IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Порокът на университетите ни е, че се борят за повече студенти


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

29
MaйMyнaтa
преди 4 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
И накрая сичкото глyпaци стават учени, уж
отговор Сигнализирай
28
Анонимен
преди 4 години
Харесвам 2 Не харесвам 0
До До 29Има и живи свидетели.Това за квотите за прием с предимство е абсолютно вярно.Вярно е и това, че повишаваха тези квоти в определени моменти.Вярно е, че понякога цели отбори спортисти, отличили се на някое състезание, получаваха като награда правото да се запишат студенти без да са се явили на приемен изпит. Само не разбирам защо не ги записваха във ВИФ, а в СУ.За останалите поощрения е вярно каквото си писал и замисълът беше добър, но и там намираха начин да спекулират.
отговор Сигнализирай
27
До 29
преди 4 години
Харесвам 0 Не харесвам 2
Дрън, дрън ... пълни глупости. Ти си чел някъде нещо за подбора по онова време и то сигурно във вестник "Демокрация".Имаше подбор от рано, на всяко следващо стъпало в живота имаше конкурс някакъв.Имаше ТНТМ, имаше олимпиади, имаше държавни премии за забележими успехи.Който е печели олимпиади влиза с предимство, който има забележими разработки по ТНТМ му предлагаха израстване, в университетите имаше производствени бази, където който има талант му съдействат, спортистите имаха всичко безплатно.
отговор Сигнализирай
26
Анонимен
преди 4 години
Харесвам 6 Не харесвам 0
Порокът на държавата ни е, че имаме прекалено много университети, а в тях *** и пульо си купува "научна" степен и преподава нещо.Безконтролно се създават учебни прокрами, ненужни нито на държавата, нито на обществото и се обучават студенти, които получават знания по-ниски от средното образование при бай Тошо. (ако някой получава знания, повечето не получават и никой не получава умения)Така наречената "реформа" в образованието напълно го закопа.
отговор Сигнализирай
25
Анонимен
преди 4 години
Харесвам 7 Не харесвам 0
До Анонимен 26Това "Да дадем път на младите" го имаше и през соца. Само че въпросните "млади" биваха подбирани по критерии, които в повечето случаи нямаха нищо общо с подготовката им. Останалите млади така си и остаряваха с напразни наивни надежди.Днешното дередже и резултат от вчерашните прийоми за подбор на студенти и за даване на възможност за кариерно развитие на завършилите.
отговор Сигнализирай
24
Анонимен
преди 4 години
Харесвам 4 Не харесвам 2
До Анонимен 25Г-не (г-жо), по-долу има коментари, които сравняват днешното положение с това, което е било преди близо половин век, макар да са били различни причините за непосещаването на лекции. Но тогава наистина в Соф.университет по някои специалности имаше випуски с по над 200 човека.Не знам къде какво отсяване е ставало, но на преподавателите навремето им беше забранено да късат на изпит представителите на малцинствата. Още може да се пише по темата, но това само обяснява днешния хал.
отговор Сигнализирай
23
знаещ
преди 4 години
Харесвам 7 Не харесвам 2
Порокът на висшето е че нивото на преподаване пада драстично. Назначават се все повече жени, които достигат до професорски титли с компилации и участие в колективи и интриги. Става все по важно кой познаваш, а не какво знаеш.
отговор Сигнализирай
22
Анонимен
преди 4 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
До ПетровАми точно там е проблемът. Четат същите лекции, които те самите са слушали преди десетилетия.Наистина ли не знаеш, че много хора от БАН запълват времето си като обикалят страната и четат едни и същи лекции в по 5-6 и повече учебни заведения?
отговор Сигнализирай
21
Анонимен
преди 4 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
Съвсем друг е въпросът, че след 2008 год. на качествените кадри, завършили с много учене, не им позволиха да работят по специалността. Мантрата стана "Да дадем път на младите", т.е. под 30 год. възраст. И на отговорни длъжности назначаваха и до днес назначават хора с купени или подарени дипломи и партийни протекции. Оттам качеството във всички професионални сфери падна драстично. Кадърните хора над 30 год. емигрираха с децата си.
отговор Сигнализирай
20
Анонимен
преди 4 години
Харесвам 5 Не харесвам 1
До Анонимен 10Кога е било това с 50 студенти в курс? Сега едва събират по 15-20 студенти в курс. И записват всекиго. Преди '90год. приемът беше планиран, защото беше държавен- толкова момичета, толкова момчета. Най- много 30-35 човека. И още първата година започваше сеч, отсяване. На 5-тата година се дипломираха 1/2 или 1/3 от общия брой. След '93-'94 год. започнаха да ги приемат всички, щото стана платено и раздаваха дипломи на килограм.
отговор Сигнализирай
Новини