IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

При 14 язовира в страната има опасност от преливане


Обратно в новината

Коментари Коментари

21
ФАШИСТ
преди 12 години
Харесвам 7 Не харесвам 3
до колегата от 22-така е , все пак имаме кадърни специалисти които си гледат съвестно работата !Големите язовири имат преливници и чрез тях се реголира нивото и жалюзи които реголират напора в турбините . Това е общо казано ,но согрно изпълнено !Спете спокойно , когато сте будни гонете мутрите !
отговор Сигнализирай
20
до 21
преди 12 години
Харесвам 13 Не харесвам 2
То големите язовири си преливат...по някой път, но през приливниците. Ако започнат да приливат през стените си, тогава ще я закъсаме.
отговор Сигнализирай
19
ФАШИСТ
преди 12 години
Харесвам 16 Не харесвам 2
добър вечер . журналистите всяват страх , няма опасност да прелеят големите язовири, изчислени са така , че да поемат и от снеготопене и проливен дъжд водата дори и при земетресение от 7,5 трус по скалата на Рихтер. Проблема е в МУТРЕНСКИТЕ ЛОКВИ, тамконтрола е " кеч пара " , *** мутренска чалгаджийска "далавера"!
отговор Сигнализирай
18
до 16
преди 12 години
Харесвам 7 Не харесвам 2
Живял съм в село Цонево. На 2 километра западно от него се намира най-големият язовир във варненска област язовир "Цонево". 330 милиона кубика събира вода. Сега е пълен, не знам дали прелива..но е на ръба може би. Този язовир има една от най-дългите стени в България 800 метра и висока 39 метра. Ако тази стена се скъса при пълен язовир ще заличи от лицето на България поне 10 села надолу към морето.Специалисти са сметнали че Старо Оряхово което е на 30 км от язовира ще бъде потопено с 3 метра вода
отговор Сигнализирай
17
Анонимен
преди 12 години
Харесвам 14 Не харесвам 2
Юруш да си изпуснем всички язовири! И тва лято ако стоим без вода при този сняг ще се смажа от смях!
отговор Сигнализирай
16
do 9
преди 12 години
Харесвам 4 Не харесвам 3
Този номер 11 специалиста нищо не ти каза и нищо не разбра ти от зададения си въпрос. Ако през язовирната стена тръгне вода, тя залива територии които не са обезопасени от такава приливна вълна. Да, стената ще издържи, но водата която минава през нея няма да тече в корито(канал) както тече ако прелива през приливник, а ще тече на голяма ширина с много по-големи кубици в секунда през стената и право ще се излива в ниви и населени места.
отговор Сигнализирай
15
до специалист
преди 12 години
Харесвам 3 Не харесвам 5
Какво имаш предвид под"рентира икономически"Не ми давай примери със селски дерета-понякога в тях няма вода.Кажи ми защо когато не правят някаква стена не я правят така че никога да не се скъса?Ако си специалист наистина ще знаеш че в САЩ-доста икономическа и капиталистическа страна един от старите им язовири -Хувър Дам е построен още преди половин век по подобен начин.Тоест дори и да прелее да може спокойно да тече отгоре.За кой път сме по-смотани от американците отпреди 1 век?Специалисте?
отговор Сигнализирай
14
Гошо Тъпото
преди 12 години
Харесвам 8 Не харесвам 3
Бойко да наеме Емел Хептен на почасова...работа.Само срещу няколко...милиона,за 2-3 дни ще изпусне всички язовири и тогава правителството ще...продължи да спи спокойно зимния си сън.
отговор Сигнализирай
13
Пак специалист
преди 12 години
Харесвам 10 Не харесвам 2
И още нещо, реките излизат от коритата си и късат диги защото първо няма никаква експлоатация на съоръженията - почистване на коритата, проверка и укрепване при необходимост на предпазните диги и второ - поради изсичането на горите във водосборните басейни се даде възможност за ерозия и съответно всяко снеготопене или валежи влачат в речните корита в по-долните участъци огромни количества наноси, които намаляват проводимостта и "стесняват" профилите на реките, които не "побират" вече водата.
отговор Сигнализирай
12
специалист до 10
преди 12 години
Харесвам 10 Не харесвам 2
Това е едно от най-важните изисквания в екплотационния проект. Схванали сте най-същественото изискване. Системата за предупреждение. А това е предвидено, но я ми кажете, кой арендатор или кмет го изпълняват.Така че, нас, хидротехническите специалисти работили по целия арабски свят и латинска америка ни боли най-много. И винаги хората там са изпълнявали изискванията на проектанти и строители. Тук обаче, от 22 години не се знае чия е собствеността, камо ли да се потърси отговорност.
отговор Сигнализирай
Новини