IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Всеки трети в BG висшист. На дъното - в Северозападен район


Обратно в новината

Коментари Коментари

49
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
Книжка за мотика се взима за 1 месец. В малките градове си вадят по 700-800 лева. В по-големите стигат до 1100 лева. Още на 18 години, можеш да я заработиш тая работа. Студента, обаче, почва на 19-20 да учи и завършва на 23-25 години. И почва на 510 лева заплата. След 3 години ще стигне мотокариста, след още 3, я вземе 150 лева отгоре, я не. И като сметнеш всичките години, когато първият е работил, а вторият е пилял... Все тая.
отговор Сигнализирай
48
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 0 Не харесвам 2
Повечето от завършилите природни науки трябва да им дават диплома по литературна химия. Някои от тях, които продължат в университетите, преминават през нивата: предател, подавател, предавател, и накрая преподавател. Пълна фонетична еволюция! Нещо като защитите, които правят на темата "ода за малката зелена буца маджун, която са намерили една лятна утрин под мишницата си".
отговор Сигнализирай
47
бай ганю
преди 6 години
Харесвам 7 Не харесвам 0
от висшист до висшист има голяма разлика,спомням си как колеги в моя университет идвах просто за да си поживеят а не да образоват и натрупат знания за да използват след това,също % на тези които си купуваха изпити и дипломи е огромен ,бих казал че едва 30-40% е качествения матрял напускащ университетите от които едва 30-40 % с по перспективни и търсещи се специалности като се вземе и в предвид некачествените методи на обучение и картинката е плачевна
отговор Сигнализирай
46
Американ
преди 6 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
Броят на висшистите се е увеличил за сметка на ненужните специалности ( психология, цоциология, политология и подобни ) което няма как да има принос в качеството на живота..
отговор Сигнализирай
45
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 7 Не харесвам 2
Един кандидатстуденстки изпит,бориш се с 500 човека за 1 място,само 2 поправки на година или прекъсваш,само 3 прекъсвания за периода на следване(слаб успех,здравословни причини и майчинство)Незаверка на семестър при 3 отсъствия на предмет.Така беше!И дипломите бяха истински!
отговор Сигнализирай
44
Отто фон Бисмарк
преди 6 години
Харесвам 28 Не харесвам 8
Дипломите в България не струват дори хартията на която са напечатани!
отговор Сигнализирай
43
Завършил
преди 6 години
Харесвам 21 Не харесвам 15
Ще ви издам една тайна - дипломата не дава работа! Накрая само си загубил време и пари (семестриални такси, наеми, храна, сметки и прочие...) А времето - да повтаряш като папагал 4 години учебниците на надути професори.Да имаше кой да ме светне преди 4 години...Сега работя, НО си намерих работа с връзки, а не с диплома.Пропуснах да кажа, че на всичкото отгоре не работя по специалността (както 99 % от завършилите)!!!
отговор Сигнализирай
42
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 24 Не харесвам 1
Каквото и образование да имаш накрая обявите за работа за 700 800 като ги видиш и се чудиш как да намериш някакви пари да отидеш в чужбина
отговор Сигнализирай
41
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 28 Не харесвам 5
Ще ме разплачете от смях! Сегашните ТУ-та са си живи люпилни за неграмотни инженери, които не могат да застанат на малкия пръст дори на един човек, завършил ТМЕТ /механо- и електро-техникум техникум за незнаещите/ преди 20 и повече години. Един чертеж не могат да разчетат, ка-моли да го направят. Не са виждали машини през плет, една желязно-въглеродна диаграма гледат като първолак квадратно уравнение. Същата стока са като всичкото друго що е нов висшист у нас - фурда, нелепица, качамак.
отговор Сигнализирай
40
43,
преди 6 години
Харесвам 16 Не харесвам 1
Никак даже не е така. В чужбина се влиза често пъти лесно, макар че за топ-университети хората си имат доста високи изисквания, на които малко завършили у нас отговарят. Обаче и за останалите най-често още в първи курс окапват над 50%. Понеже има контрол и цедка. А тук цедка въобще липсва - каквото влиза, такова излиза. И с каквито знания е почнало, със същите се дипломира, ако не е затъпяло допълнително по време на следването си.
отговор Сигнализирай
Новини