IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

До какво ще доведе сливането на ВУЗ-ове?


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

33
Т.Петков
преди 3 години
Харесвам 1 Не харесвам 1
Всички тези нерешени въпроси, а има още много други могат да се решат без сливане на медицинските университети. Въпрос е на "политическа воля", а не в единия университет студен по даден предмет е късан 5 пъти, отпада и се мести в друг университет, където получава оценка мн. добър за същите знания.Помислете добре господа управляващи образованието ни и тогава решавайте!!!
отговор Сигнализирай
32
Т.Петков
преди 3 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Трябва добре да се реши въпросът със следдипломното обучение - не само около вземане на специалностите, но то продължава цял живот за лекаря и то не формално, а реално. Най-важно за съжаление на този етап е заплащането и много от бъдещите лекари отиват н запад точно затова. Трябва да се реши въпросът с подбора на бъдещите медици. Не е най-важно с колко ще издържи изпитите по химия и биология, по-важна е психологичната нагласа бъдещият лекар да бъде истински лекар, а не търговец.
отговор Сигнализирай
31
Т.Петков
преди 3 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Вярн е има някои неща да бъдат единно решени в сегашните 4 медицински университета и още 3 медицински факултета. Напр. англоезичните студенти поне от уважение към траната, която им дава образование трябва да се обучават на български език - нка някой да отиде в англия да се обучава на български!!! По 6 години учат и трябва да им търсим англоговорящи българи, за да ги разпитат както трябва. При тези бройка на мед. университети не достигат лекари, мед. сестни, акушерки и т.н.
отговор Сигнализирай
30
Т.Петков
преди 3 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
Тази игра медицинските институти вече са я играли. Беше време, когато сществуваше Медицинска академия, под шапката на председател - зетят на др. Живков, академик Малеев. Без разлишение на централното ръководство нищо не можеш - програмата за обучение се определяше от горе; учебник и ръководство не можеш да издадеш без разрешение; централно се опредеяха насоките на научната работа и т.н. Така, че при укрупняване на медицинсикте университетоти нищо добро не ни чака.
отговор Сигнализирай
29
Радек от Боктор
преди 3 години
Харесвам 6 Не харесвам 0
Делигираните бюджети на Орешарски и Вълчев съсипаха образованието! Ето го резултатът след 13 години. Когато учителите стачкуваха, другите ги плюеха.....ХАК ДА Е НА ВСИЧКИТЕ!!! Ако ги бяха подкрепили, сега образованието нямаше да е в дивия! Сега можещите хора не искат да чуят за работа в образованието, защото се напълни с лигльовци и пръдльовци с нафукани и прости мамчета!!!! Свестните даскали са на доизживяване!!! Сами сме си виновни!!! С такива инсекти за управляващи с 300 към дъното!!!
отговор Сигнализирай
28
Ура!
преди 3 години
Харесвам 2 Не харесвам 5
В обединението е силата!
отговор Сигнализирай
27
Има ли смисъл?
преди 3 години
Харесвам 8 Не харесвам 1
Има ли смисъл държавата да финансира университети, които произвеждат безработни?Има смисъл само за самодоволните преподаватели, които участват в управлението на университетите и заработват по няколко заплати за 8 часов работен ден. Заплатата на Ректорите да не зависи от броя на сключените договори за сътрудничество, а да е пропорционална на осигурителния доход на завършващите студенти! Много договори за сътрудничество, а резултати за студентите няма.
отговор Сигнализирай
26
Bibi
преди 3 години
Харесвам 12 Не харесвам 1
Няма нужда от толкова филиали и частни ВУЗове. Последните 20-тина години е пародия на висше образование. Вместо изпити се минава с реферат. Пълна пародия на образование. Англоезичните студенти са англомълчащи на изпитите, но нали си плащат тлъсти суми, минават си и си получават дипломата. Нека върнат бройката на ВУЗовете от преди 20 години и се решава проблема, но и изискванията да бъдат големи.
отговор Сигнализирай
25
Анонимен
преди 3 години
Харесвам 10 Не харесвам 0
Колкото и да раздавате евтини дипломи, скоро няма да има кой да ги посещава. Да не говориме, че нивото сравнено със западен университет е гола вода. Ходенето в Университет в България е загуба на време.
отговор Сигнализирай
24
Анонимен
преди 3 години
Харесвам 14 Не харесвам 0
По мое време (2000 година) в СУ - ФНПП се влизаше лесно. Затова там се намърдаха много студенти, които изобщо не бяха за там. След мен го направиха да се влиза дори без изпит - само по диплома от средното. Сега не ми се мисли какво е нивото на студентите, щом приемат всякакви от кол и въже. То и преподавателите там масово не си заслужават заплатите.
отговор Сигнализирай
Новини