IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Заради новите критерии: Да станеш първолак – сложно


Обратно в новината

Коментари Коментари

12
До 9
преди 7 години
Харесвам 21 Не харесвам 10
До 1990 година децата ни сами отиваха на училище и сами се връщаха от училище и нямаше проблеми. Защо сега трябва родителите непременно да водят децата на училище?Дъщеря ми беше на 6 години, когато тръгна на училище. Водех я сутрин до там, защото се пресичаше на отиване голям булевард, но после сама се връщаше от училище, примерно по обяд.
отговор Сигнализирай
11
Истината
преди 7 години
Харесвам 17 Не харесвам 0
Докато не се спре с криворазбраната политическа коректност и не се започне да се говори истината, проблема с училищата само ще се задълбочава, както и става от 28 години. Естествено, че всеки родител ще направи каквото може, за да запише детето си в училище, в което ще учи с деца като него и ще има полза за детето му, а такива училища за българчетата става все по-малко и местата в тях не достигат. В България сега избираме между две неща - или децата ни ще учат в чужбина или спираме с политкорект
отговор Сигнализирай
10
Алов
преди 7 години
Харесвам 5 Не харесвам 4
Подкупи и т'ва е
отговор Сигнализирай
9
до 4
преди 7 години
Харесвам 26 Не харесвам 0
А когато живееш на границата на района. При мен ситуацията е такава - най-близкото училище е в съседния квартал (ако се гледат районите), но реално е пресичам улицата и съм там. В района в който живея най-близкото училище е доста далеч. Отделно в голям град като София е удачно да може да се ползва и адрес по месторабота. По-удобно е да заведеш и вземеш детето си докато пътуваш за работа, защото често пътуваш по 30-60 мин до работното място и не можеш да се върнеш навреме да си вземеш детето.
отговор Сигнализирай
8
ЧОВЕК
преди 7 години
Харесвам 16 Не харесвам 14
АЛО, СЕЛЯНИ, СПРЕТЕ ГЕНОЦИТА СПРЯМО СИФИЯНЦИ, МОЛЯ, ВИ. ВЕЧЕ НЯМАМЕ СИЛИ, ВИЕ СТЕ БЕЗКРУПУЛНИ.
отговор Сигнализирай
7
Сбъркано
преди 7 години
Харесвам 9 Не харесвам 0
Не може да има само 7 точки за другите учебни заведения.Пишете и за 145- там никой не мже да се вреди, но имат много голяма подкрепа на общинско ниво.
отговор Сигнализирай
6
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 22 Не харесвам 0
Училищата в крайните квартали се обособяват като такива,в които масовото присъствие на малки ромейчета се увеличава,увеличават се и т.нар.деца в риск,на бедни,безработни и с нисък социален статус семейства.Естествено концентрацията на ученици с переспиктива и такива,които искат да се образоват наистина се фокусира в централните части на градовете,където функционира бизнеса и администрацията на съответното населено място.Направо термитите ни обкръжават,като чувала пред Сталинград.
отговор Сигнализирай
5
гениални сте
преди 7 години
Харесвам 21 Не харесвам 0
"новите критерий"Време е и вие да кандидаствате за първи клас
отговор Сигнализирай
4
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 24 Не харесвам 1
Основният критерий, трябва да е адресната регистрация, адреса на който живееш и където плащаш данъци, в този квартал да можеш да записваш детето си. Големите градове се напълниха с преселници, не че има нещо лошо, но те да си сменят адресните регистрации и да плащат данъци в тези градове и тогава да имат възможност за класиране в училищата. Иначе не е справедливо. А и ако няма, капацитет тая държава да помисли за строеж на нови училища в големите градове, не само да ги рушат.
отговор Сигнализирай
3
Реалист
преди 7 години
Харесвам 23 Не харесвам 4
Проблема тръгва още от детските градини. Понеже в кварталната детска градина с пари записват деца от цяла София, се оказва че за живеещите в района, няма място. След това тези деца гърмят за училище, защото не са посещавали детска в района. За мене единствения критерий трябва да бъде близоста до училище. Всякакви такива като дете на учители трябва да отпаднат. Ако ги има, то да важат само за училището където работи родителя.
отговор Сигнализирай
Новини