IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Шеф на етажната собственост пъди, коли и беси


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

15

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Ако този закон влезе в сила какво ще му остане на обикновения градски жител!? Сигурно да се обеси или да скочи от висок етаж. С много голяма сила това важи за възрастните и старите хора. Този парламент и това правителство провеждат геноцид срещу възрастното население на страната! Ако влезе закона в сила СРАМ И ПОЗОР!
отговор Сигнализирай
14
ivanova
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
OT 25 godini jivey v panelen 8- etajen blok, v koito krainite mneniy se uednakvyvat ot Zakona za etajnata sobstvenost-tam si pishe vsichko.Tryabva samo edin domoupravitel,koito da pokaje na vsichki,che ima volya da go prilaga i mnogo skoro stavat poveche ot edin.Tvurdya go ot sobstven opit.E,da-inertnite ,uvi, sa vinagi poveche.No nali vse nyakoi tryabva da svurshi poleznata rabota,kakvo shte promenim,ako vse se otkazvame zaradi tyah?
отговор Сигнализирай
13

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Е , смята ли някой ,че народа трева пасе ! Стига с тези мутренски закони.Жилищната собственост е неприкосновена! Как ме виждате като съм броил 100 хиляди за имот на морето и идвам само 1 месец ,да го дам да го управлява мутренски спеколант ,ли ,или мутреса ? Какво ще му управлява ,като ме няма 11 месеца и като си идвам си плащам консумациите за 1 месец ? Започнахме да ги осиновяваме мафиотите ,щото им секна строителството !!!!!!!!!!!!!
отговор Сигнализирай
12
КНК
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Въобще не си прав!Всеки монополист в момента си намира начини и лоби и прокарва най-различни,УДОБНИ САМО НА НЕГО закони и нормативни уредби.1.За етажната собственост - ИМА ЗАКОН ЗА СОБСТВЕНОСТТА НА ГРАЖДАНИТЕ,ЗАКОН ЗА ЗАДЪЛЖЕНИЯТА И ДОГОВОРИТЕ както и др.нормативни актове,които като се доработят малко ,ще решат проблемите при ползване на етажната собственост.Защото отказа да платиш общите разходи,да спазваш общите правила във входа,да не плащаш сметката си за консумирани услуги е САМОУПРАВСТВО и НЕЗАКОННО РАЗПОРЕЖДАНЕ С ИМОТА НА СЪСЕДИТЕ.В този смисъл полиция,прокуратура и съд имат достатъчно основание да принудят виновния да спазва правилата,включително и принудително да бъде изваден от входа и внедрен на друго място.Защото той си е позволил неправомерно ползване и злоупотреба с чуждо имущество и си е заслужил наказанието.Всяка друга форма е ЛИШАВАНЕ ОТ ПРАВОТО ДА СЕ РАЗПОРЕЖДА СЪС СОБСТВЕНОСТТА СИ БЪЛГАРСКИЯ ГРАЖДАНИН - ПРАКТИКА ИЗВЕСТНА ДО ПРЕДИ 20 ГОДИНИ.2.Вече има такава практика в действие - ЗАДЪЛЖЕНИЕТО НА ВСИЧКИ СОБСТВЕНИЦИ НА ИМОТИ ДА ТАРИРАТ НА ВСЕКИ ПЕТ ГОДИНИ ВОДОМЕРИТЕ СИ,В ПРОТИВЕН СЛУЧАЙ ГЛОБА.Дали собственика е на 30,50 или 80 години той трябва да свали водомера ,да го занесе в лабораторията,да чака до 3 дни и след това да гомонтира.Дали баба Донка от вх.А на 85 години или дядо Данчо от вх.Б на 86 години,които не могат да виждат и много трудно ходят ще могат да изпълнят това ЧУДОВИЩНО изискване. Може като за сваляне и качване на 1 водомер заплати 25 лева + 7 лева за услугата тариране.Така както повечето апартаменти имат по 2 водомераА,а някои и 3 или 4,излиза ,че минимума заплащан за това безумие е 64 лв при ниво на пенсията 130 лв.Какво ще ядят тези хора.По-младите трябва да свършат това в работно време на В и К,което случайно съвпада с тяхното ,от което си вадят хляба.Ако преглътнете това ,ви остава радостта от 3-дневно безводие на жилището.Така от тези БЕЗУМИЯ,ВМЕСТО НАС ДА НИ ОБСЛУЖВАТ И ДА СИ ПЛАЩАМЕ,НИЕ ОБСЛУЖВАМЕ МОНОПОЛИСТИТЕ И ИМ ПЛАЩАМЕ.
отговор Сигнализирай
11
Нереалист
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
в България страната на неограничената простотия, тук можете да прокарате всякакъв закон стига да ви е изгоден!
отговор Сигнализирай
10
Nostradamus
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Трябва да се осигури следващия келипир за строителното лоби. Имотната оргия свърши. Сега от де пари за нашите хора? Ами много ясно саниране-саниране-саниране.... и после кеф ти яхта кеф ти порше.
отговор Сигнализирай
9
Aman
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
В страните - членки на ЕС и техните столици ЮЛ управляват етажните собствености при стройни правила. Явно - може на не в БГ. Опасенията на гражданското сдружение са параноични и обрича всички не- , живеещи в етажна собственост да газят в на съседите си- .По-скъпа би станала услугата на ЮЛ, но нека да сложим на кантар плюсовете:1. Всеки има адресна регистрация и за всички е ясно, кой къде и като какъв живее в етажната собственост;2. Не се занимаваме в циклично издирване на поредната *** - чистачка, навита да замазва мърсотията срещу скромни суми събрани от циите в блока /за толкова пари -толкова/;3. Домоуправителя и касиера не се превръщат в абсолютните нещастници, за който върховно удоволствие е да звънят ежедневно до прималяване на съседите-идоти, за да им измъкнат жълтите стотинки, за да може чистачката да склони да маже...и евентуално да се закупи по 1 крушка на 3 етажа;4. Не умираме от срам, когато каним специални гости...еле пък ако сватба ще вдигаме - правим ремонт на общите части - пак от срам;5. Чувстваме се като нормални хора и се разграничаваме от изметта, която и в да живее без пари - ще е най-щастлива....... е може да ме добавяте...
отговор Сигнализирай
8

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
И ако общите задължения на даден собственик на апартамент към Топлофикация, Енерго, ВиК и т.н. надхвърлят стойността на апартамента му, тогава какво? Да рабирам ли, че останалите от "Сдружението" са отговорни със собствеността си за дълговете на друг в същата сграда?
отговор Сигнализирай
7
rumen221
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Нашите законотворци се опитват по най-брутален начин да ни отнемат гражданските права, гарантирани от Конституцията, която гласи:Чл. 5. (1) Конституцията е върховен закон и другите закони не могат да й противоречат. (2) Разпоредбите на Конституцията имат непосредствено действие.Чл. 17. (1) Правото на собственост и на наследяване се гарантира и защитава от закона. (3) Частната собственост е неприкосновена.(4) Режимът на обектите на държавната и общинската собственост се определя със закон.Чл. 33. (1) Жилището е неприкосновено. Без съгласието на обитателя му никой не може да влиза или да остава в него освен в случаите, изрично посочени в закона. (2) Влизане или оставане в жилището без съгласие на неговия обитател или без разрешение на съдебната власт се допуска само за предотвратяване на непосредствено предстоящо или започнало престъпление, за залавяне на извършителя му, както и в случаите на крайна необходимост. От Конституцията ни следва, че нито топлинни счетоводители могат да влизат в жилищата ни, нито някой може, дори със закон, да се разпорежда с частната ни собственост - нашите жилища!!!
отговор Сигнализирай
6

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Е как ще стане това?З да се случи трябва да се наруши конституцията на бг.Могат да ги глобяват колкото си искат ,но да отнемат частна собственост-това си е жива национализация.Нали се сещаш че ако ми хареса апартамента ти ще подам 5 жалби ,ще платя на още 2-3- за това и ти гориш...и какво правим тогава?И другото-отнемане-в полза на кой?А за тези дето ти ,,тровят '' живота то и сега има механизми да се озаптят-стига де се спазват законите от полицията.....
отговор Сигнализирай
Новини