IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Жилищата ни стават все по-малки кутийки


Обратно в новината

Коментари Коментари

31
Анонимен
преди 8 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
В годините на късния соц хората все пак имаха спестени париИмаха, да щото всички работеха, и заплатите стигаха, и пенсиите стигаха.А сега всички мои познати имат кредити, не спестявания.Кредити, с които за заробени до пенсия да изплащат стара панелка да речем в Люлин, която ако преди 30 години е струвала 10 х. лева, сега струва 100 х. лева, а с лихвите трябва да върнат на банката 200 хил. лева.
отговор Сигнализирай
30
Анонимен
преди 8 години
Харесвам 3 Не харесвам 0
само никой да не си прави илюзии, че "новото строителство" е по-добро от нормално изпълнен панел! Новопостроеното с цел продажба, е направено с редица компромиси в качеството на материалите.
отговор Сигнализирай
29
Анонимен
преди 8 години
Харесвам 3 Не харесвам 2
ако не си с връзки (демек ако не си от БКП), жилище няма, просто НЯМАДа, точно така, в Люлин, Младост, Дружба, Дървеница, Мусагеница, Надежда, Бъкстон, Красна поляна са все членовете на БКП и техните деца и внуци, а в Лозенец и Изток- тези на демократите-дисиденти, нали?Хайде, да потретим 70 000 жилища на година се строяха по време на соца, дори големите предприятия строяха цели жилищни комплекси за своите работници.А който не искаше панелка, имаше избор да се включи в кооперация и да гърби здраво, но да си построи мечтаното жилище.Като моето семейство 140 кв. апартамент с гараж и об
отговор Сигнализирай
28
До 35 и 38
преди 8 години
Харесвам 2 Не харесвам 0
Пропускате нещо много важно.В годините на късния соц хората все пак имаха спестени пари и ги стискаха точно с тази цел - да си купят жилище или да осигурят такова на децата си, когато те се задомят. Повечето хора не желаеха панелен коптор, а мечтаеха за апартамент в неголяма тухлена кооперация, но точно това беше най-трудно постижимо, особено в големите градове.ЗАЩО, ЗАЩО не даваха възможност да се строи по този начин?!И в крайна сметка парите на хората ги изяде инфлацията /1995-1996 г./!
отговор Сигнализирай
27
Анонимен
преди 8 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
До С БКП напред!То за това сигурно, щото никой освен "членовете" не е могъл да си позволи, за това в градовете поне 80% от хората още живеят в соц- панелки.да припомня- тогава се строяха по 70 ХИЛЯДИ жилища годишно.А сега - по 7 хиляди.
отговор Сигнализирай
26
Анонимен
преди 8 години
Харесвам 3 Не харесвам 5
Поредната статия, която да смазва самочувствието на българите, като тази за стоките втора употреба. Заради дълбоките комплекси на нацията сме на това ниво, не е ли по- добре да си вложиш парите в нещо смислено, отколкото в бетон?
отговор Сигнализирай
25
С БКП напред!
преди 8 години
Харесвам 6 Не харесвам 5
Я пак при соца, кой какво е можел да си позволи...Защото, положението беше следното:1) ако не си с връзки (демек ако не си от БКП), жилище няма, просто НЯМА2) ако си с връзки, тогава панелка някъде в покранйините на града, ама след едно 10-15 години чакане като минимум3) ако все пак доживееш да се сбъдне точка 2, тогава получаваш 70 квадратаТа сега пак, при соца, кой и какво е можел да си позволи?Май си "позволяваха" само члеовете и лакеите на престъпната организация БКП (и БЗНС).
отговор Сигнализирай
24
Анонимен
преди 8 години
Харесвам 6 Не харесвам 6
Приличен апартамент за 3-4 членно семейство в София, ново строителство, в Младост, или Манастирски ливади напр., струва поне 100 х. евро, на шпакловка и замазка.Ако теглиш 100 х. евро, за 20 г. при 7.7 % год лихва, връщаш точно 196300 евро, или месечна вноска 818 евро, 1600 лева на месец само за ипотеката.като сложиш и транспорт, сметки, дрехи, храна, лекарства, почивка, образование, и се пита в задачата защо при соца всеки можеше да си позволи тези неща и се раждаха деца? Тогава ли бяхме богати, или сега сме бедни?
отговор Сигнализирай
23
До 31
преди 8 години
Харесвам 3 Не харесвам 0
Точно това имах предвид, че наемателите не са глупави, не плащат високи наеми за обзавеждане и ел. уреди от времето на баба ми, затова, за да взимаш висок наем трябва и да вложиш доста, което невинаги се връща.
отговор Сигнализирай
22
Винаги има риск
преди 8 години
Харесвам 6 Не харесвам 1
Докато не си изплатиш апартамента той реално е на банката, но каква е разликата, ако си под наем, пак ще те изгонят, щом не може да плащаш.
отговор Сигнализирай
Новини