IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Българинът - беден: Харчи по-малко за храна за сметка на данъци


Обратно в новината

Коментари Коментари

73
iceblast88
преди 5 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
До до iceblast88Въпроса не е колко често се случва, а кога ще се случи и какво правим в такива ситуации.Моля прави разлика между здравна застраховка и здравно осигуряване. НЗОК не покрива почти нищо и е безполезно, както и не работещо защото ползвателите са повече от вносителите. Пенсионната система е същата работа. Здравна застрахова е индивидуална партида, а не от общ кюп ако има останало в него. Колкото до коментара на Чиновника, аз го оборих вече. Телевизор на кредит не те прави богат!
отговор Сигнализирай
72
Автомобилите
преди 5 години
Харесвам 8 Не харесвам 0
Интересен е въпроса с автомобилите. Пише, че 51,1% от домакинствата имат автомобил, а 6,1% притежават повече от един автомобил. Излиза, че в България личните автомобили са някъде около 250-270 на 1000 човека население, много по-малко от широко прокламираните 640 на 1000 жители за София или 820 за Видин и 910 за Кърджали - това е по официалната статистика на КАТ, според която всички областни градове в България имат подобен брой автомобили, като София е в края на класацията.
отговор Сигнализирай
71
до iceblast88
преди 5 години
Харесвам 6 Не харесвам 2
И какъв е процента от всички пострадали жилища в България от бедствия ? 0,00001 %...Няма как всеки да си застрахова жилището, тъпо е. Не че не е полезно. Но е смешно дори да се обсъжда. А здравни има почти всеки без братчедите, те вдигат процента на здравно неосигурени. Друг е въпроса с осигуряването и дали е наложително. Другото ти го каза Чиновника, който няма как да обориш...
отговор Сигнализирай
70
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 7 Не харесвам 0
През 2018 средният разход за храна бил 1714 лева, но според НСИ през 2004 е бил 765 лева. Повишаване на разходите за храна на човек с почти 6% на година за този период от 14 години.
отговор Сигнализирай
69
До Чиновник
преди 5 години
Харесвам 1 Не харесвам 4
Евала, бате, точно така е. Но всички се правят, че не го разбират, правят се на бедни и да ги съжалиш горкичките...
отговор Сигнализирай
68
iceblast88
преди 5 години
Харесвам 1 Не харесвам 2
До 72Това, че нямаме торнадота не значи, че нямаме нужда от застраховка на домът. Хитрино например? България да не би да е благословена да няма земетресения, наводнения (Варна, Цар Калоян (бившо Хлебарово), Мизия и тн.), пожари, наводнения от съседи, бури, градушки? Никои не е на 100% сигурен, че няма да има подобно събитие и затова в нормалните страни си правят застраховки (дори си правят застраховка, ако някои се нарани у вас, да му платят медицинските разходи за да не те съди теб).
отговор Сигнализирай
67
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 14 Не харесвам 0
До Оо я стига мрънкахтеТова какъв е бил живота преди 5 века трябваше да ни успокои ли?!Разходите са били десетки пъти по- малки, а храната и водата са били истински!
отговор Сигнализирай
66
iceblast88
преди 5 години
Харесвам 5 Не харесвам 2
До ЧиновникНапротив, това са именно неща които купуват бедни хора, защото искат да се изкарат, че са средна класа. Богати хора купуват не пасиви, а активи! Неща които ще им носят още доходи и няма да им се налага да теглят кредити. Колко българи имат застраховка живот? А здравна застраховка? Колко българи разчитат на доход различен от доход по трудов доход? Колко българи имат дълготрайни инвестиции (различни форми и видове), колко българи имат дългосрочни влогове или спестявания?
отговор Сигнализирай
65
До 66
преди 5 години
Харесвам 0 Не харесвам 4
Това не е Америка с торнада, да си правиш застр. за жилища. И щом взимат кредит, значи могат да го обслужват. И почти всеки къта пари-наскоро имаше данни за сметките на българите и как непрекъснато се увеличават. Но и без тези данни това се вижда..
отговор Сигнализирай
64
iceblast88
преди 5 години
Харесвам 8 Не харесвам 1
До До 61Добре бе, хем колите масово са стари дизели - хем били сме богати. Това за целогодишни почивки ги разказвай на някои в ИТ сектора, нормалните работници няма как да отидат на почивка за цяла година (това са лафове на тия които така или иначе нищо не работят и ако ги няма никои няма да забележи разлика), я кажи една шивачка как я виждаш да отиде на почивка всеки месец до Малдивите? Това за бабите - продали са имоти и са кътали (друго поколение са, с други устой) и сега ги лъжат.
отговор Сигнализирай