IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Без приходи в Сребърния фонд: Какво ще стане с пенсиите ни?


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

83
ДА
преди 6 години
Харесвам 37 Не харесвам 1
Бля,бля,бля.....Не разбрахте ли,че докато държавните харнтутници-всички-и депутати,и министерства,институции,комисии и какви ли не,не започнат да си плащат осигуровките-пари няма да има!Защото на тях,държавата им ги плащала,ама за да им ги плати,ги взима от нас!Взима ги,но никъде не ги внася и всъщност,те си остават без осигуровки.Да,ама като се пенсионират,взимат и пенсии и по 10-20 заплати!Е,как да има пари!!
отговор Сигнализирай
82
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 7 Не харесвам 15
Една от причините за демографската кадастрофа , включително и на запад.. Е пенсионата система .. Не трябва да има пенсионна система .. Хората разчитат за старини не на децата , а на пенсии.. Ако нямаше пенсии щеше да има повече деца, които не ще пуснаш с лека ръка избягат в чужбина.. ако избягат ще ги третираш като предатели на семейството , никакакво наследство за предателите.
отговор Сигнализирай
81
До 89
преди 6 години
Харесвам 24 Не харесвам 2
Абе и тяхната свършва. Писна ми да слушам как получават такива космически суми за "управлението" на тези фондове, а накрая доходността - отрицателна. Т.е. те какво вършат? Защо вземат тези бонуси, или казано по - точно - крадат. Тяхната доходност от таксите е гарантирана още при входа, но навсякъде с дребен шрифт тръбят - че доходността на фонда не е гарантирана (за вложителите). На световно ниво обаче се случва странно нещо -цели структури висшо мениджърство се уволнява на големи групи - що ли?
отговор Сигнализирай
80
До 86
преди 6 години
Харесвам 12 Не харесвам 1
Освен това говориш за ниска финансова култура (ако си ти, който повдигна въпроса за фондовете), и за търкащите билетчета. А работата с тия фондове си е като играта с акциите и форекса - според мен равносилно на търкането на билетчета. За мен най - сигурното вложение е в качествено образование и личностно израстване (не само суха теория). Това е за обикновен човек, без престъпно мислене за забогатяване и за НЕгений (като Гейтс и Цукер-а)
отговор Сигнализирай
79
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 36 Не харесвам 1
Какво щяло да стане като пенсионния фонд имал отрицателни лихли? Нищо -пенсионерите ще пият една студена вода , банкерите ще получават 150хлв месечна заплата и един милион годишни бонуси като другаря Хампарцумян.
отговор Сигнализирай
78
До 86
преди 6 години
Харесвам 5 Не харесвам 2
Е точно това е думата "КЪСМЕТ" нищо не е гарантирано. В няколко фонда - от нискорискови до високорискови. Някои без такси, други уж с голяма доходност но и големи такси. И накрая -ядец. Дори не се изразих правилно - общата за 7 години ми беше 0,3 % след големи спадове и такси. По едно време беше - 1%, ама се възстанови и излязох на 0-ла. А по това време годишната лихва в банките - гарантирани бяха по 4-5 %, т.е. оща доходност щях да имам над 20-25 %. Не разчитам вече на "КЪСМЕТ" аз ...
отговор Сигнализирай
77
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 0 Не харесвам 4
Лош късмет си имал с фонда- да ти донесе 0.3 годишно, но пак по-добре от Сребърния фонд. Друг е въпросът че най-вероятно си влагал във фондове с осигурена възвращаемост, този тип фондове държат парите в Държавни книжа , на Германия и САЩ и там доходността е такава.
отговор Сигнализирай
76
123
преди 6 години
Харесвам 21 Не харесвам 0
Пренасочете парите от помощите на ***, към сребърният фонд.
отговор Сигнализирай
75
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 10 Не харесвам 0
Двата най-големи и пълни ДПФ са : норвежкия и този на саудитска арабия, защото се грижат за малко хора и имат много постъпления от нефт. Българската икономика създава малко добавена стойност и затова няма как да се пълни този фонд, да не говорим че 2 млн пенсии по 250 лв са 500млн /МЕСЕЧНО, та тези 2 млрд са прах в очите на хората.
отговор Сигнализирай
74
До 81
преди 6 години
Харесвам 9 Не харесвам 2
В коя банка на територията на България доходността от депозити е отрицателна. Просто питам защото сранвявам на всичките над 22 банки и няма. Няма такса депозит, няма откриване няма закриване. Има доходност от 0,05% до 1,4%. Което разбира се не бие инфлацията, но на банково ниво не е отрицателна. Бях вложил над 7 години във фонд пари, което ми донесе общо доходност 0,3 % (след таксите). Ако бях ги сложил в банка, щях по това време да имам 4-5%, още ме е яд ама минало. Аз приключих с фондовете.
отговор Сигнализирай
Новини