероятно учителят не се е сетил за по-добър отговор. И за да не бъде злепоставен той, естествено се опитва да прехвърли вината на ученика. Резултат - ученикът така или иначе не узнава отговора на въпроса, губи уважението си и към учителя, и към образованието.
отговор Сигнализирай
14
Анонимен
преди 10 години
Харесвам 8 Не харесвам 0
ПродължениеТогава ще се получи "демократично образование" за богатите и "държавно образование" за бедните. А дори не споменах, че подобен индивидуален подход би изисквал много повече подготвени преподавателски кадри. И не споменах за извънкласните дейности - плуване, танци, различни спортове, които още биха дигнали цената. Като се знае колко струва един обикновен ремонт, то за създаването на много и специализирани зали, ни ми се мисли.Въобще много красиво звучи, но реализацията май не е.
отговор Сигнализирай
13
Анонимен
преди 10 години
Харесвам 9 Не харесвам 1
Красиво казано, личи се госпожата е преподавала български език. Но колко е цената на такова "демократично образование". За такова образование трябва множество добре оборудвани кабинети по физика, химия, биология. Трябва складове където да се съхраняват част от материалите по физика и химия. А за географията, как го вижда? Ако принципа е видяно и преживяно, то тогава трябва да се ходи на място, нали? Казано накратко таксите за такова образование ще започват от 5К в евро и то за срок.
отговор Сигнализирай
12
лично мнение
преди 10 години
Харесвам 18 Не харесвам 0
"Реших в началото да попитам учениците какво мислят за произведението."В началото е трябвало да попита учениците дали са ПРОЧЕЛИ произведението, защото по реакцията, правя извод, че не са. Мислене без факти и език е невъзможно. Еднакво неителигентно е да хвалиш или критикуваш нещата, които не разбираш.
отговор Сигнализирай
11
Рада
преди 10 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
Въпросът е неправилен. Децата да слушат мислейки.
отговор Сигнализирай
10
ан
преди 10 години
Харесвам 5 Не харесвам 3
стига сте вели4али дне6ните децате са като в4ера6ните само 4е глезени и без да поемат отговорностза да мисли6 трябва да се нау4и6 на а и б по вси4ки дисциплиникак да открие6 формулата ако не познава6 елементитетука някои си 4е6ат езиците
отговор Сигнализирай
9
Анонимен
преди 10 години
Харесвам 4 Не харесвам 4
Чудесна статия. Като професор в Университет напълно споделям написаното от авторката. Това в нашата страна , а и в световен план би станало изключително трудно, защото са необходими нов тип учители и много воля и къртовска работа, за да може един учител наистина да е в час. Дано поне се експериментира и в нашата страна
отговор Сигнализирай
8
lz3fn
преди 10 години
Харесвам 8 Не харесвам 0
Проблема е , че не са чели произведенията .Как да ги коментират. Тъжна равносметка.
отговор Сигнализирай
7
до 6
преди 10 години
Харесвам 7 Не харесвам 0
Да. Ок, Еленче. Ама тогава съм бил на около 17 или по-малко години и въпроса ми изглеждаше напълно основателен. Сега съм на 33 и осъзнавам, че не всеки може да се бори като Ботев. С оръжие.Не критикувах учителката си. Нито Вазов. Просто четейки по темата се сетих за това.Все пак темата е "Детето в училище - слушащо или мислещо" и исках да покажа, че тийнеиджърите в крайна сметка не са чак толкова *** и неразбиращи, колкото си мислим.Те в крайна сметка вече не са ДЕЦА.
отговор Сигнализирай
Новини