IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

ВУЗ-овете отблъскват рекордно много кандидат-студенти


Обратно в новината

Коментари Коментари

31
хаха
преди 8 години
Харесвам 8 Не харесвам 2
Да, рекламна статия. Няма да е лошо да ви пратят в някой от тези университети, за да се понаучите как се прави ;)
отговор Сигнализирай
30
Тидидамби
преди 8 години
Харесвам 11 Не харесвам 2
До 29: На 23 години си бил докторант ? Брей, страшна работа, сигурно и медали от олимпиади имаш...? :D
отговор Сигнализирай
29
BG
преди 8 години
Харесвам 10 Не харесвам 7
Ха, ха - рекорден брой в чужди университети - и що тази година, щото се предвижда рязко орязване на приема на икономика, бизнес администрация и прочее. Та, като не става в нашите - отиваме в чуждите :))) Прав е 29 - бил съм като студент в университети в чужбина, определено мога да кажа че някой от тях дават в пъти повече теория от колкото в българските !! Пък и сега с новите европейски проекти доста университети в България си подновиха материалната база не по-зле от чуждите !
отговор Сигнализирай
28
Анонимен
преди 8 години
Харесвам 11 Не харесвам 10
Ако са толкова престижни тези университети няма да идват тук да събират куцо, кьораво и сакато, ще привлекат деца, които вече са се доказали- медалисти от олимпиади, и толкова. Явно се разчита на дълбоките български комплекси и безизходицата в държавата. А за Димитър мога да кажа само, че на неговите години вече бях докторант, вярно, че животът е дълъг, но трябва ли да се подмотваме с години на гърба на родителите си...
отговор Сигнализирай
27
Езиковата в Кърджали
преди 8 години
Харесвам 16 Не харесвам 2
От езиковата в Кърджали, където завърших, около 30-40% от завършилите се изнасят в чужбина. Не са само богатите, а и бедните семейства събират по някакъв начин 3-4 хиляди евро, после студентите се оправяме като работим няколко дена в седмицата.
отговор Сигнализирай
26
принципи
преди 8 години
Харесвам 17 Не харесвам 1
Както казваше един мой стар познат социалистите, за да останат на власт си смениха идеологията, но не си смениха психологията и е прав. Психологията им е това, което разруши икономиката и после доведе до олигархичен капитализъм. Това да смяташ, че общото е наше и да раздаваш само на свои хора, които не се развиват, защото има кой да работи за тях, тоа да отстраняваш по-добрите с тоталитарни и безкрупулни методи си е психология и при всеки строй е разрушителна за обществото. Лесните пари=престъпн
отговор Сигнализирай
25
Анонимен
преди 8 години
Харесвам 23 Не харесвам 1
За живота в Студентски град е прав, аз имам късмета да съм от София, но много мои колеги (тези, които са дошли да учат де) се принудиха да търсят квартири и разказваха ужасни неща за общежитията. Иначе може да се поспори, "архаични" е доста пресилено, например висшата математика си е една и съща, няма значение дали ще я учиш от 40 годишен учебник или от миналогодишен, даже и преподавателят не е толква от значение, колкото какво ти има в тиквата ;)
отговор Сигнализирай
24
един друг
преди 8 години
Харесвам 15 Не харесвам 1
Реалността в БГ "вишуто" е следната. В момента се продуцират ултра-лицемерни екземплари на килограм.Ако разговорът е относително сериозен: обясняват колко е важно "вишуто", на колко неща са се научили там, как им помага и т.н.Ако разговорът в тип "селска кръчма" - не спират да се хвалят как са преписвали, как са се молели за 3ка, как са им писали 3ки "по милост", как са ходили пияни и по чуда са хванали 3ката и т.н.БГ "вишу" - трагедия. Няма друго описание.
отговор Сигнализирай
23
заблуда
преди 8 години
Харесвам 17 Не харесвам 1
До АнонименВ дълбока заблуда си. Качеството в бг-то едва оцелява. Парите в науката и образованието се раздават на "наши хора", дето не са свикнали много да с етрудят з атези пари. Онези, които искат само с труд - не са "наши хора", те са заплаха за нашите и за това им с епречи по всички начини. Ей, така бе 25 години и продължава. Не се заблуждавай с годините гледам как качеството си отива.
отговор Сигнализирай
22
Анонимен
преди 8 години
Харесвам 22 Не харесвам 15
Рекламна статия на посредниците за учене в чужбина. Що не казват колко им струва образованието там, че почти нямат реализация после. Че влиза всеки, който кандидатства и родителите потъват в заеми с години напред? На все повече мои познати, децата се завръщат тук. Трагедията е, че няма младежи и има твърде много вузове! Качествените са два-три и там се влиза трудно, другото е плява.
отговор Сигнализирай
Новини