IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Промени във висшето образование: Ще повишат ли качеството?


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

12
АНАЛИЗИРАЙТЕ
преди 4 години
Харесвам 3 Не харесвам 0
ПРОБЛЕМЪТ Е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО *** ДОСТАТЪЧНО Е ДА ПОГЛЕДНЕТЕ ГОДИШНАТА СВЕТОВНА КЛАСАЦИЯ НА УНИВЕРСИТЕТИТЕ.ЕДНА СТРАНА КОЛКОТО ПОВЕЧЕ УНИВЕРСИТЕТИ ИМА В ПРЕДНИ ПОЗИЦИИ - ТОЛКОВА ПО БОГАТА Е.НА ПЪРВИТЕ МЕСТА СА АМЕРИКАНСКИТЕ УНИВЕРСИТЕТИ - ЕВРОПЕЙСКИТЕ СА ЗАД ЧИСЛОТО 100.БЪЛГАРИЯ - 1460 МЕСТО ЗА "С.У."-ДРУГИТЕ ГИ НЯМАСЕГА НА ЯСНО ЛИ СТЕ ЗАЩО ЦВЕТА НА БЪЛГАРИЯ СЛЕДВА В ЧУЖБИНАЕДИНСТВЕНО МЕДИЦИНСКИТЕ Б.Г. ДИПЛОМИ СА ПРИЗНАТИ.
отговор Сигнализирай
11
Анонимен
преди 4 години
Харесвам 3 Не харесвам 0
Факт е че липсват добре подготвени кадри в потчти всички отрасли, също е факт че няма български университет, който е в топ 1000 на света. Пълна трагедия като всичко в държавата. Без реформи ще стигнеме до третия свят.
отговор Сигнализирай
10
Анонимен
преди 4 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
Като гледам какви излизат от университетите, въобще не мисля да си губя времето и парите, ако ще уча висше ще е в чужбина.
отговор Сигнализирай
9
Анонимен
преди 4 години
Харесвам 5 Не харесвам 1
Българските университети са "български", т.е. всичко което е в сила на нашата територия е вярно и там - партийни назначения, роднински и любовни връзки. Най-апетитните и добре платени часове се дават на "наши хора"! Няма значение научни постижения и педагогически умения!
отговор Сигнализирай
8
Анонимен
преди 4 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
Важното е всеки милиционерски *** дай с вишу. Педагогика, от Търново, че по-лесно.
отговор Сигнализирай
7
Анонимен
преди 4 години
Харесвам 9 Не харесвам 1
Нищо нма да стане и не става от висшето ни оразование с толкова университети. Стартира се с орязване на половината университети. Без друго за нищо не стават.
отговор Сигнализирай
6
Право в СУ
преди 4 години
Харесвам 10 Не харесвам 0
Имам познати, които влачат изпити от по четири-пет години и не могат да се явят на държавни. А учат здраво. Познавам и хора, които учеха пиар, културология и друго такива, взимайки си изпитите с петици и шестици с по един доклад. Та си зависи и от специалността. Правото поне в СУ е така - учиш като ненормален ПОНЕ пет години и накрая те взимат някъде да носиш кафенца за по 800 лв на месец (ако нямаш връзки).
отговор Сигнализирай
5
Анонимен
преди 4 години
Харесвам 6 Не харесвам 0
Подобрение ще има само когато бройката места във ВУЗ от такава над тази на завършилите средно през годината стане на 20ина% от нея. Иначе какво качество, като ве може да скъсат студент, за да не закрият специалността, или приемат хора, които нямат база да научат нещо от новия материал? Не липсата на места или цените карат младите да учат в чужбина, където завършването е много по-тежко, а липсата на качество и непризнатите от бизнеса като индикатор за умения дипломи. Броят ВУЗове е прекалено голя
отговор Сигнализирай
4
От къде накъде?!
преди 4 години
Харесвам 19 Не харесвам 5
Никой не бил забранявал на никого да работи!А в случаите, при които един и същи човек "бозае" от няколко места и по този начин пречи на способни млади хора да започнат работа?Някой си на 65 и повече години ще продължава да заема място в БАН, без да върши нищо там и същевременно ще "преподава" в няколко ВУЗ-а, четейки там стари и негодни лекции. Но той е хабилитиран, има връзки и си урежда да получава пари от няколко места, а млади отличници ще стават консултант-продавачи!
отговор Сигнализирай
3
100дентски
преди 4 години
Харесвам 13 Не харесвам 1
всички промени се правят за пари ...връщат се стари практики ам в друго време и кактовинаги обикновените студентите и половината преподаватели го отнасят останалите и на повисоките етажи си пълнат джобовете и накрая положението е както в ьелия студентски град лъскави коли и заведения тесни улици всичко това в едно
отговор Сигнализирай
Новини