IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Цеца Петрова: Промените в учебните програми са само имитация на промяна


Обратно в новината

Коментари Коментари

33
Анонимен
преди 1 година
Харесвам 7 Не харесвам 0
Обучението трябва да е като при комунизма. Никакви свободно време и много четене.
отговор Сигнализирай
32
Анонимен
преди 1 година
Харесвам 28 Не харесвам 5
А какво да кажем за математиката? Пълно е с излишен материал. Голяма част от това, което се изучава би трябвало да остане само за учениците в класове с разширено изучаване на математика и математическите гимназии. Защото, образно казано става така, че от масовите училища се изисква усвояване на материал, за който математ.гимназии имат по 10 часа на седмица, а останалите у-ща по 2-3 часа макс. Ей затова е мазало и частните уроци процъфтяват.
отговор Сигнализирай
31
Анонимен
преди 1 година
Харесвам 9 Не харесвам 37
Проблемът всички го разбират, но никой не смее да си го каже ясно. Българските класици са трудни и неразбираеми дори за четене от днешното поколение. Произведенията са пълни с остарели думи, които децата не разбират, а се иска от тях да осмислят материала и да разсъждават. Ами невъзможно е, още повече, ако и учителят няма амбицията да им предаде материала така, че да го разберат и научат. Например Вазов спокойно може да мине за изучаване само в университетите, или в кръжоци по литература.
отговор Сигнализирай
30
Анонимен
преди 1 година
Харесвам 16 Не харесвам 1
българите живеем в имитация на държава от много дълго време.скоро и ние да станем имитация на хора.
отговор Сигнализирай
29
опит-довършвам
преди 1 година
Харесвам 3 Не харесвам 8
Та ежедневно се чете много повече. И не за кеф ,а поради професията. Четат много младите иначе са извън борда. И не четат за художествено изживяване ,а да могат да останат в занаята се. Документацията не е море , не е океан - а повече. И това са умовете на много хора. Та с други думи - това е глобализацията и технологиите. Благодарение на която имаме и тоя сайт и церлия Инет.
отговор Сигнализирай
28
опит
преди 1 година
Харесвам 3 Не харесвам 3
Като човек на пенсионна възраст и работещ, с библиотека около 1000 книги худ,литература купена най-вече с висене по опашки 80-те години и част купувана от Руските книжарници мога да кажа,ч е вече не се чете книжна литература. Книгите прашасаха. Ежедневно чета вестникарските сайтове и най-вече професионалните. То в моя занаят книгите остаряват и нямат стойност. ИТ ,каквото и според Вас да значи. Като млад специалист и до Инета се четеше книга, после чичо Нортън измисли друг начин.
отговор Сигнализирай
27
Анонимен
преди 1 година
Харесвам 14 Не харесвам 1
Може ли некой да ми разтълкува ей тез думи на госпожата: "Резултатите са видими и тревожни - учениците не усвояват важни и общоевропейски културни кодове."?
отговор Сигнализирай
26
Анонимен
преди 1 година
Харесвам 15 Не харесвам 5
Много умни думи казани от госпожата.Браво на нея.
отговор Сигнализирай
25
Анонимен
преди 1 година
Харесвам 13 Не харесвам 11
Най-голяма "заслуга" децата да не харесват литературата имат учителките по литература! Затова ако искаме нещо да се промени първо трябва да изхвърлим всички, които навремето са отишли да учат педагогика само защото там се влизаше най-лесно и никъде другаде не са ги приели. И след като останат само тези, които са отишли да учат педагогика с желание и наистина имат учителски умения, тогава нещата ще си дойдат на мястото.
отговор Сигнализирай
24
IQ 3.14
преди 1 година
Харесвам 4 Не харесвам 3
До Изненаданте са и дали, да каже това дето лелчето е написала в есето
отговор Сигнализирай