IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Ветроенергиен парк ще градят в Змеево


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

81
gogo
преди 13 години
Харесвам 4 Не харесвам 2
Защо ДКВР държи цените на вятърната и слънчевата енергия изкуствено високи при толкова желаещи да строят такива паркове? Спрете явната мегакорупция в този бранш.
отговор Сигнализирай
80
до 85
преди 13 години
Харесвам 6 Не харесвам 2
Как си представяш точно гръмването на реактор тип ВВЗР (PWR)? Чети в нета там е обяснено на милион места защо реактор тип РБМК(Чернобил) не се ползва вече.После пак кажи за гръмването.По вероятно е да те уцели метеорит и да оживееш отколкото да "гръмне".
отговор Сигнализирай
79
PENE
преди 13 години
Харесвам 5 Не харесвам 4
Само да попитам - тоя парк ОТНОВО ли е на Цветелина Бориславова !? Щото нали заради нейните проекти се опитват да променят законът за зелената енергия !? И то по такъв начин , че да е изгодно само за нея да инвестира в такъв вид проекти !Скапана държава ! По същият начин , сега промениха и закона за отпадъците , че пак да е удобен САМО на фирма "НАДИН" - айде сетете се , кой я взе тая фалирала фирма а сега с нея и "Крамиковци" ?!Ако не се сещате - пак наша Цветелинка !
отговор Сигнализирай
78
Идиоти...
преди 13 години
Харесвам 3 Не харесвам 4
Докато все още са евтини и достъпни -Купувайте си газени лампи и свещи за осветление. До тука с достъпните цени на електричеството.
отговор Сигнализирай
77
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 1 Не харесвам 6
За фундамента на едно "такова" се излива бетон с размери 15 метра в диаметър и 2 метра дълбочина. Освен това от тези 15 метра се виждат само 3-4. Останалите са под земята и спокойно върху тях може да се сее и оре. Да гръмне един реактор на АЕЦ-а и после да ви видя как ще се криете по бункери и ще се борите за да оцелеете.
отговор Сигнализирай
76
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 3 Не харесвам 2
82 - ти си ***. Ниаква радиация не създават. И не пречат на обработването на земята. Те са просто един сълб. И за 10 години обикаляне по ветрогенераторите в цяла Европа не съм видял нито 1 птица ударена от перка. Редовно виждам птици ударени от коли но никога не съм виждал от перка.И един генератор струва 2 милиона евро а не 20 000 евро. В БГ всеки е голям специалист и се изказва без дори да е виждал някога. А слънчевите батерии са пясък. Същия като на морето. И на плажа има вредни вълни.
отговор Сигнализирай
75
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 4 Не харесвам 2
А после когато тока поскъпне хората ще почнат да се топлят на въглища.Или нафта.Така ще сме много екологични.Не разбирам защо след като има почти такава "извънземна" технология като разпада на уранови ядра не се развива тя.Едно парченце уран голямо колкото кибритена кутийка доставя енергия колкото няколко цистерни бензин.Тия тука с 20 въртележки 60 мегавата.Междувременно "зелените"фърлят въглища и наливат яко нафта. Щото е много еко..
отговор Сигнализирай
74
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 5 Не харесвам 6
2000 : 19 = 105.263105.263 х 400 = 42105.26 декараЗа да се произведе ток, колкото тоя от двата бъдещи реактора в Белене са нужни 42 хиляди декара. Тая земя е "затрита" за земеделие, защота се получават множество "островчета". Един ветрогенератор струва 20 000 евро, плюс цената на земята, плюс цената на инфраструктурата /път, далекопровод/, става двойно по-скъп. Дори с изкуствено завишена цена на тока /както е сега/ се изплаща за 10-12 г. след това 7-8 години печалба и трябва да се подмени, понеже има срок на годност 20 години.Зелените отначало бяха противтях, защото причиняват смъртта на много птици. Сега се извъртяха и са против АЕЦ. Защо?Що се отнася до енергия от слънцето, то тия соларни пана, струпани в голямо количество наблизо, създават поле, което е вредно за всичко живо. Подобно на "колонките" на мобилните оператори. А и за същото количество ел енергия изискват още повече място.АЕЦ няма алтернатива.
отговор Сигнализирай
73
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 5 Не харесвам 3
Това е понтийският път на прелетните птици. Освен това тези перки са доста скъпо удоволствие на крайния потребител.
отговор Сигнализирай
72
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 6 Не харесвам 4
Земята, на която се построи Ветроенергиен парк, за нищо няма да става после. За фундамента на една такава перка-чудо се излива толкова бетон, че остава паметник, завинаги.
отговор Сигнализирай
Новини