IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Такса "студент" – от 346 до 1150 лeва


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

43
.
преди 12 години
Харесвам 12 Не харесвам 3
Дървените философи , да постъпят в съседна Гърция , влиза се без изпит , само по диплома , не се плаща нито стотинка, има големи стипендии , общежитие за социално слабите (ние по рождение сме такива) , където имаш интернет , стол с хубава средиземноморска кухня, климатик , отопление , перфектни условия , безплатен автобус до университета , безплатни книги за всеки предмет, намалениея за всевъзможни музеи и спектакли , евтини екскурзии , а образованието е признато в цяла Европа.
отговор Сигнализирай
42
за 33
преди 12 години
Харесвам 0 Не харесвам 6
Дървените фисолофи да си направят по един университет и там да си определят условията за приема, качество и каквото искат. А сега да не се обаждат от коневръза.
отговор Сигнализирай
41
Анонимен
преди 12 години
Харесвам 7 Не харесвам 0
Да, знам че Бакалавър и Магистър са степени. Това и имах в предвид, че стигнахме до там, че хора кадърни завършили по 1-2 ВО стоят без работа или са на такава, която не отговаря на квалификацията и знанията им.
отговор Сигнализирай
40
До к.26
преди 12 години
Харесвам 9 Не харесвам 0
Не е съвсем така: Преди години, по времето на тоталитаризма , министрите на образованието и тези на (цитирам старите им имена) министерство на икономиката, на вътрешната и външната търговия и туризма, промишлеността, енергетиката, народното здраве, на хранителната промишленост, земеделието ,околната среда и т.н. работеха в тесен контакт помежду си и проучваха и регулираха необходимостта от кадри с висше образование по министерства. Така че тогава излишък на специалисти с ВО нямаше. Сега, при пазарната икономика, това не се прави, което е голяма грешка. През първите години на Прехода се напълнихме с филолози английска филология, които се чудехе какво да работят и повечето сетне станаха продавачи. Сетне дойде ерата на икономистите. Десетки университети, ВУЗ-ове, Висши училища ВУ бълваха икономисти и там пазарът се задръсти. Сетне преминахме към административен и стопански мениджмънт; и там ситуацията е същата. Единствените, които си държаха на авторитета, са ВИАС бившият ИСИ и Медицинската академия. Другите ВУЗ-ове бълват кадри, отиващи или в бюрата по труда, или като продавачи, вкл. и обикновени работници. А да накараш сега министрите на МИЕТ, МЗ, МОСВ, МЗХ, МРРБ техните дирекции да правят непрекъснат контрол за нуждите от специалисти с висше образование е все едно сляп да говори на глух. Кой ще свърши тази работа : Добрев, Атанасова, Караджова или Найденов? Никога.... да не говорим,че повечето министри са икономисти, вкл. тези на МЗ и МРРБ.И още едно нещо, колега: бакалавър и магистър не са две висши образования, а две степени на обучение: бакалавър след 4 г.обучение, а магистър след още 4 семестри.
отговор Сигнализирай
39
а
преди 12 години
Харесвам 17 Не харесвам 1
Като за начало нека изчистят свободните университети и "колежите", защото куцо и сакато вади по 1000+лв. само и само да учи Финанси, Международни икон. отношения и др..Има добри преподаватели, но колко се учи и как се взимат изпитите в тия "университети" се знае много добре! Пародия..
отговор Сигнализирай
38
Анонимен
преди 12 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
Това с приема с оценката от матурата още повече отежнява положението. Не казвам, че не трябва да го има. Има го по света, нека го има и тук. Но всички знаем как се изкарват матурите и как се пишат оценките на тях.
отговор Сигнализирай
37
ПДД
преди 12 години
Харесвам 12 Не харесвам 1
И в образованието ще има разделение-не "знаещи" и "незнаещи", а "имащи" и "нямащи"...Никой ли не го разбира това?"Имащите" ще се правят на "учещи",а "нямащите" ще им слугуват...
отговор Сигнализирай
36
Анонимен
преди 12 години
Харесвам 9 Не харесвам 1
СДа. Това е другия вариант. Ето за пример Академията Симеоново. Супер трудно може да се влезе там. Поне така беше до преди 4-5 години, сега не знам дали все още е така.Но наистина имаме супер много университети за страна като България. Ако се редуцират ще се вдигне летвата.
отговор Сигнализирай
35
Мери
преди 12 години
Харесвам 12 Не харесвам 8
Направете минималната семестриална такса 500 лв - това ще бъде стимул студенти да стават само тези, чиито родители имат пари за издръжка, както и младежи ,които работят и учат, така че да нямат време да се бият, колят и убиват. Второ, проверете в европейските страни и някои щатски университети: там явяването втори и последващи пъти е платено, като таксата се вдига геометрично с броя на явяванията. Напрвете цената за второ явяване на един и същ изпит 300 лв, за трети път - 500 лв и за четвърти (последен път за дадената година) 1000 лв и всичко ще си отиде на мястото. Или си студент и учиш ,или след третата двойка за една година нарамваш багажа си и излизаш на квартира или си отиваш вкъщи. Само че ректорите не смеят да вземат такива мерки,защото ще останат без студенти. Проверете в USA-университетите там никой не държи сметка на даден преподавтел, че пише много двойки при неподготвени студенти.
отговор Сигнализирай
34
До 30
преди 12 години
Харесвам 21 Не харесвам 0
По-добре е, но умишлената политика от десетилетие е да се прави лесен приема и да се приемат повече студенти, защото бяха въведени делегирани бюджети - колкото повече студенти, толкова повече пари за ВУЗ-а. Държавата отдавна се опитва да съсипе университетите. Едва ли е умишлено, по скоро от глупост.... Напълниха се със *** университетите. От сегашните студенти трябва най-много 10% да останат. Другите да ходят да работят вместо 4-ри години да ги храни държавата и родителите им.
отговор Сигнализирай
Новини