IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Образованието приоритет! СУ получи 10 млн. за ремонти


Обратно в новината

Коментари Коментари

113
Кирил Софийски
преди 6 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
Глупости ! Това е само и само да им прилапат техническия университет !
отговор Сигнализирай
112
за класациите
преди 6 години
Харесвам 4 Не харесвам 1
Класациите на университетите са пълна фалшикация и пълна глупост...............да ви кажа .............университетите в Германия са много по-добри от тези в Оксфорд и Кеймбридж...........но са по-назад в класациите.
отговор Сигнализирай
111
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
През 90-те години, от един мастит бивш партизански командир зависеше дали ще ти финансират следването в странство. Този същият май беше вицепрезидент по едно време.Звучи тъжно, особено като си спомниш, че преди 1990 г. всяко министерство получаваше бройки за студенти в чужбина и само в съответното министерство си знаеха как ги подбират тези младежи, които заминаваха да следват зад граница. Тези бройки не се обявяваха в кандидат-студентския справочник.Някои неща явно не са се променили.
отговор Сигнализирай
110
за Oxford/Cambridge
преди 6 години
Харесвам 5 Не харесвам 1
Да ви кажа-чел съм учебници и лекции за тия два университета в Англия- Oxford University и Cambridge University.Говоря за областта на природните науки-химия и физика.Нищо особео не са..............като на нивото на всеки добър университет в Германия или в България.
отговор Сигнализирай
109
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 3 Не харесвам 0
Голяма Грешка и за Англия и там Бях направете справка къде учат българите в лоши университети като Уестминстърския който в класациите е след СУ , 800-1000.. Или пък онзи в който завърши на Цеко щерката..Завършила си Кембридж ама друг път , в другия живот може би ще те приемат.
отговор Сигнализирай
108
До Ертъ 103
преди 6 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
Жалко, че причини от финансов характер са ти попречили тогава.Но не знам дали ти е известно, че още през 90-те години, ежегодно в МОН се изготвяше списък на "по-специални деца", които заминаваха да учат в най-престижните западни университети, а кой и как плащаше таксите им, много малко хора знаят.Какво им беше специалното на тези "по-специални деца"? Ами фамилните имена, а често пъти и комбинацията от бащино и фамилно име. Само като прочетеш списъка и ти става ясно!
отговор Сигнализирай
107
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 1 Не харесвам 1
Аз Бях в KIT , един празник на 8-ми декември бях в Магденбург , бил съм FAU Нюмберг, в Хамбург .. Извода ми е че българите ги мързи да учат трудни неща , учат икономика въпреки че знаят че няма работа дори в Германия за икономисти , от 30студенти българи в Германия един учи за инженер , информатика , физика ..
отговор Сигнализирай
106
до 104
преди 6 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Тази информация също я има изнесена! Цифрите са подобни. Приети има. Разлика почти няма.
отговор Сигнализирай
105
до 103
преди 6 години
Харесвам 2 Не харесвам 0
Положителното да учиш в Англия е заемът, който взимаш и започваш да изплащаш при определени условия- работа по специалността ти и доход над определена граница. Това какво притежава семейството ти значение няма! Самият аз учих магистратура в Англия (е не в Cambridge...), която платих с такъв заем без да натоварвам родителите си изобщо. Реализирах се, изплатих го, че даже и забравих вече. Сума съученици от английската направиха същото- някои са още там, други- тук, трети- в САЩ.
отговор Сигнализирай
104
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
Не говорим след Елитна Английска гимназия , след бакалавърска информатика в СУ.. Има голяма разлика..Бъркате понятията.. Бакалавърска се изкарва по-трудно на запад от магистърска.. В магистърската имаш твърде много избираеми , ако отпаднеш по избираем не умираш.
отговор Сигнализирай
Новини