IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Раздут план – 16 206 празни места във ВУЗ-овете ни


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

19
Бивш студент
преди 8 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
А ВТУ "Св. св. Кирил и Методий" е първенец по свободните места! Но за сметка на това се правят все повече и повече измислени и неприложими специалности, за да се вливат паи от заблудените студенти, които са финансирани от родителите си! Чудя се как още не са закили този университет?! А, знам - "Интереса клати феса!"
отговор Сигнализирай
18
Анонимен
преди 8 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
За да стане човек добър професионалист не може да разчита само на университета, трябва да се самообразова непрекъснато, да ходи на стажове, дори да не са платени и т.н. А относно следването- на този етап просто е толкова лесно, че няма смисъл да се отказвате, никога не се знае кога какво ще ви потрябва, дори само като формалност, каквато е дипломата.
отговор Сигнализирай
17
Анонимен
преди 8 години
Харесвам 4 Не харесвам 1
Крайно време е да се обърне плочата и държавата да казва какви и колко специалисти и трябват. Примерно 50 инженера - какви специалности, в кои университети да учат и на база конкурс да сключи договор със съответните лица. Крайно време е да има изисквания за качеството на обучение. Както писа някой по-долу - нивото на обучение в днешните университети тук е ниво техникум, а дори и 1 идея надолу! Завършил електроинженер не знае какво е резистор! Това дава ТУ! (сигурно важи и за другите)
отговор Сигнализирай
16
Анонимен
преди 8 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
Най-правилно е да се премахне сегашната система на "държавна поръчка", при която хем се плаща, хем се доплаща и без да има критерии за успех на получилите такава субсидия. Висшето образование не е за всеки! Това е инвестиция. Ако на държавата и трябват кадри - плаща, но и изисква. Като минимум след завършването 3-5 години работа в полза на държавата. Да се върне инвестицията. Същото е и за фирми и фондове. Не може да се плаща за бъдещи безработни с подарени дипломи (сегашната практика)!
отговор Сигнализирай
15
Анонимен
преди 8 години
Харесвам 2 Не харесвам 0
Идеята на висшето е, че би трябвало висшиста да вземе по-правилно решение от тоя със средното, но дали е така
отговор Сигнализирай
14
Sando
преди 8 години
Харесвам 7 Не харесвам 0
За това хората с пари, които са наясно какво се случва си пращат децата да учат в чужбина. Имам млади колеги, за които просто не мога да повярвам че са вишисти.
отговор Сигнализирай
13
Анонимен
преди 8 години
Харесвам 11 Не харесвам 0
Колко са вузовете в малка България??? Освен за точене на пари за нищо друго не стават. Доктори и професори вече с лопата да ги ринеш. Всеки ,който стане "студент" знае, че ще завърши- поради смешно ниските критерии, поради корумпираността на много преподаватели и т.н. Няма никаква цедка, което девалвира образованието. Куцо и сакато завършва.
отговор Сигнализирай
12
Веско
преди 8 години
Харесвам 12 Не харесвам 0
Първо не са университети! Нивото е на ниво техникум. И второ, не е реформа. Това се казваше държавна поръчка, сега не е държавата, но десетките агенции и други на бюджетна хранилка могат да кажат колко и какви специалисти ще са необходими.
отговор Сигнализирай
11
BG
преди 8 години
Харесвам 9 Не харесвам 0
Най - добрия пример че образованието в България е скапано и че произвежда некадърни кадри са .... специалистите от МОН начело с министъра. Само подобни "специалисти" могат да измислят подобна п..... наречена Закон за Висшето Образование :))))
отговор Сигнализирай
10
Ники
преди 8 години
Харесвам 25 Не харесвам 1
Масово се приемат полуграмотни и дипломират същите.Бълват се ненужни кадри, за да се точат пари.По-трудно се записва първокласник в София от това да запишеш "нещу висшу".
отговор Сигнализирай
Новини