Трябва да се борят за увеличение на работната заплата, условия за труд, повишаване на платената отпуска, безплатна медицина. Тук обратното, само кинти да прибират в джобчетата. Един познат, платена форма, стана висшист като се яви три-четири пъти. Като го питах какво учат - къде ще е поредната сбирка. Накрая му дадоха десетина листа да научи наизуст, и готово. Роди се поредния учен.
отговорСигнализирай
20
Защо? преди 9 месеца
30
Защо синдикалистката не се занимава със синдикални дела и да направи нещо за мизерните заплати на преподавателите? Каква и е работата да се меси в таксите и да застава против интересите на хората, които нямат пари за изпратят децата си да учат?
отговорСигнализирай
19
Анонимен преди 9 месеца
41
Следващата стъпка е като се поканят студентите от УНСС без да са се вясвали да си получат и дипломата.
отговорСигнализирай
18
Гадняр преди 9 месеца
70
Е как пък нещо не ви хареса ? Много е хубаво, че таксите ще отпаднат. За да се повиши качеството на образованието, огромният брой професори и доценти трябва да си актуализират програмите и да бъдат по-взискателни на изпитите !
отговорСигнализирай
Да въведат такси за поправителни сесии и преподавателите да бъдат стимулирани финансово от тях и да им се отчита + за скъсани студенти. Едно време от поток над 100 човека имаше изпити, които бяха вземани от единици, но не повече от 10 човека на първо явяване. Така няма и да се дават толкова стипендии на ксероксни лаатерни, които нищо извън учебника не могат да пресъздадат. Дори задачите които решават са сведени до вече решавани, а трябва да има и отворен тип, за да се види дали този човек мисли.
отговорСигнализирай
15
Всичкото професор преди 9 месеца
70
Е учило безплатно и сега лъжат студентите че ги учат нещо щото ако ги научат професорите ще останат без работа а младите като се изучат ще отидат на запад Кравата не суче от телето
отговорСигнализирай
14
Инж+ преди 9 месеца
91
Няма угодия!!! Ако има такса - защо има такса? Ако няма такса - защо няма такса?
отговорСигнализирай
13
sante_dog преди 9 месеца
93
А защо просто не се дава стипендия (достатъчна да покрие таксата) на най-добрите 5-10%. Така който е влязъл да учи, ще има тази възможност, който не е - ами да си плаща, респективно да не се пилее ресурс за някой дето ще размисли след година. Както и това да се случва само за приоритетни специалнсоти. Очевидно нямаме нужда от толкова много юристи завършили ЮЗУ...
отговорСигнализирай
12
БАЧКАТОР преди 9 месеца
123
Не може да се прави сравнение с безплатното образование в някои д-ви от ЕС,защото в някои от тях като не отидеш на упражнение,не си вземеш изпита и след поправката изхвърчаш.Нищо не е базплатно,защото това се плаща от всички работещи.И защо всички ние трябва да издържаме хора,които са се записали не за да учат,а заради едната диплома?Какви отговорности ще имат студентите и кой ще следи за тях?И защо всички висши у-ща станаха университети,след като думата "университет" има съдържане?
отговорСигнализирай
преди 9 месеца
преди 9 месеца
преди 9 месеца
преди 9 месеца
преди 9 месеца
преди 9 месеца
преди 9 месеца
преди 9 месеца
преди 9 месеца
преди 9 месеца